Atakum Rotary den girişimcilere destek

Atakum Rotary Kulübü, yeni iş kurmak veya kurdukları işlerine kaynak yaratmak, iş alanlarını genişletmek isteyen gençler için Fikirden Gerçeğe semineri düzenledi

Atakum Rotary den girişimcilere destek

Samsun Atakum Rotary Kulübü ve Ankara Çankaya Rotary Kulübü ortaklığında girişimci ve girişimci adaylarına yönelik Fikirden Gerçeğe semineri düzenlendi.

UZMAN EKİPLE ÇALIŞTAY
North Point Otel de düzenlenen seminer için KOSGEB, Bafra Kaymakamlığı ve sivil toplum kuruluşlarından destek aldıklarını ifade eden Atakum Rotary Kulübü Dönem Başkanı Ömür Tekin, Seminer, girişimci adaylarının ve KOSGEB ten kredi alanların iş hayatlarında istifade edebilecekleri ve önlerine çıkabilecek engellerle başedebilecek bilgileri içeriyor. Başkent Üniversitesi Bilgi, İnovasyon ve Teknoloji Transfer Ofisi nden gelen öğretim görevlilerinin gün boyunca çeşitli konularda çalıştay düzenledi dedi.

HER KESİMDEN GİRİŞİMCİ
İlköğretimden yüksek lisans mezununa kadar, her sosyal tabakadan 85 girişimci ve girişimci adayının seminere katıldığını kaydeden Tekin, Asıl amacımız burada mümkün olduğu kadar girişimci ve girişimciliğe aday kişileri yakalamaktı, bunda başarılı olduğumuzu zannediyorum. 1-2 kişiye dahi dokunabilirsek ne mutlu bize diye konuştu.

Zerrin SOMUNCU

 EN ÇOK OKUNANLAR