TEK HAYALİ SÜPER LİG

?Almanya da yaşayan işitme engelli milli futbolcu 21 yaşındaki Eşref Metin Su nun tek hayali, Türkiye de Süper Lig de mücadele eden bir takımda forma giymek.

TEK HAYALİ SÜPER LİG

 Almanya da hem amatör ligde hem de işitme engelliler liginde futbol oynayabildiğini söyleyen Eşref Metin Su,Türkiye de Amatör Lig de işitme engelli bir futbolcu oynayabiliyor. Ama süper ligde bunun bir örneği yok. Ben bunu başaran ilk futbolcu olmak istiyorum dedi.

Almanya da yaşayanEşref Metin Su, amatör ligdeki TSV Nellmersbach takımında ve işitme engelliler ligindeki GSG Stuttgart 1923 takımlarında forma giyiyor. 2 yıldır Türkiye İşitme Engelliler Milli Takımı nda da oynayanEşref Metin Su, özellikle Türkiye nin şampiyon olduğu geçen Haziran ayında gerçekleştirilen Avrupa İşitme Engelliler Futbol Şampiyonası nda gösterdiği başarı ile dikkat çekti. Şampiyonada toplamda 11 gol atan milli oyuncu Eşref Metin Su, turnuvanın gol kralı oldu. 

4 YAŞINDAN BERİ FUTBOL OYNUYOR

Türkiye de Süper Lig de mücadele eden iki kulübün kendisiyle ilgilendiğini belirtenEşref Metin Su şunları anlattı:

Lisans almak için Sağlık Kurulu Raporu almam gerekiyor. Ancak işitme engelli olduğum için raporda bu belirtiliyor. Bir futbolcunun lisans alması için de bu raporun sorunsuz olması lazım. Türkiye de işitme engelli bir futbolcu normal amatör ligde oynayabiliyor ama, profesyonel ligde bir örneği yok. Ben bunu başaran ilk futbolcu olmak istiyorum. Yetkililerden bunun olması için yardım bekliyorum. 4 yaşından bu yana futbol oynuyorum. Almanya da işitme engelim bana engel değil. Şu an Almanya da amatör ligdeki bir takımda ve işitme engellilerle ilgili ligdeki bir takımda forma giyiyorum. Türkiye nin işitme engelli milli takımında forma giyiyorum. Ama hayalim Türkiye de Süper Lig de de oynamak.  

OĞLUMUN ENGELİ ENGEL DEĞİL

Baba Nuri Su da oğlunun tek hayalinin Türkiye de Süper Lig de bir takımda forma giymek olduğunu belirterek şöyle dedi:

Oğlum için yetkililerden yardım istiyorum. Almanya da işitme engelliler profesyonel takımlarda hiçbir sağlık kurul raporuna takılmadan futbol oynayabiliyorlar. Ben de bir Türk gencinin kendi vatanında Türk futboluna hizmet etmesine imkan sağlanmasını istiyorum. Oğlumun işitme engelli diğer engelli olmayan sporcularla birlikte futbol oynamasına bir engel değildir.  

 EN ÇOK OKUNANLAR

Bartın'da etkili olan yağmur hayatı olumsuz etkiledi

1 Bartın'da etkili olan yağmur hayatı olumsuz etkiledi

Başkent'te parti bayrakları yasaklar nedeniyle toplandı

2 Başkent'te parti bayrakları yasaklar nedeniyle toplandı

Kontrolden çıkan otomobil aydınlatma direğine çarptı

3 Kontrolden çıkan otomobil aydınlatma direğine çarptı

Otomobil, yolun ortasında yatan şahsı ezip geçti: 1 ölü

4 Otomobil, yolun ortasında yatan şahsı ezip geçti: 1 ölü