MEMURA ERKEN EMEKLİLİK Mİ GELİYOR?

SGK bünyesinde fiili hizmet zammıyla ilgili komisyon çalışmaları başladı. Çalışma sonucunda hangi kamu görevlilerine erken emeklilik imkanı verileceği belirlenecek.

MEMURA ERKEN EMEKLİLİK Mİ GELİYOR?

Memura erken emeklilik için düğmeye basıldı. Sosyal Güvenlik Kurumu nda, geçtiğimiz ağustos ayında gerçekleştirilen toplu sözleşme görüşmelerinde görüşülen ve mutabakata varılan fiili hizmet zammı yla ilgili komisyon çalışmaları başladı. Fiili hizmet zammıyla ilgili olarak geçtiğimiz günlerde Sosyal Güvenlik Kurumu nda bir toplantı gerçekleştirildi.

SENDİKA TEMSİLCİLERİ DE KATILIYOR

Toplantıya; Memur-Sen Başkan VekiliMetin Memiş, Memur-Sen Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, Birlik Haber-Sen, Ulaştırma Memur-Sen, Kültür Memur-Sen başkanları, sendikaların genel başkan yardımcıları, ilgili kurumların yetkilileri ve üniversite öğretim üyeleri katıldı.

ZAM ÇALIŞMASI YAPILACAK

Memur-Sen den yapılan açıklamaya göre; toplantıda hizmet kollarının talepleri doğrultusunda 9 adet alt komisyon oluşturuldu. Komisyonlardafiili hizmet zammından kimlerin faydalanacağı ile ilgili çalışma yapılacak. Bilimsel çalışmaların sonucunda hangi hizmet kollarında ve kimlere ne şekilde fiili hizmet zammı verileceğine dair ön metinler oluşturulacak. Çalışma sonunda hazırlanacak rapor, kanun tasarısı haline getirilerek Meclis e sunulacak.

HERKES İSTİYOR

Tüm hizmet kollarının erken emeklilik talebi var.Erken emeklilik getirilecek alanların başında sağlık yer alıyor. Komisyon; sağlık kurum ve kuruluşlarında görev yapan personelden kimlerin hangi şartlarla ve süreyle fiili hizmet zammından yararlandırılıp yararlandırılmayacağı hususunu ele alacak. Yine erken emeklilik imkanı getirilmesi beklenen mesleklerden biri de öğretmenlik. Postacılar, itfaiyeciler, mühendis, tekniker, teknisyen ve kimyacılar da erken emeklilik imkanı bekliyor.

ÖZEL SEKTÖR İÇİN DE DÜZENLEME GELİYOR

Memur-Sen den yapılan açıklamaya göre;Sosyal Güvenlik Kurumu nda yapılan toplantıda ayrıca kamu çalışanlarının yanı sıra özel sektör çalışanlarına ilişkin düzenleme yapılması konusunda da görüş birliğine varıldı. Özel sektör ile ilgili sonuçlar da merakla bekleniyor.EN ÇOK OKUNANLAR

Rize'de İntihar: ilk duvara sonra kalbine sıktı

1 Rize'de İntihar: ilk duvara sonra kalbine sıktı

Kazada canını zor kurtardı, aklında ise kaybolan anahtar vardı

2 Kazada canını zor kurtardı, aklında ise kaybolan anahtar vardı

Kendisini vuran polis memuru hastaneye götürüldü

3 Kendisini vuran polis memuru hastaneye götürüldü

İstanbul'da yoğun sis etkili oluyor

4 İstanbul'da yoğun sis etkili oluyor

Zarar verdikleri aracın sahibine not olarak 'intikam yeni başladı' yazmışlar

5 Zarar verdikleri aracın sahibine not olarak 'intikam yeni başladı' yazmışlar