Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Taşçı Engelli Sporclarla Buluştu

Atakum Belediyespor’un engelli sporcularıyla buluşan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Engelli vatandaşlarımızın önündeki en büyük engelin, engelsiz bedenlerin engelli düşünceleridir. Biz bu engeli beraber aşacağız” dedi.

Taşçı Engelli Sporclarla Buluştu

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, AK Parti Atakum Belediye Meclis Üyeleri Mustafa Yeşilyurt, Cihat Coşkun, Levent Ertürk, Eyüp Bektaş, Recep Güner ve Turan Mısır’la birlikte Atakum Belediyesi Yaşam Parkı’nı ziyaret ederek Türkiye şampiyonasında dereceye giren sporcularla pasta kesti.

Engellilere yönelik sportif, kültürel ve istihdama dayalı projelerin gerçekleştirildiği Atakum Belediyesi Yaşam Parkı’nda engelli sporcularla buluşan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Boccia Türkiye Şampiyonası’nda derece yapan sporcuları kutladı. Atakum Belediyespor formasıyla yarışan engelli sporculardan birincilik elde edenleri altınla ödüllendiren Başkan Taşçı, diğer başarılı sporcularla birlikte pasta keserek başarılarını kutladı.

Engelli vatandaşların önündeki engelleri aşmaları için ellerini taşın altına koyduklarını söyleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Engelli vatandaşlarımızın önündeki en büyük engelin, engelsiz bedenlerin engelli düşünceleridir. Sosyal hayattan, gündelik yaşama kadar her anlamda engellilerimize kolaylıklar sağlamak herkesin vatandaşlık görevidir. Bu anlamda biz yerel yöneticilerin görevi ise muhakkak ki daha fazladır. Bu düşünceden hareketle engellilerimizin sportif faaliyetler yapabilmesi adına kulübümüzün imkanlarını seferber ettik. Kurulan boccia takımı, katıldığı ilk şampiyonadan altın madalyalar elde etti. Yine aynı şekilde Atakum İşitme Engelliler Spor Kulübü’nü aktif hale getirerek 70 sporcusuyla mücadele etmesi için destekledik. Tekerlekli sandalye kullanan engelli vatandaşlarımız için özel olarak tasarlanan bir aracı, ‘Engelsiz Araç’ olarak hizmete sunduk. Daha birçok farklı çalışmayı, engellilerimizin hayatını kolaylaştırmak için gerçekleştirdik. Çalışmalarımızı hız kesmeden, engellilerimizin de fikirlerini alarak sürdüreceğiz. Bu vesileyle de tüm engellilerimizin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutluyor, her zaman yanlarında olduğumu ve bizler için çok değerli olduklarını bilmelerini istiyorum” diye konuştu.

Atakum Belediyesi Yaşam Parkı Yöneticileri Güngör Bostancı, Mehmet Yaşar ve Aslan Şahin, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’ya kendilerine verdikleri destekten dolayı teşekkür etti. AK Parti Atakum Belediye Meclis Üyesi de olan Güngör Bostancı, “Engellilerin evlerine hapsoldukları, sosyal hayattan uzak kaldıkları günler geride kaldı. Artık hayatın her alanında ‘bizde varız’ diyebiliyorlar. Atakum ilçesinde engellilere sağladığı imkanlardan dolayı Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’ya teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

TaşçıEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor Her şey sil baştan

1 Samsunspor: Her şey sil baştan

Samsunspor Samsunspor Başkanı Tutu Başarı değil biz de üzgünüz

2 Samsunspor: Samsunspor Başkanı Tutu: 'Başarı' değil biz de üzgünüz

Samsunspor Centilmen Samsunspor

3 Samsunspor: Centilmen Samsunspor

Samsunspor 3 hocayla 36 puan

4 Samsunspor: 3 hocayla 36 puan

Samsun Haber Samsun ve Adana merkezli fuhuş operasyonu

5 Samsun Haber: Samsun ve Adana merkezli fuhuş operasyonu

AK Partide teşkilatlar yenileniyor

6 AK Parti'de teşkilatlar yenileniyor

Ozan Tufan gözaltına alındı

7 Ozan Tufan gözaltına alındı

Engeller kalkınca

8 Engeller kalkınca...

Samsun Haber Samsunda işsizlik gündemden düşecek

9 Samsun Haber: Samsun'da işsizlik gündemden düşecek

Uyuşturucu madde kullandığı iddia edilen bir kişi hayatını kaybetti

10 Uyuşturucu madde kullandığı iddia edilen bir kişi hayatını kaybetti