Başkan Şahin den ev müjdesi

Samsun un Bafra İlçesi nde çöplerden plastik ve kağıt toplayan evli ve iki çocuk babasına Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, mahalle sakinlerince satın alınan arsanın üzerine ev yapma sözü verdi

Başkan Şahin den ev müjdesi

Samsun un Bafra İlçesi nde çöplerden plastik ve kağıt toplayarak  geçimini sürdüren, mahalle sakinlerinin de aralarında para toplayıp arsa satın aldığı ailenin dramının gazetemizde yer alması üzerine kurumlar harekete geçti.  Haberin yayımlanmasının ardından birim müdürleriyle aileyi ziyaret eden Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Kemalpaşa Mahallesi muhtarı Salih Soylu nun girişimleri sonucu mahalleli tarafından alınan arsaya ev yapma sözü verdi.

e-001.jpg

TALİMAT VERİLDİ
Bafra Belediyesince aileye maddi ve gıda yardımı yapılmasının ardından yeni yapılacak evin kaba inşaatını üstlenen Başkan Şahin, Sabah gazetede haberi okuyunca madem mahalleli bir şeyler yapmaya çalışıyor bizde üzerimize düşeni yapalım dedik ve aileyi ziyaret ederek durumu yerinde görmek ve müjdeyi bizzat vermek istedim. Arkadaşlarıma gereken talimatları verdim biran önce yeni evlerine kavuşmaları için çalışmaları başlatacağız. diye konuştu.

ee-003.jpg

KAYMAKAM DAN DESTEK SÖZÜ
Kemalpaşa Mahallesi Muhtarı Salih Soylu aracılığıyla Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma Vakfı ndan kömür ve para yardımı alan aileyi haberin ardından ziyarete gelen Bafra Kaymakamı Halis Arslan ailenin durumunu yerinde inceledi. Çocukların geleceği ve evin yapılması için Bafra Belediyesi ve diğer kurumlarla iş birliği içinde gereken desteği vereceklerini belirterek ailenin temel ihtiyaçlarının karşılanması için Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü Hasan İrer e talimat verdi.

ÇOCUK BÜRO DUYARSIZ KALMADI
Öte yandan Bafra İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Büro Amirliği ekipleri de aileyi yaşadıkları yerde ziyaret ederek çocuklar için kıyafet, kitap, çocuk dergisi ve boyama kitabı yardımında bulundu. Bafra İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Büro Amiri Mahmut Kurt, çocuklar için her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirterek sık sık ziyaret edeceklerini dile getirdi. 

BAKANLIK MAAŞA BAĞLAYACAK
Gazetemizde yayımlanan haberi ihbar olarak değerlendiren Aile ve Sosyal Politikalar Bafra İlçe Müdürlüğü ekipleri aileyi yaşadıkları yerde ziyaret ederek sosyal incelemede bulundu. Aile ve Sosyal Politikalar Bafra İlçe Müdürü Nusrat Yılmaz yaptığı açıklamada, ailenin durumun sosyal yönden incelendiğini belirterek yeni evin yapımı tamamlanana dek çocukların maaşa bağlanacağını ve evin yapılmasının ardından tekrar inceleme yapacaklarını belirtti. 

SEVİNÇ GÖZYAŞLARI
Devletin milletin kendilerine sahip çıktığını söyleyerek gözyaşlarına hakim olamayan Fatma Yursel, Eşim ile biz kuru ekmek yer yaşardık fakat çocuklarımız kurtulacak Allah herkesten razı olsun. Bizlere destek olan devletimize, başkanımıza, kaymakamımıza, muhtarımıza, mahalle halkına ve yardımsever vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum hepsinden Allah razı olsun dedi.

Ümit CEYLAN EN ÇOK OKUNANLAR

Camiye gelmeyince öldüğü ortaya çıktı

1 Camiye gelmeyince öldüğü ortaya çıktı

Cinayet zanlısının üzerinden cephanelik çıktı

2 Cinayet zanlısının üzerinden cephanelik çıktı

Tekirdağ'da korkutan yangın

3 Tekirdağ'da korkutan yangın

Yolcu otobüsünün çarptığı otomobil takla atıp karşı şeride geçti: 2 yaralı

4 Yolcu otobüsünün çarptığı otomobil takla atıp karşı şeride geçti: 2 yaralı