Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Paralar çöpe atıldı

Aktif Eğitimciler Sendikası Samsun Şube Başkanı Sefa Zor, okulların alt yapısının hazır hale getirilmeden Fatih Projesi ne başlandığını, diğer ihtiyaçlara harcanması gereken kaynağın çöpe atıldığını ileri sürdü

Paralar çöpe atıldı

Aktif Eğitimciler Sendikası Samsun Şube Başkanı Sefa Zor, eğitim sisteminde 4+4+4 e dönülerek hata yapıldığını, TEOG Sınavı yla yerleştirme skandallarına imza atıldığını, demokrasi getiriyoruz denilerek okul yöneticiliklerinin hukuksuz uygulamalarla yandaş sendika üyelerine teslim edildiğini iddia etti.

MALİYETİ YÜKSEK OLDU
Zor, şunları söyledi: Ders ve Kılavuz kitapları olmayan derslerin olması, ders ve kitaplarda içeriğin düzensiz olması, ders saatlerinin konulara göre dengesiz olması, öğretmenleri olmayan sınıfların ücretli öğretmenlerle doldurulması öğrencilerimizin bundan sonraki eğitim yaşantısı için engel oluşturuyor. Bu yanlış uygulamaların teknolojik ayağında da Fatih Projesi vardı. Bugün ülkemizde bırakın elektronik altyapıyı, binlerce okulumuzun daha doğru dürüst ısıtma sistemi, elektriği, suyu, tuvaleti, lavabosu yok. Siz bir bina yaparken önce temelden başlarsınız. Önce çatıyı yaparak bina yapamazsınız. Tablet dağıtmak, okullardaki temel altyapı buna hazır hale getirildikten sonra yapılmalıydı. MEB ise toplumda sanki proje hayata geçiriliyormuş gibi algılanması için işe tablet dağıtarak başladı. Bu tabletlerin amacına uygun kullanılması için uygun bir altyapı olmadığından çocukların elinde sadece bir oyuncağa dönüştü. Ortada ciddi bir proje falan yoktu.Bunun topluma maliyeti ise yüksek oldu.Kamu kaynakları, alınan o tabletlerden dolayı çoktan teknoloji çöplüğüne gitti bile. Fatih Projesine ayrılan bütçe okullarımızın diğer ihtiyaçlarına ayrılmış olsaydı, eğitim sistemimizin ve öğrencilerimizin buradan elde edeceği fayda Fatih Projesinden kat kat daha fazla olurdu.

 EN ÇOK OKUNANLAR

FETÖ mağdurlarına zulmediyoruz

1 FETÖ mağdurlarına zulmediyoruz

Bu böyle gitmez

2 Bu böyle gitmez

Samsun gün sayıyor

3 Samsun gün sayıyor

Sel Samsunu da vurdu

4  Sel Samsun'u da vurdu

Transfer var sonuç yok

5 Transfer var sonuç yok

Coşkun Zeren Chibuikenin kafasını başka Anadolu takımları karıştırdı

6 Coşkun Zeren: 'Chibuike'nin kafasını başka Anadolu takımları karıştırdı'

Polisler uyuşturucu satmış

7 Polisler uyuşturucu satmış!

Rehine krizinden dram çıktı

8 Rehine krizinden dram çıktı

FETÖ soruşturması kapsamında 11 sağlık çalışanı adliyeye sevk edildi

9 FETÖ soruşturması kapsamında 11 sağlık çalışanı adliyeye sevk edildi

Haysiyet cellatları

10 Haysiyet cellatları...