BARO BAŞKANI ÖLDÜRÜLDÜ

Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi, bir grup avukat ile birlikte açıklama yaptığı sırada silahlı saldırıya uğradı. Saldırıda Elçi ve 1 polis hayatını kaybetti.

BARO BAŞKANI ÖLDÜRÜLDÜ

Diyarbakır da tarihi Dört Ayaklı Minare nin gördüğü zarar dolayısıyla sabah saat 10.30 da Diyarbakır Barosu nun basın açıklaması yaptığı sırada polis ile YGD-H liler arasında çatışma çıktı.Teröristlerce ateş açılması sonucu çıkan çatışmada Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi hayatını kaybetti. Diyarbakır ın Sur ilçesinde saat 13.00 itibarıyla sokağa çıkma yasağı ilan edildi. 

9e5c56649fc0591f8e9a0d7b21eb4781_k.jpg

Diyarbakır’ın merkez Sur ilçesinde basın açıklaması yaptıktan sonra teröristlerin silahlı ve roketli saldırısına uğrayan grubun içerisinde bulunan ve ağır yaralanan Tahir Elçi, kaldırıldığı Diyarbakır Selahattin Eyyübi Devlet Hastanesi’nde hayatını kaybetti. Elçi’nin başından vurulduğu öğrenildi. . 

ELÇİ NASIL ÖLDÜRÜLDÜ?

Diyarbakır Barosu Yönetim Kurulu Üyesi Burhan Deyer, basın açıklaması yapıldıktan sonra insanların dağıldığını ve Elçi nin bir ara sokakta başına isabet eden tek kurşunla öldürüldüğünü söyledi. Olayın görgü tanıkları olduğunu da söyleyen Deyer, kimin ateş ettiği konusunda bir bilgilerinin olmadığını söyledi.

 

TABİPLER ODASI ÖLDÜRÜLDÜĞÜNÜ DOĞRULADI

Diyarbakır Tabipler odası başkanı Cengiz Günay da Tahir Elçi nin öldürüldüğünü doğruladı. Elçi nin naaşı Selahattin Eyyübi Hastanesi morguna kaldırıldı. 

Bölgeden gelen son bilgi ise bir polisin de şehit olduğu 3 kişinin de yaralandığı bildirildi.

 

TAHİR ELÇİ NE DEMİŞTİ?

CNN Türk te Ahmet Hakan ın sunduğu Tarafsız Bölge programına konuk olan Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi, PKK, terör örgütü değildir. PKK nın bazı eylemleri terör niteliğinde olsa bile PKK silahlı siyasal bir harekettir. Siyasal talepleri olan toplum çok ciddi bir desteği olan bir siyasal harekettir. demişti.

Şehit polisin kimliği belli oldu

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde Baro Başkanı Tahir Elçi’nin hayatını kaybettiği saldırıda ağır yaralanan ve kaldırıldığı Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak, şehit düşen polisin adı ve memleketi belirlendi. Şehit polis Ahmet Çiftaslan’ın Kahramanmaraş nüfusuna kayıtlı olduğu belirtildi. 

1376339.jpg

 

Konu ile alakalı diğer haberler ve ilgili kategorideki son dakika haberleri için haberler sayfasını yada son dakika haberleri sayfasını kullanabilirsiniz. Yada arama çubuğunu kullanarak istediğiniz içeriğe ulaşabilirsiniz. Ayrıca iletişim sayfamızdan bizimle irtibata geçebilir yada aşağıdaki yorum yap alanından yorum yapabilirsiniz.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da korkunç ölüm!

1 Samsun'da korkunç ölüm!

Ünlü iş adamı Samsun'da hayatını kaybetti

2 Ünlü iş adamı Samsun'da hayatını kaybetti

Benimle birlikte kulübede oturur

3 Benimle birlikte kulübede oturur

Kendisi istemiş

4 Kendisi istemiş

Askeri üsse saldırı: 41 ölü

5 Askeri üsse saldırı: 41 ölü

Samsun'da belediye binasında intihar girişimi!

6 Samsun'da belediye binasında intihar girişimi!

Tavukçulukta kafalar karıştı

7 Tavukçulukta kafalar karıştı

 Samsun'a turist çekecek proje

8 Samsun'a turist çekecek proje

Hazır değil

9 Hazır değil

Engin İpekoğlu: 'Daha da iyi olacaktır'

10 Engin İpekoğlu: 'Daha da iyi olacaktır'