Rotary Kulübü nden Kumköy e destek

Samsun un Çarşamba İlçesi Kumköy Mahallesi nde bulunan kadınlara yönelik sayacılık kursu için Samsun Rotary Kulübü tarafından 15 saya makinesi bağışlandı

Rotary Kulübü nden Kumköy e destek


Samsun un Çarşamba İlçesi nde geçen yıl bir vakıf tarafından dünyada yılın en iyi 50 öğretmeni arasına seçilen Kumköy İlkokulu öğretmeni Dilek Livaneli nin köy kadınlarına istihdam sağlamak amacıyla başlattığı sayacılık kursuna, Samsun Rotary Kulübü 15 saya makinesi bağışladı.

46 BİN DOLAR DEĞERİNDE
Dilek Livaneli tarafından 2014 yılında başlayan projeye 4 saya makinesi ile bağışta bulunan Rotary Kulübü, daha sonra hazırladığı Kırsalın Melekleri Projesi ile dünya genelindeki Rotary kulüplerinin desteğiyle 46 bin dolar değerinde 15 saya makinesini daha alma kararı aldı.

ÇOK GÜZEL BİR PROJE
Rotary Kulüpleri Bölge Guvernörü Canan Ersöz, makinelerin teslim töreninde yaptığı konuşmada, Dilek öğretmenin başlattığı projeye destek vermekten memnuniyet duyduklarını dile getirdi.  Projeye Japonya’nın Osaka kentinde bulunan Rotaryan dostlarının da destek verdiğini anlatan Ersöz, Belki hayatlarında buraya hiç gelmeyecekler ama dünyanın neresinde olursa olsun, Rotary kulüpleri bu gibi destekler vererek, o coğrafyaya küçük de olsa katkı sağlıyor. Kadınların üretime katılımını sağlayacak çok güzel bir proje gerçekleşmiş. Umuyorum bu atölyede bulunan hanımlar çok güzel ayakkabılar üretir dedi.

7 YILDA ÖNEMLİ ADIMLAR ATTIK
Dilek Livaneli de Rotary Kulübü üyelerine bağışlarından dolayı teşekkür ederek, 7 yıl önce bu okula geldiğimde burada üretimin yapılacağını söyleseler, inanmazdım. 7 yıl içinde çok önemli adımlar attık. Kadınlar için başlattığımız istihdam projesi bir lojmandan bu atölyeye kadar geldi. Bu atölyeye her girdiğimde duygulanıyorum. Hepinize çok teşekkür ediyorum ifadelerini kullandı.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Bodrum'da ekipleri alarma geçiren patlama

1 Bodrum'da ekipleri alarma geçiren patlama

Kamyonet park halindeki araçlara çarptı: 1 yaralı

2 Kamyonet park halindeki araçlara çarptı: 1 yaralı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki Ağrı'da

3 AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki Ağrı'da

Beyoğlu'nda 22 yaşında erkek cesedi bulundu

4 Beyoğlu'nda 22 yaşında erkek cesedi bulundu

Önce kasadaki parayı sonra sigarayı istediler

5 Önce kasadaki parayı sonra sigarayı istediler