Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Arsasını belediyeye bağışladı

Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, ilçe merkezine yapılacak meydan projesi için kendisine ait arsayı belediyeye bağışladı

Arsasını belediyeye bağışladı

Terme Belediyesi nin ilçe merkezinde hazırladığı meydan projesinin ortasında kalan İlçe Jandarma Komutanlığı binası sorun oluşturuyordu. Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan görüşmelerde, jandarma binasının Milli Eğitim Müdürlüğü ne ait arsaya taşınması kararı alındı.

HEM BAŞKAN HEM BAĞIŞÇI

Buna karşılık Milli Eğitim Müdürlüğü nün talep ettiği arsa için belediyeye ait uygun bir yer bulunamaması üzerine Başkan Kul, Kozluk Mahallesi nde Terme OVM Fen Lisesi nin yanında kendisine ait arsayı Terme Belediyesi ne bağışlama kararı aldı. Yaklaşık 4 bin metrekare olan arsanın devri için Milli Eğitim Müdürlüğü ile Terme Belediyesi arasında protokol yapıldı. Başkan Kul, protokolde hem belediye başkanı hem de bağışçı olarak yer aldı.

SORUNU ÇÖZMEK ÖNEMLİYDİ

Başkan Kul, kendisi için belediyeye ait bir sorunu çözmenin önem taşıdığını belirterek, Jandarma Bölük Komutanlığı, şehir merkezi dışına çıkarılması konusunda Gündoğdu Mahallesi nde Milli Eğitim Müdürlüğü ne ait okulun bulunduğu alanı seçti. Milli Eğitim den talepte bulunuldu fakat bu talep reddedildi. Bunun üzerine Milli Eğitim Bakan Yardımcısı ile görüşme yaptım. Bana karşılığında bir şey verebileceklerse, arsayı vereceklerini söyledi. Ben de en uygun olarak şahsıma ait olan 4 dönümlük arsayı verebileceğimi bildirdim. Fen Lisesi nin arsasını da ben bağışlamıştım diye konuştu.

ÖNEMLİ OLAN HİZMET

Böylece hem ilçenin meydan sorununu hem de Fen Lisesi ne konferans salonu yapılması için gerekli arsayı sağladıklarını dile getiren Kul, Benim için önemli olan hizmet. Biz annemizden, babamızdan böyle gördük. Bizim daha çok vermek üzerine kurulu bir düzenimiz var, almak üzere değil. Benim için önemli olan sorunları çözmekti. Bu sorunu çözmek için benim yerimi vermem gerekiyorsa seve seve yaparım. Bizim herkese örnek olmamız gerekiyor dedi.

 EN ÇOK OKUNANLAR

 Fındıkta fiyat umudu

1 Fındıkta fiyat umudu

Samsunda esrarengiz olay

2 Samsun'da esrarengiz olay

 Çarşambada korkutan deprem

3 Çarşamba'da korkutan deprem

Samsunspor Teknik Direktör Özköylü Hep aynı yenilgiler

4 Samsunspor Teknik Direktör Özköylü: Hep aynı yenilgiler

Samsundaki kazada sürücü parçalanan tırdan sağ çıktı

5 Samsun'daki kazada sürücü parçalanan tırdan sağ çıktı

Kabus gibi

6 Kabus gibi

Samsunda şüpheli ölüm

7 Samsun'da şüpheli ölüm

Samsunsporda yenilerin hepsi oynadı

8 Samsunspor'da yenilerin hepsi oynadı

Samsunda hamsi fiyatları şok etti

9 Samsun'da hamsi fiyatları şok etti

Samsunda FETÖden 2 kişi tutuklandı

10 Samsun'da FETÖ'den 2 kişi tutuklandı