SAL da 60. yıl coşkusu

Türkiye nin ilk altı maarif kolejinden biri olarak kurulan Samsun Anadolu Lisesi (SAL), 60. yılını görkemli bir törenle kutladı

SAL da 60. yıl coşkusu

Türkiye nin ilk altı maarif kolejinden biri olarak kurulan Samsun Anadolu Lisesi (SAL), 60. kuruluş yıl dönümünü Spor Salonu nda düzenlenen görkemli bir törenle kutladı. Törene, İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin, İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Çetinkaya, Bafra İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu, Samsun Maarif Koleji ve Samsun Anadolu Lisesi Mezunları Derneği Samsun Başkanı Levent Güneş, mezunlar, öğrenciler ve velilerin yanı sıra Eskişehir, Diyarbakır ve Kadıköy Anadolu Liseleri nden öğretmen ve öğrenciler katıldı. 

HER ALANDA BAŞARI
İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başlayan törende açılış konuşmasını yapan SAL Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, Yetiştirdiği insanlarla her alanda ülkemize katma değer oluşturan ve bugüne dek sadece akademik anlamda değil, sporda sanatta sosyal ve kültüren faaliyetlerde her daim ve lider olan okulumuzun 60. yaş gününde burada olarak hepimizi onurlandırdınız. Bakanlığımızın okulmuzu proje olarak belirlemesi SAL a hem ayrı bir değer katmış hem de yöneticilere, öğretmenlere ve öğrencilere çok önemli sorumluluklar yüklemiştir. Bizler bunun bilincinde olmak, başöğretmenin gösterdiği yolda, milli ve manevi değerler ışığında her alanda başarılı olmak zorundayız dedi.

İNSANLIĞA YOL ÇİZERLER
SAL mezunlarında ve öğrencilerinde büyük bir okul sevgisi olduğunu ve bundan memnuniyet duyduğunu kaydeden İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin,   Bazı şeyler vardır ki yenisi makbuldür, bazı şeylerin de eskisi. Bir kurum ne kadar eski ve geleneklerine bağlıysa, başarılı olması ve topluma insanlığa yol çizen insanlar yetiştirmesi o kadar kolay olacaktır. İnşallah 60.,160., 260. yıllarda burada yetişen öğrenciler büyük Türkiye davasına büyük hizmetlerde bulunacaklar ifadelerini kullandı.

MEZUNLAR HEP YANINIZDA
60 yıldır okulun kıymetli öğretmenler ve öğrencilerle iyi bir irfan yuvası olduğunu ifade eden Samsun Maarif Koleji ve Samsun Anadolu Lisesi Mezunları Derneği Samsun Başkanı Levent Güneş ise, Bizler de zamanında sizler gibi, o sıralarda eğitim aldık. Mezunlar derneği olarak, her zaman yanınızda olacağız. Sizin kariyer ve kişisel gelişimlerinize fayda sağlamak için hep yanınızda olacağız. Tek amacımız kolej ruhunu her zaman diri tutmak. Dernek olarak elimizden geleni yapacağız dedi.

Konuşmaların ardından, Bafra Belediyesi Mehter Takımının gösterisi , okul öğrencilerinden oluşan müzik gruplarının sahne alması ve şiirlerle program sona erdi. 

Zerrin SOMUNCU  EN ÇOK OKUNANLAR

Nişanlısı ayrılınca tüfekle ateş açtı

1 Nişanlısı ayrılınca tüfekle ateş açtı

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz: 'Fikirlerine çok ihtiyacımız var'

2 CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz: 'Fikirlerine çok ihtiyacımız var'

Bosnalı aileye film gibi gasp şoku

3 Bosnalı aileye film gibi gasp şoku

Psikolojik yorgunluk

4 Psikolojik yorgunluk...

Alüminyum fabrikasında yangın:2 yaralı

5 Alüminyum fabrikasında yangın:2 yaralı

İstanbul'da korkutan yangında can pazarı

6 İstanbul'da korkutan yangında can pazarı

SAMSUN TEK TEK TOPLUYOR

7 SAMSUN TEK TEK TOPLUYOR

Ankara'da trafik kazası: 3 yaralı

8 Ankara'da trafik kazası: 3 yaralı

Samsunspor'da sakatlık şoku

9 Samsunspor'da sakatlık şoku

Erzurumlular balon futbolu ile stres atıyor

10 Erzurumlular balon futbolu ile stres atıyor