Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Özbek e cevap

TBF Başkanı Harun Erdenay, Galatasaray Kulubü Başkanı Dursun Özbek in açıklamalarına federasyonun internet sitesinde yaptığı yazılı açıklama ile cevap verdi.

Özbek e cevap

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Harun Erdenay, federasyonun internet sitesinde yaptığı yazılı açıklamada, Özbek in, Galatasaray Kadın Basketbol Takımı na verilen hükmen mağlubiyet kararının ardından düzenlediği toplantısındaki üslup ve tavrını değerlendiren Erdenay, kendisine yönelttiği Sen kimsin? sorusunu yanıtladı. 

Erdenay, Galatasaray Başkanı nın sorusuna, şahsıyla ilgili verdiği yanıtta ise şunları kaydetti:

Sorusunun cevabını kısa bir basketbol araştırmasıyla kolayca bulabilir. 20 yıldan uzun süreyle ülkemizin en üst düzey takımlarında basketbol oynadığımı, 200 den fazla A Milli Takım formasını giyerek ülkemi temsil ettiğimi, Avrupa ikincisi ve dünya dokuzuncusu milli takımımızın kaptanı olduğumu, spor hayatım boyunca 10 kez şampiyonluk kupası kazandığımı, 3 kez sayı kralı olduğumu, 5 kez ligin en değerli oyuncusu seçildiğimi, aktif spor yaşantım sonrasında Türk basketboluna milli takım menajeri, TBF Yönetim Kurulu Üyesi ve Asbaşkan olarak hizmet ettiğimi, halen Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı ve FIBA Avrupa Yönetim Kurulu Üyesi olduğumu fazla çaba sarf etmeden öğrenebilir. Ayrıca eğer araştırmasını Erdenay soyadı ile yaparsa, benim de yetiştiğim ve kendisinin de esasında hatırlaması gereken, Türk basketbolunda efsane olmuş İTÜ Spor Kulübü ne ve Türk Basketbol Milli Takımlarına, yani kısaca Türk basketboluna iki nesil olarak ve üst düzeyde hizmet edildiğine vakıf olabilir.

Sizin kim olduğunuz ve spor geçmişiniz ile ilgili herhangi bir şey sorma gereğinin olmadığını biliyorum ifadesini kullanan TBF Başkanı Erdenay, açıklamasını şöyle sürdürdü: 

Tüm spor kamuoyu bilmelidir ki, tüm kararlarımızda olduğu gibi Fenerbahçe Kulübü nün itirazı yönetim kurulumuz tarafından tüm detayları ile tartışılmış, mevzuat hükümleri incelenmiş, hukuki görüşler alınmış ve oy birliğiyle karar verilmiştir. Tüm yönetim kurulu kararları, tahkim kurulu nezdinde itiraza açıktır. Bütün çağdaş, demokratik ve hukuk devletlerindeki itiraz mercileri, kararlarını, başvuru sahiplerinin basın toplantılarındaki ses tonunun yüksekliği veya kullandıkları üslubuna göre değil, geçerli mevzuat hükümleri dahilinde vermektedirler. Sonuç olarak, toplumun önemli bir kısmına mal olmuş bir kulüp başkanının kullandığı üslup ve tavır nedeniyle bu açıklamayı yapma gereği duyduğumu spor kamuoyuna saygılarımla belirtirim.EN ÇOK OKUNANLAR

Bu nasıl serbest piyasa

1 Bu nasıl serbest piyasa?..

Samsunda veliler de heyecanlı

2 Samsun'da veliler de heyecanlı

Samsunda pencereden düşen adam hayatını kaybetti

3 Samsun'da pencereden düşen adam hayatını kaybetti

Fındık fiyatları yükseliyor

4 Fındık fiyatları yükseliyor

Samsunspordan 5li imza

5 Samsunspor'dan 5'li imza

Samsunsporda galibiyet hazırlığı

6 Samsunspor'da galibiyet hazırlığı

Samsunspordan piyango çekilişi

7 Samsunspor'dan piyango çekilişi

Samsunspor, Adana Demirspora bileniyor

8 Samsunspor, Adana Demirspor'a bileniyor

Berkan Ateş Samsunda toprağa verildi

9 Berkan Ateş Samsun'da toprağa verildi

Samsunda üniversiteli ByLockcular adliyeye sevk edildi

10 Samsun'da üniversiteli ByLockcular adliyeye sevk edildi