Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

SIĞINMACILARA 3 MİLYAR EURO

Brüksel de düzenlenen AB - Türkiye Zirvesi sonrası Başbakan Ahmet Davutoğlu, AB Konseyi Başkanı Donald Tusk ve AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker ile ortak basın toplantısı düzenledi.

SIĞINMACILARA 3 MİLYAR EURO

Brüksel de Avrupa Birliği ve Türkiye Zirvesi gerçekleşti. Zirve sonrası düzenlenen ortak basın toplantısında Başbakan Ahmet Davutoğlu, 2016 yılının AB konusunda tarihi bir yıl olacağını belirtti. Zirvede ayrıca Avrupa Birliği nin Suriyeli sığınmacılarla ilgili olarak Türkiye ye 3 Milyar Euro maddi destek vereceği de açıklandı.

Brüksel de düzenlenen AB - Türkiye Zirvesi sonrası Başbakan Ahmet Davutoğlu, AB Konseyi Başkanı Donald Tusk ve AB Komisyonu Başkanı Jean Claude Juncker ile ortak basın toplantısı düzenledi.

AB Komisyon Başkanı Jean Claude Juncker yaptığı konuşmada Türkiye ye 3 milyar Euro yardım yapılacağını belirterek Bu Zirvenin çok faydalı bir zirveyi tamamlamış bulunuyoruz. Terörle mücadele acil tehditler ve göçmen krizi sorunu da bu günkü görüşmelerimizin başlıca unsurlarından biriydi. Göçmen akımının kesilmesi önemli. Türkiye üzerinden gelen Suriyeli göçmenlerin Avrupa ya gelmesini önlemek ve bu konuda Türkiye ye Suriyeli göçmenler konusunda desteklerimiz devam edecek ve Türkiye ye 3 Milyar Euro yardım yapılacak. 2016 Anahtar bir yıl olmasını bekliyoruz dedi.

2016 YILINDA VİZE MUHAFİYETİ İÇİNDE TARİHİ YIL OLACAKTIR

Başbakan Ahmet Davutoğlu 2016 yılının Türkiye için tarihi bir yıl olacağını belirterek şöyle konuştu “Tarihi bir gün, tarihi bir toplantı. Brüksel de 11 yıl sonra AB ile Türkiye arasında yapılan ilk zirve toplantısıdır. AB katılım sürecini yeniden, canlandırmak için güzel bir toplantı oldu. Sadece mülteciler konusunda değil tam üyelik görüşmeleri konusunda da verimli bir toplantı oldu. Avrupa ile Ekonomi , Enerji ve Siyasal alanda üst düzey diyalog mekanizmaları kuruyoruz ve bu zirveleri yılda iki kere düzenlemeye karar verdik. Dilerim ki 2016 Yılı AB konusunda tarihi bir yıl olacaktır, 2016 yılı AB tam üyelik yolunda dönüm noktası olacağının bu toplantıda bunun işaretlerini vermiştir. AB ile Vize muafiyeti konusunda da bizim yapacaklarımızda var Avrupa Birliğinin de yapacakları var. 2016 yılı AB açısından Tarihi bir yıl olacaktır dedi.

3 MİLYAR EURO TÜRKİYE YE DEĞİL SURİYELİ SIGINMACILAR İÇİN

AB nin Türkiye ye destek vereceği 3 Milyar Euro Türkiye ye değil Türkiye deki Suriyeli sığınmacılar için destek verileceğinin altını çizen Davutoğlu, amaçlarının göçleri düzenleyip azaltmak olduğunu söyledi. Davutoğlu, hükümetin reform hükümeti olduğun ifade ederek Türk toplumunun AB üyeliğini desteklediğini belirtti. Davutoğlu fasıllarla ilgili AB nin de deklarasyonu olacağını da sözlerine ekledi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunsporda herkesin yüzü gülecek

1 Samsunspor'da herkesin yüzü gülecek

Samsunun o ilçesi doğalgaza kavuşuyor

2 Samsun'un o ilçesi doğalgaza kavuşuyor

Bahçeliye Samsundan anlamlı hediye

3 Bahçeli'ye Samsun'dan anlamlı hediye

Samsunda o ilçeye fındık entegre tesisi

4 Samsun'da o ilçeye fındık entegre tesisi

Samsunda şehitliğe saldırı

5 Samsun'da şehitliğe saldırı!

Samsunspor Futbol Şehitleri Anıtını kimin yapacağı önemli değil

6 Samsunspor Futbol Şehitleri Anıtı'nı kimin yapacağı önemli değil

YANLIŞLIKLAR

7 YANLIŞLIKLAR...

 Samsundaki Marksist Leninist operasyonunda flaş gelişme

8 Samsun'daki Marksist Leninist operasyonunda flaş gelişme!

Samsun Limanının tarihi yazılacak

9 Samsun Limanı'nın tarihi yazılacak

Samsunsporda galibiyet planları

10 Samsunspor'da galibiyet planları