Maskeli soyguncu tutuklandı

Samsun da bir kuyumcuyu soyan ve kuyumcu çalışanını da silahla yaralayarak bisikletle kaçan soyguncu çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanırken, bayan arkadaşı ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Maskeli soyguncu tutuklandı

İlkadım ilçesi İlyasköy Mahallesi Gebi Caddesi nde 6 gün önce saat 09.00 sıralarında meydana gelen olayda yüzüne maske takarak Mecit Sarıoğlu na ait kuyumcu dükkanına gelen kimliği belirsiz bir kişi, silah çekip altınları istedi. Soyguncu, kendisine direnen kuyumcu çalışanı Hasan Tiryaki yi (56) yaralayıp bilezik, kolye ve yüzükleri alarak bisikletle kaçtı. Sol kolunun pazısından yaralanan Hasan Tiryaki hastaneye kaldırıldı. 

Samsun Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet ve Gasp Büro Amirliği çalışanlarından oluşan 20 kişilik özel bir ekip kuruldu. Özel ekip, İlkadım ve Canik ilçesinde 9 ayrı mahallede 150 iş yeri ve evlere ait güvenlik kamerası kayıtlarını inceledi. Olaydan 2 gün sonra soyguncunun kaçtığı bisiklet, olay yerine 2 kilometre uzaklıkta Derebahçe Mahallesi ndeki bir apartmanın merdiven boşluğunda ele geçirildi.

Samsun da bulunan 24 bisiklet tamircisi ve bisiklet satıcıları ile temas kuruldu. Bisikletin lastiğindeki tamirden dolayı bir bisiklet tamircisinin yardımıyla zanlının kimliği tespit edildi. Silahlı soygunu yaptığı ileri sürülen evli ve 1 çocuk babası Muhammet U. (25), İlkadım ilçesi Ulugazi Mahallesi Kilise Kavşağı yakınında yakalanarak gözaltına alındı. Muhammet U. ya yardım ettiği iddia edilen ve eşinden boşandığı öğrenilen 3 çocuk annesi Sibel D. (22) de yakalandı.

Yapılan soruşturmada Sibel D. nin kuyumcu dükkanının karşısındaki dairede oturduğu, Muhammet U. nun soygundan önceki gece burada kaldığı, birlikte plan yaptıkları, sabah soygun sırasında genç kadının telefonla kuyumcunun açıldığını ve içerisinin soygun için müsait olduğunu haber verdiği ortaya çıktı. Ayrıca Muhammet U. nun bisikletle kaçarken çaldığı altın yüzüklerin bir kısmını yollara döktüğü ve bu sırada Sibel D. nin sokağa dökülen altınları topladığı belirlendi. 

Samsun Adliyesi ne sevk edilen Muhammet U. ve Sibel D., savcıya ifade verdikten sonra tutuklanmaları talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Nöbetçi mahkemeye ifade veren Muhammet U. tutuklanarak Samsun Kapalı Cezaevi ne gönderilirken, Sibel D. ise mahkemece adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Bisikletli soyguncu yakalandıEN ÇOK OKUNANLAR

Başkan Necattin Demirtaş'tan flaş açıklamalar

1 Başkan Necattin Demirtaş'tan flaş açıklamalar

Samsun'daki bu caminin Türkiye'de benzeri yok

2 Samsun'daki bu caminin Türkiye'de benzeri yok

Samsun'da hırsızlar kameraya yakalandı

3 Samsun'da hırsızlar kameraya yakalandı

Ahırdan Türkiye ikinciliğine

4 Ahırdan Türkiye ikinciliğine

Samsun'dan başlayan büyük yürüyüşte 3. gün

5 Samsun'dan başlayan büyük yürüyüşte 3. gün

Samsunspor'da iki toplantı birden

6 Samsunspor'da iki toplantı birden

DEMİR İLE YENİ DÖNEM

7 DEMİR İLE YENİ DÖNEM

Yücel Uyar: 'Yarın için bugün kenetlenmeliyiz'

8 Yücel Uyar: 'Yarın için bugün kenetlenmeliyiz'

Samsun Büyükşehirden büyük hizmet

9 Samsun Büyükşehirden büyük hizmet

26 Nisan Cuma Samsun hava durumu...

10 26 Nisan Cuma Samsun hava durumu...