Togar, Balkanlardan Gelen Konukları Ağırladı

9. Uluslararası Mübadele ve Balkan Türk Kültürü Araştırmaları Kongresi kapsamında Samsun’a gelen yerli yabancı misafirler Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar’ın konuğu olarak Tekkeköy’ün tarihi, turistik ve doğal güzelliklerini gezdiler.

Togar, Balkanlardan Gelen Konukları Ağırladı

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar’ın konuğu olan eski Makedonya Devlet Başkanı Prof. Dr. Adnan Kahıl, Kosova Milletvekili Müferra Şinik, Bulgaristan HÖH Milletvekilleri Hüseyin Hafızov ve Şaban Ali Durmuş, Yunanistan Kavala Belediye Başkan Yardımcısı Mr. Anastasios, Yunanistan Gümilcine Başkan Yardımcısı Sibel Mustafaoğlu, Prof. Dr. Ema Miljkoviç, Yrd. Doç. Dr. Jovana Saljic Tekkeköy Kent Konseyi Başkanı Prof. Dr. Mehmet Yavuz Erler ve beraberindeki heyet Tekkeköy’ün tarihi, turistik ve doğal güzelliklerine hayran kaldılar.

Heyet öncelikle Karadeniz’deki ilk insan yerleşkesi Tekkeköy Mağaraları Arkeoloji Vadisi ve Türkiye’nin ilk ve tek imitasyon müzesini gezdiler. Ardından Tekkeköy Antyeri Mahallesi’ndeki tarihi kiliseyi gezdiler. Daha sonra ilçenin çeşitli yerlerindeki tarihi, turistik ve doğal güzelliklerini gezdikten sonra Başkan Togar ile yemekte tekrar bir araya gelip ülkeler arası ilişkiler hakkında görüş alışverişinde bulunup, sohbet ettiler.

9. uluslararası Mübadele ve Balkan Türk Kültürü Araştırmaları Kongresi kapsamında Samsun’a gelen heyeti ilçede konuk edip değerli fikirlerini dinleme fırsatı bulduklarını belirten Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “Misafirimiz olan heyet üyelerini ilçemizi tanıtan küçük bir gezi yaptırdık. Heyet ilçemizin zenginliklerine hayran kaldıklarını dile getirdiler. Ardından yemekte bir araya gelerek ülkeler arası ilişkilerin geliştirilmesi, ortak protokoller ve projeler hazırlanması ile ilgili fikirlerimizi paylaştık” dedi.

Kosova Milletvekili Müferra Şinik, ilçe ziyareti anısına Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar’a hediye takdiminde bulundu.

Togar,EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da unutulan mahalle! İşsizlik ve madde bağımlılığı hat safhada

1 Samsun'da unutulan mahalle! İşsizlik ve madde bağımlılığı hat safhada

Samsun'da gece yarısı bıçaklı dehşet: 2 yaralı

2 Samsun'da gece yarısı bıçaklı dehşet: 2 yaralı

Samsun'da silahlı kavga! 1 yaralı

3 Samsun'da silahlı kavga! 1 yaralı

İrfan Buz özel görüşme yaptı

4 İrfan Buz özel görüşme yaptı

10 Kasım'da göbek atan müdüre ödül gibi atama

5 10 Kasım'da göbek atan müdüre ödül gibi atama

Fındık fiyatları ne kadar! 18 Eylül Çarşamba fındık fiyatları

6 Fındık fiyatları ne kadar! 18 Eylül Çarşamba fındık fiyatları

Köy halkı tedirdin! Her gece geliyorlar

7 Köy halkı tedirdin! Her gece geliyorlar

Dişi uyuşmayınca doktoru bıçakladı

8 Dişi uyuşmayınca doktoru bıçakladı

Gurbetçi çok sattı, fındık fiyatları düştü

9 Gurbetçi çok sattı, fındık fiyatları düştü

Aztopal ve Uyar takipte

10 Aztopal ve Uyar takipte