Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

İLKADIM MİRASA SAHİP ÇIKTI

İlkadım Belediyesi ile Vakıflar Bölge Müdürlüğü nün ortak çalışmasıyla 7 asırlık Seyyid Kutbeddin Camii ve Türbesi, hak ettiği kimliğe kavuşturuldu

İLKADIM MİRASA SAHİP ÇIKTI

İlkadım Belediyesi tarafından Samsun un 700 yıllık mazisine sahip olan Seyyid Kutbeddin Türbesi ve mezarlık sahasında yapılan çalışmaların açılış töreni düzenlendi. Törene, İlkadım Kaymakamı Turan Atlamaz, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Samsun Vakıflar Bölge Müdürü Ali Şahin, İlkadım İlçe Müftüsü Yahya Polat, İlkadım Belediyesi Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, Daire Müdürleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. 

MİRASA SAHİP ÇIKIYORUZ

Kur-an’ı Kerim tilaveti ile başlayan açılış programında konuşan Samsun Vakıflar Bölge Müdürü Ali Şahi, Ecdat mirası olan eserlere sahip çıkıyoruz. Geçen sene başladığımız Seyyid Kutbiddin Camii ve Türbesi nin restorasyonunu tamamlayarak halkımızın kullanımına açtık dedi.

KÜLTÜRÜMÜZ İÇİN ÖNEMLİ

Kültür ve medeniyet için önemli bir yeri bulunan cami ve türbelere sahip çıktıklarını belirten İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Biz bizim manevi şahsiyetlerimizden maalesef haberdar olmayan bir toplum olarak yaşıyoruz. 2004 yılında belediye başkanı seçildiğimde burayla ilgili bir çevre düzenlemesi yapalım dedik. O zamanlar camii türbe mezarlık gibi yerlerin restorasyon çalışması yapma gibi bir yetkimiz yoktu. O zamanlar yapabildiğimizin en iyisini yaptık. Çevre düzenlemesini yaptığımız zamanlar Vakıflar bölge müdürlüğümüze cami ve türbe restorasyonu için başvurduk. Vakıflar bölge müdürlüğümüz ise hemen konuyu ele alarak camii türbe ve etrafını muazzam bir şekilde restore edip bu noktaya getirdi. Böyle bir hizmeti yapmaktan onur ve gurur duyuyorum. Çünkü manevi bir hizmet yaptığımıza inanıyorum diye konuştu.

İlkadım Kaymakamı Turan Atlamaz ise yaptığı kısa konuşmada, çalışmada emeği  geçenlere teşekkür etti. Konuşmaların ardından İlkadım İlçe Müftüsü Yahya Polat’ın duasıyla merasim sona erdi. Protokol daha sonra İlkadım Belediyesi tarafından yapılan şadırvan, yürüyüş alanı, dinleme noktalarını inceledi.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Haber Samsunlu şehidin evinde yas var

1 Samsun Haber: Samsunlu şehidin evinde yas var!

Samsunspor Başkanı Tutu Ankarada

2 Samsunspor Başkanı Tutu Ankara'da

Samsunspor Samsunspor 3 ayrı konudan PFDKya sevk edildi

3 Samsunspor: Samsunspor 3 ayrı konudan PFDK'ya sevk edildi

Samsun Haber Şehidimiz Samsuna uğurlandı

4 Samsun Haber: Şehidimiz Samsun'a uğurlandı

Samsunspor 26 sezon sonra en kötü Samsun

5 Samsunspor: 26 sezon sonra en kötü Samsun

Ağrıdan acı haber 2 asker şehit, 4 yaralı

6 Ağrı'dan acı haber: 2 asker şehit, 4 yaralı

Samsunspor Göksu Kafa kafaya çarpışmışız

7 Samsunspor: Göksu: Kafa kafaya çarpışmışız

Samsun Haber Samsunda korkutan kaza Otomobil yan yattı

8 Samsun Haber: Samsun'da korkutan kaza! Otomobil yan yattı

Samsun merkezli FETÖ operasyonu 15 gözaltı

9 Samsun merkezli FETÖ operasyonu: 15 gözaltı

Fındık Fındıkta rekolte savaşları başladı

10 Fındık: Fındıkta rekolte savaşları başladı