BARO BAŞKANI ÖLDÜRÜLDÜ

Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi, bir grup avukat ile birlikte açıklama yaptığı sırada silahlı saldırıya uğradı. Saldırıda Elçi ve 1 polis hayatını kaybetti.

BARO BAŞKANI ÖLDÜRÜLDÜ

Diyarbakır da tarihi Dört Ayaklı Minare nin gördüğü zarar dolayısıyla sabah saat 10.30 da Diyarbakır Barosu nun basın açıklaması yaptığı sırada polis ile YGD-H liler arasında çatışma çıktı.Teröristlerce ateş açılması sonucu çıkan çatışmada Diyarbakır Baro BaşkanıTahir Elçi hayatını kaybetti. Diyarbakır ın Sur ilçesinde saat 13.00 itibarıyla sokağa çıkma yasağı ilan edildi. 

9e5c56649fc0591f8e9a0d7b21eb4781_k.jpg

Diyarbakır’ın merkez Sur ilçesinde basın açıklaması yaptıktan sonra teröristlerin silahlı ve roketli saldırısına uğrayan grubun içerisinde bulunan ve ağır yaralananTahir Elçi, kaldırıldığı Diyarbakır Selahattin Eyyübi Devlet Hastanesi’nde hayatını kaybetti. Elçi’nin başından vurulduğu öğrenildi. . 

ELÇİ NASIL ÖLDÜRÜLDÜ?

Diyarbakır Barosu Yönetim Kurulu Üyesi Burhan Deyer, basın açıklaması yapıldıktan sonra insanların dağıldığını ve Elçi nin bir ara sokakta başına isabet eden tek kurşunla öldürüldüğünü söyledi. Olayın görgü tanıkları olduğunu da söyleyen Deyer, kimin ateş ettiği konusunda bir bilgilerinin olmadığını söyledi.

 

TABİPLER ODASI ÖLDÜRÜLDÜĞÜNÜ DOĞRULADI

Diyarbakır Tabipler odası başkanı Cengiz Günay daTahir Elçi nin öldürüldüğünü doğruladı. Elçi nin naaşı Selahattin Eyyübi Hastanesi morguna kaldırıldı. 

Bölgeden gelen son bilgi ise bir polisin de şehit olduğu 3 kişinin de yaralandığı bildirildi.

 

TAHİR ELÇİ NE DEMİŞTİ?

CNN Türk te Ahmet Hakan ın sunduğu Tarafsız Bölge programına konuk olan Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi, PKK, terör örgütü değildir. PKK nın bazı eylemleri terör niteliğinde olsa bile PKK silahlı siyasal bir harekettir. Siyasal talepleri olan toplum çok ciddi bir desteği olan bir siyasal harekettir. demişti.

Şehit polisin kimliği belli oldu

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde Baro Başkanı Tahir Elçi’nin hayatını kaybettiği saldırıda ağır yaralanan ve kaldırıldığı Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak, şehit düşen polisin adı ve memleketi belirlendi. Şehit polis Ahmet Çiftaslan’ın Kahramanmaraş nüfusuna kayıtlı olduğu belirtildi. 

1376339.jpg

 

Konu ile alakalı diğerhaberler ve ilgili kategorideki son dakika haberleri için haberler sayfasını yada son dakika haberleri sayfasını kullanabilirsiniz. Yada arama çubuğunu kullanarak istediğiniz içeriğe ulaşabilirsiniz. Ayrıca iletişim sayfamızdan bizimle irtibata geçebilir yada aşağıdaki yorum yap alanından yorum yapabilirsiniz.EN ÇOK OKUNANLAR

Başkan Yusuf Ziya Yılmaz istifa ediyor

1 Başkan Yusuf Ziya Yılmaz istifa ediyor

 Kaldırım, resmen aday adayı

2 Kaldırım, resmen aday adayı

Tarihi konaklar turizme kazandırılıyor

3 Tarihi konaklar turizme kazandırılıyor

Samsunspor'da moraller düzeldi

4 Samsunspor'da moraller düzeldi

Yazık bu şehre…

5 Yazık bu şehre…

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Ömer Süslü: 'Her taraflarından fitne fesat akıyor'

6 İYİ Parti Samsun İl Başkanı Ömer Süslü: 'Her taraflarından fitne fesat akıyor'

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz: 'Oyunları bozuldu'

7 CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz: 'Oyunları bozuldu'

Real Madrid tur kapısını araladı

8 Real Madrid tur kapısını araladı

26 Nisan Perşembe Samsun hava durumu

9 26 Nisan Perşembe Samsun hava durumu

Cezalar açıklanıyor

10 Cezalar açıklanıyor