Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Bisikletli soyguncu yakalandı

Samsun da bir kuyumcuyu soyan ve kuyumcu çalışanını da silahla yaralayarak bisikletle kaçan soyguncu ve kendisine yardım eden sevgilisi, polisin bisikletten yola çıkarak yaptığı araştırma sonucu yakalandı.

Bisikletli soyguncu yakalandı

İlkadım ilçesi İlyasköy Mahallesi Gebi Caddesi nde 6 gün önce saat 09.00 sıralarında meydana gelen olayda, yüzüne maske takarak Mecit Sarıoğlu na ait kuyumcu dükkanına gelen kimliği belirsiz bir kişi, silah çekip altınları istedi. Soyguncu, kendisine direnen kuyumcu çalışanı Hasan Tiryaki yi (56) yaralayıp bilezik, kolye ve yüzükleri alarak bisikletle kaçtı. Sol kolunun pazısından yaralanan Hasan Tiryaki hastaneye kaldırıldı.

Samsun Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet ve Gasp Büro Amirliği çalışanlarından oluşan 20 kişilik özel bir ekip kuruldu. Özel ekip, İlkadım ve Canik ilçesinde 9 ayrı mahallede 150 iş yeri ve evlere ait güvenlik kamerası kayıtlarını inceledi. Olaydan 2 gün sonra soyguncunun kaçtığı bisiklet, olay yerine 2 kilometre uzaklıkta Derebahçe Mahallesi ndeki bir apartmanın merdiven boşluğunda ele geçirildi.

sss.jpg

Güvenlik kamerası kayıtlarından olaydan 24 saat önce ve sonrasına ait suçlu profilleri oluşturuldu. Ayrıca Samsun da bulunan 24 bisiklet tamircisi ve bisiklet satıcıları ile temas kuruldu. Bisikletin lastiğindeki tamirden dolayı bir bisiklet tamircisinin yardımıyla zanlının kimliği tespit edildi.

Silahlı soygunu yaptığı ileri sürülen evli ve 1 çocuk babası Muhammet U. (25), İlkadım ilçesi Ulugazi Mahallesi Kilise Kavşağı yakınında yakalanarak gözaltına alındı. Muhammet U. ya yardım ettiği iddia edilen ve eşinden 2 gün önce boşandığı öğrenilen 3 çocuk annesi sevgilisi Sibel D. (22) de yakalandı. 

s.jpg

Yapılan soruşturmada Sibel D. nin kuyumcu dükkanının karşısındaki dairede oturduğu, Muhammet U. nun soygundan önceki gece burada kaldığı, birlikte plan yaptıkları, sabah soygun sırasında genç kadının telefonla kuyumcunun açıldığını ve içerisinin soygun için müsait olduğunu haber verdiği ortaya çıktı. Ayrıca Muhammet U. nun bisikletle kaçarken çaldığı altın yüzüklerin bir kısmını yollara döktüğü ve bu sırada Sibel D. nin sokağa dökülen altınları topladığı belirlendi. Olay sonrası İstanbul a kaçtığı öğrenilen Sibel D. nin özel otomobille Samsun a gelirken Ankara yolunda yakalandığı belirtildi. 

ss.jpg

Kuyumcudan çalınan 1 tabla dolusu yüzük, 1 tabla dolusu altın küpe ve 6 adet altın kolye ile soyguncunun altın zannederek vitrinden aldığı 24 adet imitasyon bileziğin toplam değerinin 10 bin 750 lira olduğu öğrenildi. Muhammet U. nun paraya ihtiyacı olduğu için bu soygunu gerçekleştirdiğini ileri sürdüğü, genç kadının ise soygun sırasında yardım ettiğini itiraf ettiği kaydedildi. Muhammet U.’nun olayda kullandığı tabancayı ise Mert Plajı yanında denize attığını söylediği ifade edildi. Samsun Emniyet Müdürlüğü Deniz Limanı Sualtı Grup Amirliği ne bağlı dalgıç polisler denizde 3 saat boyunca tabanca aradı ancak arama çalışmaları hava muhalefeti dolayısıyla sonlandırıldı. 

Polisteki sorguları tamamlanan Muhammet U. ve Sibel D., bugün Samsun Adliyesi ne sevk edildi.

KUYUMCUYA KAR MASKELİ GASPEN ÇOK OKUNANLAR

Yeniler göreve hazır

1 Yeniler göreve hazır

Samsunda opera sanatçısına silahlı saldırı

2 Samsun'da opera sanatçısına silahlı saldırı

Avantajı kullanalım kazanan biz olalım

3 Avantajı kullanalım kazanan biz olalım

Samsunda karı-koca sobadan zehirlenerek öldü

4 Samsun'da karı-koca sobadan zehirlenerek öldü

Hasret sona ersin

5 Hasret sona ersin

Lovelette kahkaha tufanı

6 Lovelet'te kahkaha tufanı

Samsunlu öğrenciler birinciliklerini kutladılar

7 Samsunlu öğrenciler birinciliklerini kutladılar

Fındıkta kayıp 290 milyon dolar

8 Fındıkta kayıp  290 milyon dolar

Parkta oturan opera sanatçısı silahlı saldırıya uğradı

9 Parkta oturan opera sanatçısı silahlı saldırıya uğradı

AK Parti Samsun Milletvekili  Köktaş Son mührü halk vuracak

10 AK Parti Samsun Milletvekili Köktaş: 'Son mührü halk vuracak'