Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Görme engelli Nagihan, atama bekliyor

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği Bölümü nü bitiren 22 yaşındaki görme engelli Nagihan Dursun un en büyük isteği, öğretmenliğe atanıp öğrenciler yetiştirmek

Görme engelli Nagihan, atama bekliyor

TEK İSTEĞİ ÖĞRENCİ YETİŞTİRMEK

Bafra Görme Engelliler Derneği nin de yönetim kurulu üyesi olan doğuştan görme engelli Nagihan Dursun, Anadolu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği Bölümü nü tamamlamayı başardı. Dursun un en büyük isteği, öğretmen olarak atanıp çocukları okutabilmek.

TEDAVİSİ MÜMKÜN DEĞİL
Dursun, yaptığı açıklamada, doğuştan Glokom (göz içindeki sıvı basıncının görme yeteneği için gerekli göz sinirine zarar verecek düzeyde yüksek olması) rahatsızlığı bulunduğunu söyledi. Bu nedenle sol gözünün görme yetisinin hiç bulunmadığını, sağ gözünün ise yüzde 10 gördüğünü bildiren Dursun, tedavinin ise mümkün olmadığına dikkati çekti.  

EMEĞİMİN KARŞILIĞINI İSTİYORUM
Dursun, ilkokula başladığında görme engeli nedeniyle yadırganacağını düşündüğünü dile getirerek, öğretmenlerinin çok yardım ettiğini, ailesinin de desteğiyle başarılı olduğunu ifade etti. Bafra Anadolu Lisesi ni okul üçüncüsü olarak bitirdiğini ve Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü nü kazandığını anlatan Dursun, şunları kaydetti: Buraya pek çok zorluk yaşayarak geldim. Üniversite okumak için ailemden ayrılıp gurbet hayatı yaşadım. Ailemin büyük destek ve çabaları var. Babam bana hep Sen yaparsın, kimden neyin eksik derdi. Liseyi bitirdiğimde bazı yakınlarım memur olmamı söylediği halde öğretmen olmak istedim. Bunun için üniversiteyi kazanıp başarıyla tamamladım. Artık öğretmenlik diplomam elimde. Şimdi atama bekliyorum. Emeklerimin karşılığını en kısa zamanda alıp topluma hizmet edebilecek pırıl pırıl öğrenciler yetiştirmek istiyorum.

Dursun, hayatla barışık bir insan olduğunu ama derneğe katılınca hayatının daha da dolu geçtiğini dile getirerek, derneklerinde engelsiz bir toplum için çaba gösterdiklerini sözlerine ekledi.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor 3 takımı geçebildi

1 Samsunspor 3 takımı geçebildi

HERŞEY HOCAYA BAĞLI

2 HERŞEY HOCAYA BAĞLI

Samsuna elektronik kelepçe

3 Samsun'a elektronik kelepçe

Sağlıkçılara izin yasağı

4 Sağlıkçılara izin yasağı

Samsun ve Sinop birbirini destekliyor

5 Samsun ve Sinop birbirini destekliyor

Bakan Müezzinoğlundan kıdem tazminatı açıklaması

6 Bakan Müezzinoğlu'ndan kıdem tazminatı açıklaması

SAMSUNSPORA AĞIR FATURA

7 SAMSUNSPOR'A AĞIR FATURA

Taklit gıdalardan uzak durun

8 Taklit gıdalardan uzak durun

Bereket

9 Bereket...

Otogarda kaçak  sigara baskını

10 Otogarda kaçak sigara baskını