Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Paralar çöpe atıldı

Aktif Eğitimciler Sendikası Samsun Şube Başkanı Sefa Zor, okulların alt yapısının hazır hale getirilmeden Fatih Projesi ne başlandığını, diğer ihtiyaçlara harcanması gereken kaynağın çöpe atıldığını ileri sürdü

Paralar çöpe atıldı

Aktif Eğitimciler Sendikası Samsun Şube Başkanı Sefa Zor, eğitim sisteminde 4+4+4 e dönülerek hata yapıldığını, TEOG Sınavı yla yerleştirme skandallarına imza atıldığını, demokrasi getiriyoruz denilerek okul yöneticiliklerinin hukuksuz uygulamalarla yandaş sendika üyelerine teslim edildiğini iddia etti.

MALİYETİ YÜKSEK OLDU
Zor, şunları söyledi: Ders ve Kılavuz kitapları olmayan derslerin olması, ders ve kitaplarda içeriğin düzensiz olması, ders saatlerinin konulara göre dengesiz olması, öğretmenleri olmayan sınıfların ücretli öğretmenlerle doldurulması öğrencilerimizin bundan sonraki eğitim yaşantısı için engel oluşturuyor. Bu yanlış uygulamaların teknolojik ayağında da Fatih Projesi vardı. Bugün ülkemizde bırakın elektronik altyapıyı, binlerce okulumuzun daha doğru dürüst ısıtma sistemi, elektriği, suyu, tuvaleti, lavabosu yok. Siz bir bina yaparken önce temelden başlarsınız. Önce çatıyı yaparak bina yapamazsınız. Tablet dağıtmak, okullardaki temel altyapı buna hazır hale getirildikten sonra yapılmalıydı. MEB ise toplumda sanki proje hayata geçiriliyormuş gibi algılanması için işe tablet dağıtarak başladı. Bu tabletlerin amacına uygun kullanılması için uygun bir altyapı olmadığından çocukların elinde sadece bir oyuncağa dönüştü. Ortada ciddi bir proje falan yoktu.Bunun topluma maliyeti ise yüksek oldu.Kamu kaynakları, alınan o tabletlerden dolayı çoktan teknoloji çöplüğüne gitti bile. Fatih Projesine ayrılan bütçe okullarımızın diğer ihtiyaçlarına ayrılmış olsaydı, eğitim sistemimizin ve öğrencilerimizin buradan elde edeceği fayda Fatih Projesinden kat kat daha fazla olurdu.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor 46 farklı isim

1 Samsunspor: 46 farklı isim

Samsun Haber Samsunda arkadaş kavgası cinayetle bitti

2 Samsun Haber: Samsun'da arkadaş kavgası cinayetle bitti

Samsunspor Sözleşmesi bitenler görüşme odasına

3 Samsunspor: Sözleşmesi bitenler görüşme odasına

Samsunlu  hemşire 27 yıldır yoğun bakımda

4 Samsunlu hemşire 27 yıldır yoğun bakımda

Samsunspor Samsun Valisi Şahinden süper istek

5 Samsunspor: Samsun Valisi Şahin'den 'süper' istek

Samsunspor Samsunspor Başkanı Erkurt Tutu her şeyi açıklayacak

6 Samsunspor: Samsunspor Başkanı Erkurt Tutu her şeyi açıklayacak

 Kopyala-yapıştır

7 Kopyala-yapıştır...

Samsun Haber  Bafra İşletme Fakültesi binasına kavuşuyor

8 Samsun Haber: Bafra İşletme Fakültesi binasına kavuşuyor

Yem makinesine düşen adam feci şekilde can verdi

9 Yem makinesine düşen adam feci şekilde can verdi

Samsunspor Samsunsporda olağan kongre haziran sonu

10 Samsunspor: Samsunspor'da olağan kongre haziran sonu