9 KİŞİYE 67 BİN 781 LİRA PARA CEZASI

Orman ve Su İşleri Bakanlığı 11. Bölge Müdürü Mehmet Sıddık Kılınçer, 2015 yılında 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu kapsamında il genelinde dokuz kişiye toplamda 67 bin 781 lira para cezası uygulandığını söyledi.

9 KİŞİYE 67 BİN 781 LİRA PARA CEZASI

Geçen günlerde Samsun’da pitbull cinsi köpeğine başka köpekleri ve kedileri öldürttüğü vahşet fotoğraflarını paylaşan 18 yaşındaki genç kız G.S.’ye Orman ve Su İşleri Bakanlığı 11. Bölge Müdürlüğü tarafından 12 bin 547 lira idari para cezası kesilmiş ve bir daha hayvan bulundurması yasaklanmıştı.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı 11. Bölge MüdürüMehmet Sıddık Kılınçer, son zamanlarda artan hayvana yönelik şiddet haberlerinin ardından açıklamalarda bulundu. Samsun’da hayvanlara kötü davranan insanlara uygulanan cezalar hakkında bilgiler veren Kılınçer, 2015 yılındaki denetlemeler sonucunda 9 kişiye idari para cezası verildiğini, bir kişiye de sahip olduğu hayvanının bakımını ciddi şekilde ihmal ettiği gerekçesiyle hayvan bulundurmasının yasaklandığını söyledi.

9

HAYVANLARA KÖTÜ DAVRANAN 9 KİŞİYE 67 BİN 781 LİRA PARA CEZASI

2015 yılında Samsun’da 9 kişiye idari para cezası uyguladıklarını belirten Orman ve Su İşleri Bakanlığı 11. Bölge MüdürüMehmet Sıddık Kılınçer, “5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu kapsamında il genelinde petshoplar, geçici bakımevleri, hayvanat bahçesi denetimleri yapılmakta, ayrıca gelen şikayetler titizlikle değerlendirilerek kanuna aykırılıklar tespit edildiği takdirde idari para cezası uygulanmaktadır. Bu kapsamda 2015 yılı içerisinde çeşitli denetimlerde dokuz kişiye toplamda 67 bin 781 lira para cezası uygulanmış, bir kişinin sahip olduğu hayvanın bakımını ciddi şekilde ihmal ettiği gerekçesiyle hayvan bulundurulmasına yasak getirilmiştir. Yapılan çalışmalarda Samsun Şube Müdürlüğü, Samsun Büyükşehir Belediyesi ve sivil toplum örgütleri ile koordineli çalışarak, ilimiz genelinde sahipli, sahipsiz ve yaban hayvanlarının haklarının korunması ve mağduriyetlerinin giderilmesi amacıyla özveri ile çalışmaya, bu konuda yapılan faaliyet ve başarılı işlerin artarak sürdürülmesi için destek vermeye devam ediyoruz” dedi.

 

Konu ile alakalı diğerhaberler ve ilgili kategorideki son dakika haberleri için haberler sayfasını yada son dakika haberleri sayfasını kullanabilirsiniz. Yada arama çubuğunu kullanarak istediğiniz içeriğe ulaşabilirsiniz. Ayrıca iletişim sayfamızdan bizimle irtibata geçebilir yada aşağıdaki yorum yap alanından yorum yapabilirsiniz.

 EN ÇOK OKUNANLAR

MHP'li Aycan: 'AK Parti'nin adayı belli değilken bizim adayımız Recep Tayyip Erd

1 MHP'li Aycan: 'AK Parti'nin adayı belli değilken bizim adayımız Recep Tayyip Erd

Amasya 15'inci Piyade Tugayında 81 asker sinek ilacından etkilenerek otobüslerle

2 Amasya 15'inci Piyade Tugayında 81 asker sinek ilacından etkilenerek otobüslerle

Bafra'da 'Türkiye Huzur-4' denetimi

3 Bafra'da 'Türkiye Huzur-4' denetimi

2018'in ilk mezunları Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültesinden

4 2018'in ilk mezunları Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültesinden

Muğla polisinden kumar baskını

5 Muğla polisinden kumar baskını