Çocuk İzlem Merkezi Yenilendi

Çocuk İzlem Merkezi Samsun Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği tarafından Türkiye’ye Örnek olacak bir yapıda yeniden düzenlendi.

Çocuk İzlem Merkezi Yenilendi

Samsun’da çocuklara yönelik cinsel istismar ve şiddet vakalarında çocukların kendilerini güvende hissedebileceğiÇocuk İzlem Merkezi yenilendi.

Yapılan düzenlemeler ve Samsun’dakiÇocuk İzlem Merkezi hakkında bilgi veren Samsun Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Opr. Dr.Dursun M. Mehel, cinsel istismara ve şiddete uğramış çocukların ifadelerinin emniyet ve adliye gibi çocukların kendilerini huzursuz hissedebileceği alanlar yerine, uzman psikolog eşliğinde Çocuk İzlem Merkez’inde ev ortamına uygun şartlarda alınacağını söyledi. Mağdur çocukların yaşadığı üzücü olayların etkilerini azaltmak için bu durumun büyük önem arz ettiğini ifade eden Opr. Dr. Mehel, bu nedenle merkezi mağdur çocukları kucaklayacak, onları yaşadıkları kötü olaydan uzaklaştıracak şeklide yeniden düzenlediklerini belirtti. Çalışmayla kamu binalarının soğuk yüzünü geride bırakarak bir ev ortamı oluşturmayı hedeflediklerini belirten Mehel, bu amaçla uzman psikologların görüşlerine başvurduklarını, renk ve malzemeleri mağdur çocukların kendilerini huzurlu ve güvende hissedecekleri şekilde belirlediklerini vurguladı.

ŞİDDETE MARUZ KALAN ÇOCUKLARIMIZIN YANINDAYIZ

Çocuk İzlem Merkezi’nde ifadesi alınan mağdur çocukların tekrar kesinlikle farklı bir ortamda sorgulanmadığını ve bilgisine başvurulmadığını ifade eden Genel Sekreter Mehel,Merkezde ayrıca çocuğun misafir edilmesi gereken bir durum olduğunda, konaklaması için 4 yataklı bir konuk bölümü de bulunuyor. Bu çocuklara ayrıca gerekli durumlarda kıyafet vb. yardımlarda da bulunuyoruz. Yapılan bu düzenlemeyle cinsel istismara ve şiddete uğramış çocukların yanında olduğumuzu gösteriyoruz. Merkezde bulunan görüşme odaları, dinlenme alanları ve çocuk oyun alanları yeniden tefriş edildi. Düzenlemenin tamamlanmasından sonra yetkililer tarafından yapılan inceleme sonrasında merkezimiz Türkiye’nin Örnek Çocuk İzlem Merkezleri’nden biri olduğunu kendilerine ilettik dedi.

ÇocukEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da asfalt silindiri eve girdi! 1 ölü

1 Samsun'da asfalt silindiri eve girdi! 1 ölü

Samsun'da alkollü mekan yandı

2 Samsun'da alkollü mekan yandı

Samsun'da baltalı ve bıçaklı kavga: 2 yaralı

3 Samsun'da baltalı ve bıçaklı kavga: 2 yaralı

Doğalgaz patlaması sonucu 7 ev kül oldu

4 Doğalgaz patlaması sonucu 7 ev kül oldu

Denize düşen 2 kişi hayatını kaybetti

5 Denize düşen 2 kişi hayatını kaybetti

Yankaya bakalım mı bankaya?..

6 Yankaya bakalım mı bankaya?..

Düğün konvoyunda zincirleme kaza: 22 yaralı

7 Düğün konvoyunda zincirleme kaza: 22 yaralı

Samsun'da kokain sevkiyatına darbe! Narkotik affetmedi...

8 Samsun'da kokain sevkiyatına darbe! Narkotik affetmedi...

Binali Yıldırım'ın yeni görevi belli oldu

9 Binali Yıldırım'ın yeni görevi belli oldu

Elini kıyma makinesine kaptırdı

10 Elini kıyma makinesine kaptırdı