Sanayi Sitelerine Beton Yol

Samsun Büyükşehir Belediyesi, kalitesi, sağlamlığı ve uzun ömürlü olmaları nedeniyle tercih ettiği beton yolları Samsun’daki sanayi sitelerinde de uygulamaya başladı.

Sanayi Sitelerine Beton Yol

Samsun’un beton yol ağının her geçen gün arttığını hatırlatan Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter YardımcısıMustafa Yurt, Samsun’daki sanayi sitelerinin iç yollarının oldukça bakımsız olduğunu ifade ederek “Sanayileşmenin önemini bilen bir başkanımız var. Bu doğrultuda sanayilerimizin ihtiyaçlarını tespit edebilmek için gerek sanayi esnafıyla, gerekse sanayi kooperatifleriyle sürekli olarak istişare halindeyiz. Esnaflarımızdan gelen talepler doğrultusunda, yetki alanımız içinde olan her yerde çalışma yapmaya devam ediyoruz. 19 Mayıs, İlkadım ve Örnek Sanayi Sitelerinde yaptığımız beton yol çalışmaları bunlardan sadece bir kaçı. Sanayilerde ağır iş makinelerinin, TIR’ların ve kamyonların bakımları yapıldığı için asfalt yollarda kısa sürede çökmeler meydana gelebiliyor. Daha sonra tekrar yama veya yeniden asfalt yapmak gerekebiliyor. Dayanıklı olduğu için tercih ettiğimiz beton yolları buraya uygulamamızın bundan sonraki süreçte daha sağlıklı olacağını düşünüyoruz” dedi.

Sanayi bölgesi beton yol çalışmaları kapsamında 19 Mayıs, İlkadım ve Örnek Sanayi Sitelerinde Toplamda 127 bin metrekare yol yapılması planlanırken, şu ana kadar 85 bin metre karelik beton asfalt yol yapıldı.

Sanayi sitelerinde gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında, Karadeniz Bulvarı bin 100 metre, Suoğlu Caddesi 775 metre, Vali Erdoğan Cebeci Bulvarı bin 310 metre, Ray Caddesi 952 metre, 62. Sokak 260 metre, 71. sokak 540 metre, Uzunlar Caddesi 250 metre, Krom Caddesi 250 metre ve Örnek Sanayi Bağlantı Yolu da bin 564 metre beton yol ile kaplandı.



EN ÇOK OKUNANLAR

Bafra'da 2 iş yeri kurşun yağmuruna tutuldu

1 Bafra'da 2 iş yeri kurşun yağmuruna tutuldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sultanahmet'te vatandaşlarla buluştu

2 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sultanahmet'te vatandaşlarla buluştu

Seyir halindeyken damperi kalkan kamyon EDS direğine çarptı

3 Seyir halindeyken damperi kalkan kamyon EDS direğine çarptı

Otomobil ile servis aracı çarpıştı: 4 yaralı

4 Otomobil ile servis aracı çarpıştı: 4 yaralı

Karşı şeride geçen kamyonetteki 5 kişilik aile ölümden döndü

5 Karşı şeride geçen kamyonetteki 5 kişilik aile ölümden döndü

Odunlukta çıkan yangın korkuttu

6 Odunlukta çıkan yangın korkuttu

Güvenlik görevlisi evinde ölü bulundu

7 Güvenlik görevlisi evinde ölü bulundu

3 yaşındaki çocuğa otomobil çarptı

8 3 yaşındaki çocuğa otomobil çarptı

Maçta çıkan kavga stat dışına taştı: 1 yaralı

9 Maçta çıkan kavga stat dışına taştı: 1 yaralı

Van'daki kazanın ardından

10 Van'daki kazanın ardından