Aydın Tso’dan Samsun Tso’ya Ziyaret

Zeytinyağı Pazar Payının Artırılması Projesi kapsamında Samsun’a gelen Aydın Ticaret Borsası heyeti, Samsun TSO’yu ziyaret etti

Aydın Tso’dan Samsun Tso’ya Ziyaret

Aydın Ticaret Borsası’nın, Zeytinyağının Pazar Payının Artırılması Projesi” kapsamında, 20 ilde gerçekleştireceği tanıtım ve tadım faaliyeti için Samsun’a gelen heyet, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu (STSO) Başkanı Salih Zeki Murzioğlu ve Samsun TSO Meclis Başkanı Muharrem Durmuşoğlu tarafından karşılanan heyette yer alan Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Bosnalı, proje hakkında bilgi verdi.

Aydın İl Emniyet Müdürü Dr. Halis Böğürcü, Çarşamba ilçe Kaymakamı Caner Yıldız, Samsun Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kadir Güven’in de bulunduğu ziyarette konuşan Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Bosnalı, ‘’Öncelikle Kurtuluş Mücadelesinin başladığı Samsun’da bulunmaktan dolayı çok mutluyuz. Samsun gerçekten çok güzel bir kent. Biz bugün Zeytinyağının Pazar Payının Artırılması Projesi kapsamında buradayız. İstanbul Ticaret Borsası, Aydın Ticaret Borsası Özel Gıda Laboratuvarları A.Ş. Ege İhracatçı Birlikleri ve Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı (UZZK) ortaklığında Borsamız tarafından başvurusu yapılan, KOSGEB Başkanlığı tarafından desteklenmeye uygun görülen “Zeytinyağının Pazar Payının Arttırılması Projesi” kapsamında 20 ilde geçekleştireceğimiz etkinliğimizin ikincisini Samsun’da yaptık. Samsun halkına etkinliğimize gösterdiği ilgiye teşekkür ediyorum. Projedeki amacımız, kişi başına düşen zeytinyağı tüketiminin arttırılması ve saf zeytinyağının tüketici ile karşı karşıya getirilmesi. Etkinliklerimizde, tüketicilere tadım uzmanlarımız tarafından, kaliteli zeytinyağını nasıl ayırt edebilecekleri, kaliteli zeytinyağında olması ve olmaması gereken özellikler hakkında bilgiler verilerek, sağlıklı ve bilinçli bir tüketici kitlesi oluşmasına katkı sağlamaya çalışıyoruz’’ dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getiren Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu (STSO) Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, ‘’Çok derin, çok köklü bir kültüre sahip olan ülkemizin, her bölgesinde kendine has yetiştirilen değerli ve kaliteli ürünleri var. Bir yandan ürünlerimizin tanıtımını yaparken, diğer yandan markaya ve ticari değere dönüşmelerini sağlamalıyız. Sizleri de buna katkı sağladığınız için kutluyorum’’ diye konuştu.

Konuşmaların ardından Samsun Başkanı Salih Zeki Murzioğlu ve Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Bosnalı ziyaret anısına birbirlerine hediye takdiminde bulundu.

Aydın

AydınEN ÇOK OKUNANLAR

Çocukların kavgasına aileler karıştı: 7 yaralı

1 Çocukların kavgasına aileler karıştı: 7 yaralı

Kediyi kurtaran itfaiyecilere sağlıkçılardan sürpriz kutlama

2 Kediyi kurtaran itfaiyecilere sağlıkçılardan sürpriz kutlama

Kafelerin olduğu yüzlerce insanın oturduğu sokağa dalan lüks otomobil sürücüsünü

3 Kafelerin olduğu yüzlerce insanın oturduğu sokağa dalan lüks otomobil sürücüsünü

TEM'de minibüsle çarpışan lahana yüklü kamyon yan yattı: 1'i ağır 2 yaralı

4 TEM'de minibüsle çarpışan lahana yüklü kamyon yan yattı: 1'i ağır 2 yaralı

Çökme tehlikesi bulunan bina tahliye edildi

5 Çökme tehlikesi bulunan bina tahliye edildi

Taksi şoförü aracının yanında ölü bulundu

6 Taksi şoförü aracının yanında ölü bulundu

Teröristlere ait mühimmat ele geçirildi

7 Teröristlere ait mühimmat ele geçirildi

İran Cumhurbaşkanı Ruhani ABD'de Protesto edildi

8 İran Cumhurbaşkanı Ruhani ABD'de Protesto edildi

Korkuluklar sayesinde kanala uçmaktan kurtuldular

9 Korkuluklar sayesinde kanala uçmaktan kurtuldular

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Belçika Başbakanı Charles Michel'i kabul etti

10 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Belçika Başbakanı Charles Michel'i kabul etti