AK Parti de neler oluyor?

AK Parti Samsun İl Yürütme Kurulu nda 4 başkan yardımcısının değiştirilmesi, teşkilatta neler oluyor? sorusunu gündeme getirdi

AK Parti de neler oluyor?

AK Parti Samsun İl Başkanlığı Yürütme Kurulu nda 4 başkan yardımcısı görevden alınarak, yerlerine yönetim kurulundan 4 isim getirildi. Yapılan bu değişiklik, kafalarda neler oluyor? sorusunu da beraberinde getirdi.

AK Parti İl Başkanlığı Yürütme Kurulu nda İl Başkanı Muharrem Göksel in yaptığı değişiklikle, Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Alaettin Bayrak’ın yerine Hakan Karaduman, Sosyal Politikalar Başkanı Müge Bağ Alkan’ın yerine Mustafa Semizoğlu, Ekonomi İşler Başkanı Ercan Albayrak’ın yerine Adnan Kaçmaz, Mali ve İdari İşler Başkanı Nuri Gençtürk’ ün yerine de Mustafa Hilmi Duman getirildi.

RUTİN UYGULAMA

AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel yapılan değişikliği rutin uygulama olarak değerlendirdi. Göksel, Bizim yönetim kurulumuzda 50 arkadaşımız görev yapıyor.  Hepsi de eşit ve bu görevi yapaak kapasitede. Dolayısıyla rutin bir uygulama olarak bir hafta önceki Yürütme Kurulu toplantısında, değişiklik yapacağımızı arkadaşlara bildirdim. Bir hafta sonra da hangi arkadaşların yerine, kimlerin görev yapacağını açıkladım. Yani görev değişikliği olacağını bir hafta önceden biliyorlardı ama kimin değişeceğini bilmiyorlardı. Görevden ayrılanlar da, göreve getirilenler de aynı toplantıda bunu öğrendiler dedi.

Göksel, Belirli bir kadroya karşı tasfiye hareketi mi var? şeklindeki soruya da, Bu arkadaşlarla birlikte yıllarca görev yaptık. Böyle bir tasfiye olsa, ben de geçen dönem teşkilat başkanıydım ve benim de tasfiye olmam gerekirdi. Bu sadece rutin bir uygulama. Kimse bir bardak suda fırtına koparmaya kalkışmasın cevabını verdi. 

KARARI TEK BAŞINA VERDİ

 Ekonomi İşler Başkanlığından alınan Ercan Albayrak, değişiklik yapmanın il başkanının yetkisinde olan bir konu olduğunu belirterek, Olay tasfiye falan değildir. Bizim görevden ayrılmak istediğimiz gibi bir durumda yok. Başkan ortak akılla bu değişimin yaşandığını söylüyor ama burada ortak akıl yok, başkanın tek başına verdim dediği bir karardır. Biz de başkanın verdiği karara saygı duyduk. Yürütme Kurulu nda görev değişikliği rutin bir uygulama değildir, her üç ayda bir yapılmaz. Yürütme kurulu genel olarak kongrelerden kongrelere değişir. Sadece istifa eden ve görevini yapmayanlar görevden alınır. Bugüne kadar uygulanan teamül budur. İl Başkanımız da birlikte 10 yıldır görev yaptığımız bir arkadaşımızdır, kendisi böyle layık görmüştür diye konuştu.

BÖYLESİ YAŞANMADI

Siyasi ve Hukuki İşler Başkanlığı görevinden alınan Alaettin Bayrak da, yapılması gereken etik kuralın kararın istişare ile alınması olduğunu söyledi. Bayrak şu ifadeleri kullandı: Bizim partimizin tüzüğü gereği bu yetki il başkanımızın elindedir. Ama işin etik kurallarına göre il başkanı istişaresini yapar, ona göre değerlendirmede bulunur. Biz yıllardır yönetim kurulunda ve yürütme kurullarında bulunur. Kendisi böyle bir tasarruf kullanacağını açıkladı. Yetki kendisinde olduğu için biz de kabul etmek zorunda kaldık. Keşke bizimle bir istişare yapmış olsaydı da doğru bir karara ortak akılla varsaydık. Biz kuruluşundan beri bu teşkilatta varız. Bu süreçte görevlerimizde bir eksiklik, aksaklık yaptığımızı düşünmüyorum. Ben 9 ay içinde 3 ünce kez başkanlık divanı oluşumunu hiç bir dönemde yaşamadım. Muharrem Bey in başkanlığı döneminde üçüncü kez başkanlık divanı değişiyor. Daha öncesinde böyle bir şeyle karşılaşmadık ki rutin olsun.

Erdem EROL EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor - Kastamonuspor maçı ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda?

1 Samsunspor - Kastamonuspor maçı ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda?

Bahattin yok Muhammet var

2 Bahattin yok Muhammet var

Haberaks Tv'de futbol şöleni

3 Haberaks Tv'de futbol şöleni

Ahmet ilki tadacak

4 Ahmet ilki tadacak

Bir aileyi ölümden kurtaran kahraman fırıncı

5 Bir aileyi ölümden kurtaran kahraman fırıncı

Silahlı çatışma: 1 ölü, 1 yaralı

6 Silahlı çatışma: 1 ölü, 1 yaralı

Samsunlu esnaf: Biz kazanmayalım, yeter ki devlet yaşasın

7 Samsunlu esnaf: Biz kazanmayalım, yeter ki devlet yaşasın

Feci kaza: 1 ölü, 9 yaralı

8 Feci kaza: 1 ölü, 9 yaralı

Zor maç olacak

9 Zor maç olacak

1 galibiyet 1 beraberlik

10 1 galibiyet 1 beraberlik