Çağatay Kılıç la devam kararı

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye Cumhuriyeti nin 64. hükümetini açıkladı. Samsun Milletvekili Akif Çağatay Kılıç, 64. Hükümet te de Gençlik ve Spor Bakanı olarak görev aldı

Çağatay Kılıç la devam kararı

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın onayladığı 64. Hükümet in Bakanlar Kurulunu açıkladı. AK Parti Samsun Milletvekili Akif Çağatay Kılıç, yeni hükümette de Gençlik ve Spor Bakanı olarak görev aldı. İlk açıklamasını sosyal medya hesabı twitter üzerinden yapan Bakan Kılıç, “Göreve, Halka Hizmet Hakk’a Hizmettir düsturuyla devam edeceğiz” dedi.

SAMSUNLULARA TEŞEKKÜR 

Samsunlulara teşekkür eden Bakan Kılıç, “61, 62 ve 63’üncü Türkiye Cumhuriyeti Hükümetlerinde büyük bir onur ve gururla yürüttüğüm Gençlik ve Spor Bakanlığı görevine Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’nun takdirleri ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın onayları ile kurulan 64. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti nde de “Halka Hizmet Hakk’a Hizmettir” düsturuyla devam edeceğiz. Hükümetimizin ülkemiz ve milletimize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum. Yüce Mevla’m yar ve yardımcımız olsun” ifadelerini kullandı.

ba-002.jpg

YENİ BAKANLAR KURULU 

Başbakan Davutoğlu nun başbakanlığında kurulan Bakanlar Kurulu, şu isimlerden oluştu:
Başbakan Yardımcıları: Numan Kurtulmuş, Mehmet Şimşek, Yalçın Akdoğan, Yıldırım Tuğrul Türkeş, Lütfi Elvan. Adalet Bakanı: Bekir Bozdağ, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı: Sema Ramazanoğlu, Avrupa Birliği Bakanı: Volkan Bozkır, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı: Fikri Işık, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı: Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı: Fatma Güldemet Sarı, Dışişleri Bakanı: Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı: Mustafa Elitaş, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı: Berat Albayrak, Gençlik ve Spor Bakanı: Akif Çağatay Kılıç, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı: Faruk Çelik, Gümrük ve Ticaret Bakanı: Bülent Tüfenkçi, İçişleri Bakanı: Efkan Ala, Kalkınma Bakanı: Cevdet Yılmaz, Kültür ve Turizm Bakanı: Mahir Ünal, Maliye Bakanı: Naci Ağbal, Milli Eğitim Bakanı: Nabi Avcı, Milli Savunma Bakanı: İsmet Yılmaz, Orman ve Su İşleri Bakanı: Veysel Eroğlu, Sağlık Bakanı: Memhmet Müezzinoğlu, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı: Binali Yıldırım

 

Konu ile alakalı diğer haberler ve ilgili kategorideki son dakika haberleri için haberler sayfasını yada son dakika haberleri sayfasını kullanabilirsiniz. Yada arama çubuğunu kullanarak istediğiniz içeriğe ulaşabilirsiniz. Ayrıca iletişim sayfamızdan bizimle irtibata geçebilir yada aşağıdaki yorum yap alanından yorum yapabilirsiniz.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da şoke eden atama

1 Samsun'da şoke eden atama

Başkan Yılmaz: 'Kazma küreği alıp yıkamıyoruz'

2 Başkan Yılmaz: 'Kazma küreği alıp yıkamıyoruz'

Samsun'da dolandırıcı baltayı taşa vurdu

3 Samsun'da dolandırıcı baltayı taşa vurdu

Samsun'da FETÖ'den 12 kişi gözaltına alındı

4 Samsun'da FETÖ'den 12 kişi gözaltına alındı

Samsun'da Kent Park Projesi de iptal edildi

5 Samsun'da Kent Park Projesi de iptal edildi

Samsun'da bonzai ticaretine ceza yağdı!

6 Samsun'da bonzai ticaretine ceza yağdı!

Samsun'da alev alan TIR korkuttu!

7 Samsun'da alev alan TIR korkuttu!

Samsunspor taraftarı yalnız bırakmayacak

8 Samsunspor taraftarı yalnız bırakmayacak

Yükseklik sınırını hesaplayamadı

9 Yükseklik sınırını hesaplayamadı

Gaziosmanpaşa'da silahlı saldırıya uğrayan polis memuru şehit oldu

10 Gaziosmanpaşa'da silahlı saldırıya uğrayan polis memuru şehit oldu