Esnaftan örnek davranış

Samsun da yaşayan 50 yaşındaki esnaf Atilla Balta, iş yerlerinin bulunduğu 3 sokağı her sabah süpürüp temizleyerek çevresine örnek oluyor

Esnaftan örnek davranış

Samsun da yaşayan 50 yaşındaki esnaf Atila Balta, iş yerlerinin bulunduğu 3 sokağı her sabah süpürerek örnek bir davranış sergiliyor.

İlkadım ilçesi Hürriyet Mahallesi nde 20 yıldan bu yana dekorasyon, ev eşyası, hırdavat üzerine faaliyet gösteren esnaf Balta, her sabah iş yerini açtıktan sonra sokakları süpürmeye başlıyor. Kapısının önünden ayırmadığı süpürgesiyle yaklaşık 45 dakika 2 iş yerinin bulunduğu 3 sokağı temizleyen Balta, sadece çöpleri toplamakla kalmayıp rüzgarda toz olması ihtimaline karşı temizlik sonrası sokağa su da serpiyor.

GÖREV EDİNDİK
Balta, iş yerini açar açmaz sokağı temizlemeyi kendisine görev edindiğini söyledi.  Süpürgesini kapısının önünden ayırmadığını belirten Balta, gücü yetse diğer sokaklara da gideceğini dile getirdi. Sokağı baştan sona kadar en küçük ayrıntısına kadar temizlediğini anlatan Balta, şöyle devam etti: Bunu görev edindik. Nasıl evimizi temiz tutuyorsak, iş yerimizi de temiz tutmak zorundayız. Ömrümüzün yarısı evimizde geçiyorsa yarısı da iş yerimizde geçiyor. Dolayısıyla mahallemizin, sokağımızın temiz olmasını istiyoruz. Bunu yaparken de insanlara örnek oluyoruz. Herkesin bu duyarlılığı göstermesini isterim. 3 sokağı temizliyorum. Saat 08.00 de başlıyorum, 45 dakika boyunca sokakların temizliğini yapıyorum. Süpürdükten sonra rüzgarda toz kalkmasın diye su da serpiyorum.

GÖREVLİDEN TEŞEKKÜR
Belediyenin temizlik görevlisinin kendisine teşekkür ettiğini belirten Balta, Belediyenin temizlik görevlisine de yardımcı oluyoruz. Bana iş bırakmadın ağabey, temizlemişsin yine, sağol diyor ifadesini kullandı.
Balta, ömrü yettiği sürece sokağın temizliğini yapacağını sözlerine ekledi.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Önce çarptı, sonra darp etti

1 Önce çarptı, sonra darp etti

Palet deposunda yangın

2 Palet deposunda yangın

Konya'da fener alayı coşkusu

3 Konya'da fener alayı coşkusu

Kamyonun çarptığı motosiklet sürücüsü genç kız hayatını kaybetti

4 Kamyonun çarptığı motosiklet sürücüsü genç kız hayatını kaybetti

Irmağa düşen genç hastanelik oldu

5 Irmağa düşen genç hastanelik oldu

Minik hayranı, Başbakandan Cumhurbaşkanına selam gönderdi

6 Minik hayranı, Başbakandan Cumhurbaşkanına selam gönderdi

Sivas'ta pompalı tüfekle dehşet saçtı: 3 ölü

7 Sivas'ta pompalı tüfekle dehşet saçtı: 3 ölü

Kız isteme mevzusunda katliam yaptı: 5 ölü

8 Kız isteme mevzusunda katliam yaptı: 5 ölü

Üst geçit yerine bulvardan geçince hayatını kaybetti

9 Üst geçit yerine bulvardan geçince hayatını kaybetti

Sivas canisi Kahramanmaraş'ta yakalandı

10 Sivas canisi Kahramanmaraş'ta yakalandı