SAL da 60. yıl coşkusu

Türkiye nin ilk altı maarif kolejinden biri olarak kurulan Samsun Anadolu Lisesi (SAL), 60. yılını görkemli bir törenle kutladı

SAL da 60. yıl coşkusu

Türkiye nin ilk altı maarif kolejinden biri olarak kurulan Samsun Anadolu Lisesi (SAL), 60. kuruluş yıl dönümünü Spor Salonu nda düzenlenen görkemli bir törenle kutladı. Törene, İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin, İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Çetinkaya, Bafra İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu, Samsun Maarif Koleji ve Samsun Anadolu Lisesi Mezunları Derneği Samsun Başkanı Levent Güneş, mezunlar, öğrenciler ve velilerin yanı sıra Eskişehir, Diyarbakır ve Kadıköy Anadolu Liseleri nden öğretmen ve öğrenciler katıldı. 

HER ALANDA BAŞARI
İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başlayan törende açılış konuşmasını yapan SAL Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, Yetiştirdiği insanlarla her alanda ülkemize katma değer oluşturan ve bugüne dek sadece akademik anlamda değil, sporda sanatta sosyal ve kültüren faaliyetlerde her daim ve lider olan okulumuzun 60. yaş gününde burada olarak hepimizi onurlandırdınız. Bakanlığımızın okulmuzu proje olarak belirlemesi SAL a hem ayrı bir değer katmış hem de yöneticilere, öğretmenlere ve öğrencilere çok önemli sorumluluklar yüklemiştir. Bizler bunun bilincinde olmak, başöğretmenin gösterdiği yolda, milli ve manevi değerler ışığında her alanda başarılı olmak zorundayız dedi.

İNSANLIĞA YOL ÇİZERLER
SAL mezunlarında ve öğrencilerinde büyük bir okul sevgisi olduğunu ve bundan memnuniyet duyduğunu kaydeden İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin,   Bazı şeyler vardır ki yenisi makbuldür, bazı şeylerin de eskisi. Bir kurum ne kadar eski ve geleneklerine bağlıysa, başarılı olması ve topluma insanlığa yol çizen insanlar yetiştirmesi o kadar kolay olacaktır. İnşallah 60.,160., 260. yıllarda burada yetişen öğrenciler büyük Türkiye davasına büyük hizmetlerde bulunacaklar ifadelerini kullandı.

MEZUNLAR HEP YANINIZDA
60 yıldır okulun kıymetli öğretmenler ve öğrencilerle iyi bir irfan yuvası olduğunu ifade eden Samsun Maarif Koleji ve Samsun Anadolu Lisesi Mezunları Derneği Samsun Başkanı Levent Güneş ise, Bizler de zamanında sizler gibi, o sıralarda eğitim aldık. Mezunlar derneği olarak, her zaman yanınızda olacağız. Sizin kariyer ve kişisel gelişimlerinize fayda sağlamak için hep yanınızda olacağız. Tek amacımız kolej ruhunu her zaman diri tutmak. Dernek olarak elimizden geleni yapacağız dedi.

Konuşmaların ardından, Bafra Belediyesi Mehter Takımının gösterisi , okul öğrencilerinden oluşan müzik gruplarının sahne alması ve şiirlerle program sona erdi. 

Zerrin SOMUNCU  EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da yıkım!

1 Samsunspor'da yıkım!

Samsunspor - Denizlispor maçı canlı anlatım

2 Samsunspor - Denizlispor maçı canlı anlatım

Haberaks TV canlı yayınlayacak

3 Haberaks TV canlı yayınlayacak

Samsunlular Dernek Başkanı'nın oğlu silahla yaralandı

4 Samsunlular Dernek Başkanı'nın oğlu silahla yaralandı

Samsunspor maçından sonra taraftarlar birbirine girdi

5 Samsunspor maçından sonra taraftarlar birbirine girdi

Samsunpor'a çılgın prim...

6 Samsunpor'a çılgın prim...

Samsun'da şafak operasyonu, çok sayıda gözaltı...

7 Samsun'da şafak operasyonu, çok sayıda gözaltı...

15 CHP milletvekili İyi Parti'ye geçiyor! İşte o isimler

8 15 CHP milletvekili İyi Parti'ye geçiyor! İşte o isimler

Samsun'a yeni hastane

9 Samsun'a yeni hastane

Samsunspor - Denizlispor maçı ilk 11'i belli oldu

10 Samsunspor - Denizlispor maçı ilk 11'i belli oldu