Şiddet Mağduru Kadınlar Samsun’da Değişime Uğruyor

Şiddet mağduru kadınlar, sunuculuğunu Deniz Akkaya’nın yaptığı program kanalıyla Samsun’da özel bir hastanede estetik operasyonuyla özgüvenlerini tekrar kazanıyorlar.

Şiddet Mağduru Kadınlar Samsun’da Değişime Uğruyor

Manken, oyuncu ve sunucu Deniz Akkaya, belli nedenlerle çocukken tacize uğramış, su istimal edilmiş kadınların ya da evlilik döneminde şiddete uğramış aynı zamanda aldatılan kadınların özgüvenlerini kaybetmiş ve tekrar kazanmaları için Beyaz TV’de Pazar günleri yayınlanan “Deniz Akkaya ile Yeniden Ben” adlı programın çekimleri Samsun’da yapılıyor. Program için belirlenen kadınlar da Özel FBM Tıp Merkezi’nde yapılan çekimlerde Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Doç.Dr. Hayati Akbaş’ın ellerine bırakılarak değişime uğruyorlar.

Programın ana sponsoru olduğunu ifade eden Doç. Dr. Hayati Akbaş, “Doktor Nihat beyle bu programda ekip arkadaşıyız. Bu programın amacı toplumda çeşitli nedenlerle fiziksel olarak kusurlu olan insanların, topluma adaptasyonda zorluk yaşayan insanların, bu fiziksel kusurları giderilerek toplumla ve kendi ile daha barışık bireyler olarak yaşamalarına katkı sunmaktır. Bu program içerisinde estetik ile ilgili kısımları biz burada hallediyoruz, diş ve çene ile ilgili kısımları da Diş ve Çene Cerrahi Uzmanı Nihat Tanfer burada halledecek. Bunlar olduktan sonra insanların kendi ve toplumla daha barışık hale karışmalarını sağlayan bir sosyal sorumluluk projesi gibi bu programı düşünüyoruz. Normalde estetik için vakalar Samsun’da diş ile ilgili vakalar da İstanbul’da yapılıyordu ama bugünkü programda her iki vaka da Samsun’da yapılacak” dedi.

Müdahale edecek hastalar hakkında bilgi veren Diş ve Çene Cerrahi Uzmanı Nihat Tanfer, “Hastalarımızda şuanda çok ciddi bir altyapı bozukluğu var. Alt çenesinde bütün dişlerini kaybetmiş, üst çenesinde eksik dişleri var ve hastalarımız beslenemiyor, yemek yiyemiyor ve çiğneyemiyor. Buna bağlı olarak yapılmış olan eski operasyonlarından kalan bir takım kemik programı var. Gerek biz çene cerrahisi olarak gerek kalçadan kemik alarak, gerekse başka yöntemlerle gerekli olan bütün cerrahi operasyonları bitirip sağlıklı bir şekilde yemek yemesini temin edeceğiz” diye konuştu.

DENİZ AKKAYA: HEDEFLERİMİZE HIZLI ŞEKİLDE ULAŞTIK

Samsun’a programının onuncu ve 11. bölümlerini çekmek için geldiklerini ifade eden Manken, oyuncu ve sunucu Deniz Akkaya, “Ulaşmak istediğimiz hedeflere son derece hızlı bir şekilde ulaştık. Çok hızlı sesimizi duyurduk. Ben başka kanalda da program yapıyorum ama bu işimiz sosyal sorumluluk projesi olduğu için kendini daha hızlı gösterdiğini düşünüyorum. Burada çok önemli bir iş yapılıyor. Buradaki asil görev doktorlarımız ve uzmanlarımız tarafından yapılıyor. Doktorlarımız giderek zor vakalar almaya başladılar” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Akkaya ve ekibi programlarının çekimleri için kameraların karşısına geçti.

ŞiddetEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da yıkım!

1 Samsunspor'da yıkım!

Samsunspor - Denizlispor maçı canlı anlatım

2 Samsunspor - Denizlispor maçı canlı anlatım

Haberaks TV canlı yayınlayacak

3 Haberaks TV canlı yayınlayacak

Samsunspor maçından sonra taraftarlar birbirine girdi

4 Samsunspor maçından sonra taraftarlar birbirine girdi

Samsunlular Dernek Başkanı'nın oğlu silahla yaralandı

5 Samsunlular Dernek Başkanı'nın oğlu silahla yaralandı

Samsun'da şafak operasyonu, çok sayıda gözaltı...

6 Samsun'da şafak operasyonu, çok sayıda gözaltı...

Samsunpor'a çılgın prim...

7 Samsunpor'a çılgın prim...

15 CHP milletvekili İyi Parti'ye geçiyor! İşte o isimler

8 15 CHP milletvekili İyi Parti'ye geçiyor! İşte o isimler

Samsun'a yeni hastane

9 Samsun'a yeni hastane

Samsunspor - Denizlispor maçı ilk 11'i belli oldu

10 Samsunspor - Denizlispor maçı ilk 11'i belli oldu