Başkan Tok a kongre teşekkürü

9. Uluslararası Balkan Türk Kültürü Araştırmaları Kongresi için Samsun a gelen Balkan Heyeti, kongrenin düzenlenmesinde katkı sunan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok a teşekkür ziyaretinde bulundu.

Başkan Tok a kongre teşekkürü

İlkadım Belediyesi, Samsun Mübadele Derneği, Başbakanlık TİKA ve Kültür Turizm Bakanlığı nın katkılarıyla iki gün süren Balkan Türk Kültürü Araştırmaları Kongresi için Samsun da bulunan Makedonya eski Devlet Bakanı Adnan Kahıl, Kosova ve Bulgaristan Milletvekili Müferra Şinik, Kavala Belediyesi Başkan  Yardımcısı Anastasios Tsurukidis, Samsun Mübadele Derneği Başkanı Erdoğan Özoral ve beraberlerindeki heyet Başkan Tok a teşekkür ziyaretinde bulundu.

ŞİNİK, TOK U KUTLADI
İki gün boyunca  9 oturum ile noktalanan 40’a yakın ulusal ve uluslararası akademisyen, bakan, belediye başkanları, parti genel başkan yardımcısı, yazar, yönetmen, ilgili vakıf dernek başkan ve yöneticilerinin katıldığı kongreye destek ve katkılarından dolayı teşekkür eden Kosova Milletvekili Müferra Şinik, İlkadım Belediyesi nin böyle bir kongrede işbirliği yapmasının Mübadil ve Balkan Kültürü nün yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılmasında önemli bir vazife olarak değerlendirdi.

DESTEĞİNİZ ONURLANDIRDI
Böyle önemli bir kongreye büyük destek sağlamasının örnek bir davranış olduğunu belirten Makedonya eski Devlet Bakanı Adnan Kahıl ise, 9. Uluslararası Mübadele ve Balkan Türk Kültürü Araştırmaları Kongresi için bizleri İlkadım da ağırlayan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok a ve ekibine teşekkür ediyorum. Bir belediye başkanının böylesi büyük bir kongreye destek vermesi bizleri onurlandırdı ve gururlandırdı. Bu destek diğer bürokratlara örnek olacak bir destek dedi.

KÜLTÜREL KİMLİK ÇALIŞMASI
Bu tür etkinliklerin ihtiyaç duyulan kültürel bir kimlik çalışması olduğunu söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Belediye olarak bu tür kongre, sempozyum ve akademik çalışmalara önem veriyoruz. Geçmişini unutan ve kültürel mirasını gelecek kuşaklara aktaramayan milletler varlıklarını  kaybetmektedirler. Biz, kendi kültürümüze, kendi değerlerimize ve kültürel değerlerimize sahip çıktıkça o kadar güçlü oluruz. Bu manada kültürümüzün ayakta kalmasını sağlayarak sosyal ve kültürel faaliyetlere büyük önem veriyoruz diye konuştu.

Ziyaretin sonunda Kosova Milletvekili Müferra Şinik, maden taşlarından oluşan işlemeli özel Kosova haritasının bulunduğu tabloyu hediye ederken, Başkan Tok da günün anısına tüm heyete İlkadım ı simgeleyen Saathane tablosu verdi.EN ÇOK OKUNANLAR

Yazık bu şehre…

1 Yazık bu şehre…

Real Madrid tur kapısını araladı

2 Real Madrid tur kapısını araladı

Tarihi konaklar turizme kazandırılıyor

3 Tarihi konaklar turizme kazandırılıyor

Dünkü Çocuklar'dan THM konseri

4 Dünkü Çocuklar'dan THM konseri

Kızılcahamamlı çiftçiye tohum desteği

5 Kızılcahamamlı çiftçiye tohum desteği

Fatih'teki cinayetin şüphelisi gözaltına alındı

6 Fatih'teki cinayetin şüphelisi gözaltına alındı

1 buçuk yaşındaki bebek bakıcısı uyuduğu sırada kapısı açık unutulan evden kaçtı

7 1 buçuk yaşındaki bebek bakıcısı uyuduğu sırada kapısı açık unutulan evden kaçtı

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz: 'Oyunları bozuldu'

8 CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz: 'Oyunları bozuldu'

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Ömer Süslü: 'Her taraflarından fitne fesat akıyor'

9 İYİ Parti Samsun İl Başkanı Ömer Süslü: 'Her taraflarından fitne fesat akıyor'

 Kaldırım, resmen aday adayı

10 Kaldırım, resmen aday adayı