DÜNYANIN CİDDİ BİR SORUNU VAR

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Uluslararası Dayanışma Günü nedeniyle Atakum Belediyesi Özgecan Kadın Koordinasyon ve Sosyal Hizmet Merkezi Gönüllü Yöneticisi Fatma Taşçı, basın açıklaması yaptı.

 DÜNYANIN CİDDİ BİR SORUNU VAR

Atakum Belediyesi Özgecan Kadın Koordinasyon ve Sosyal Hizmet Merkezi Gönüllü YöneticisiFatma Taşçı, Eğitimli, insanları seven, kadınlara değer veren bir nesil yetiştirmek hepimizin görevidir. Ancak bu sayede kadına yönelik şiddetin önüne geçer, şiddet haberlerini sonlandırabiliriz dedi.

Basın açıklamasına merkezin gönüllülerinin yanı sıra AK Parti Atakum Belediyesi Meclis ÜyesiGüngör Bostancı ile MHP Atakum Belediye Meclis ÜyesiHacer Kaya da katılarak destek verdi.

“SESİMİZİ ÇIKARTIYORUZ”

Kadına yönelik şiddetin her türlüsüne karşı tepkili olduklarını ve seslerini her platforma çıkarttıklarını söyleyenAtakum Belediyesi Özgecan Kadın Koordinasyon ve Sosyal Hizmet Merkezi Gönüllü YöneticisiFatma Taşçı, “Kadın yönelik şiddet, dünyanın ortak bir sorunu olarak maalesef ki sürekli gündemimizdedir. Ülkemizi yasa boğanÖzgecan Aslan cinayetinin ardından yaşadığımız büyük acının yansıması olarak hizmet verenAtakum Belediyesi Özgecan Kadın Koordinasyon ve Sosyal Hizmetler Merkezi olarak kadına yönelik şiddete karşı sesimizi her platformda çıkartıyoruz. Dünyanın sorunu olarak değerlendirdiğimiz kadına yönelik şiddet, en önemli insan hakkı ihlalidir. Bu kapsamda şiddet olaylarının verileri ortadadır. Bizler anne olarak, kadın olarak artık bu verileri duymak istemiyoruz. İçinde bulunduğumuz yüzyılda halen daha kadına yönelik şiddeti konuşuyorsak, dünyanın ciddi bir sorunu var demektir” ifadelerini kullandı.

“ANNELERE BÜYÜK İŞ DÜŞÜYOR”

Annelerin çocuklarını insan sevgisi ve kadına değer verme duygusuyla yetiştirmesinin şiddet olaylarının önüne geçebilmek için en önemli adım olduğuna dikkat çekenFatma Taşçı, “Kadına yönelik şiddeti önlemek için yasal düzenlemeler yapmak, ağır yaptırımlar uygulamak yeterli değildir. Kadına yönelik şiddeti önlemek sadece eğitimle olur. Annelere, kadınlara bu anlamda büyük görev düşüyor. Eğitimli, insanları seven, kadınlara değer veren bir nesil yetiştirmek hepimizin görevidir. Ancak bu sayede kadına yönelik şiddetin önüne geçer, şiddet haberlerini sonlandırabiliriz. Artık şiddet olayları duymak istemiyoruz” diye konuştu.

“KADINA YÖNELİK ŞİDDETİ KINIYORUZ”

Samsun’da geçtiğimiz hafta yaşanan ve Türkiye’yi yasa boğan Opr. Dr.Aynur Dağdemir cinayetinin acısını derinden yaşadıklarını ifade edenFatma Taşçı, “Şehrimizin sevilen doktorlarından Opr. Dr. Aynur Dağdemir’in geçtiğimiz hafta katledilmesi karşısında derinden üzüntü duyduk. Görevi başındaki bir anneyi, bir kadını hedef alan bu saldırıyı, bu saldırı gibi kadınlarımızı bizden kopartan tüm saldırıları, şiddeti kınıyoruz.25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Uluslararası Dayanışma Günü’nde, şiddet kurbanı kadınlarımızı rahmetle anıyor, bir daha bu acı olayları yaşamamayı temenni ediyoruz” şeklinde konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da asfalt silindiri eve girdi! 1 ölü

1 Samsun'da asfalt silindiri eve girdi! 1 ölü

Samsun'da alkollü mekan yandı

2 Samsun'da alkollü mekan yandı

Samsun'da baltalı ve bıçaklı kavga: 2 yaralı

3 Samsun'da baltalı ve bıçaklı kavga: 2 yaralı

Doğalgaz patlaması sonucu 7 ev kül oldu

4 Doğalgaz patlaması sonucu 7 ev kül oldu

Denize düşen 2 kişi hayatını kaybetti

5 Denize düşen 2 kişi hayatını kaybetti

Yankaya bakalım mı bankaya?..

6 Yankaya bakalım mı bankaya?..

Düğün konvoyunda zincirleme kaza: 22 yaralı

7 Düğün konvoyunda zincirleme kaza: 22 yaralı

Samsun'da kokain sevkiyatına darbe! Narkotik affetmedi...

8 Samsun'da kokain sevkiyatına darbe! Narkotik affetmedi...

Binali Yıldırım'ın yeni görevi belli oldu

9 Binali Yıldırım'ın yeni görevi belli oldu

Elini kıyma makinesine kaptırdı

10 Elini kıyma makinesine kaptırdı