Paralar çöpe atıldı

Aktif Eğitimciler Sendikası Samsun Şube Başkanı Sefa Zor, okulların alt yapısının hazır hale getirilmeden Fatih Projesi ne başlandığını, diğer ihtiyaçlara harcanması gereken kaynağın çöpe atıldığını ileri sürdü

Paralar çöpe atıldı

Aktif Eğitimciler Sendikası Samsun Şube Başkanı Sefa Zor, eğitim sisteminde 4+4+4 e dönülerek hata yapıldığını, TEOG Sınavı yla yerleştirme skandallarına imza atıldığını, demokrasi getiriyoruz denilerek okul yöneticiliklerinin hukuksuz uygulamalarla yandaş sendika üyelerine teslim edildiğini iddia etti.

MALİYETİ YÜKSEK OLDU
Zor, şunları söyledi: Ders ve Kılavuz kitapları olmayan derslerin olması, ders ve kitaplarda içeriğin düzensiz olması, ders saatlerinin konulara göre dengesiz olması, öğretmenleri olmayan sınıfların ücretli öğretmenlerle doldurulması öğrencilerimizin bundan sonraki eğitim yaşantısı için engel oluşturuyor. Bu yanlış uygulamaların teknolojik ayağında da Fatih Projesi vardı. Bugün ülkemizde bırakın elektronik altyapıyı, binlerce okulumuzun daha doğru dürüst ısıtma sistemi, elektriği, suyu, tuvaleti, lavabosu yok. Siz bir bina yaparken önce temelden başlarsınız. Önce çatıyı yaparak bina yapamazsınız. Tablet dağıtmak, okullardaki temel altyapı buna hazır hale getirildikten sonra yapılmalıydı. MEB ise toplumda sanki proje hayata geçiriliyormuş gibi algılanması için işe tablet dağıtarak başladı. Bu tabletlerin amacına uygun kullanılması için uygun bir altyapı olmadığından çocukların elinde sadece bir oyuncağa dönüştü. Ortada ciddi bir proje falan yoktu.Bunun topluma maliyeti ise yüksek oldu.Kamu kaynakları, alınan o tabletlerden dolayı çoktan teknoloji çöplüğüne gitti bile. Fatih Projesine ayrılan bütçe okullarımızın diğer ihtiyaçlarına ayrılmış olsaydı, eğitim sistemimizin ve öğrencilerimizin buradan elde edeceği fayda Fatih Projesinden kat kat daha fazla olurdu.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor başka oynuyor

1 Samsunspor başka oynuyor

Temayül sırası vekillerde

2 Temayül sırası vekillerde

12 yılda 1 yenilgi

3 12 yılda 1 yenilgi

Samsunspor'da düşmeme hesapları

4 Samsunspor'da düşmeme hesapları

Samsun'da tramvay araca çarptı: 1 yaralı

5 Samsun'da tramvay araca çarptı: 1 yaralı

Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren: 'Tüm şehir kenetlendi'

6 Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren: 'Tüm şehir kenetlendi'

Cemal Safi'yi tanımak...

7 Cemal Safi'yi tanımak...

Ahmet Cebe : 'İtibar etmeyin'

8 Ahmet Cebe : 'İtibar etmeyin'

Samsun'da ADD'den 23 Nisan kermesi

9 Samsun'da ADD'den 23 Nisan kermesi

MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin'den kalifiye personel vurgusu

10 MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin'den kalifiye personel vurgusu