SAL da 60. yıl coşkusu

Türkiye nin ilk altı maarif kolejinden biri olarak kurulan Samsun Anadolu Lisesi (SAL), 60. yılını görkemli bir törenle kutladı

SAL da 60. yıl coşkusu

Türkiye nin ilk altı maarif kolejinden biri olarak kurulan Samsun Anadolu Lisesi (SAL), 60. kuruluş yıl dönümünü Spor Salonu nda düzenlenen görkemli bir törenle kutladı. Törene, İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin, İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Çetinkaya, Bafra İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu, Samsun Maarif Koleji ve Samsun Anadolu Lisesi Mezunları Derneği Samsun Başkanı Levent Güneş, mezunlar, öğrenciler ve velilerin yanı sıra Eskişehir, Diyarbakır ve Kadıköy Anadolu Liseleri nden öğretmen ve öğrenciler katıldı. 

HER ALANDA BAŞARI
İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başlayan törende açılış konuşmasını yapan SAL Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, Yetiştirdiği insanlarla her alanda ülkemize katma değer oluşturan ve bugüne dek sadece akademik anlamda değil, sporda sanatta sosyal ve kültüren faaliyetlerde her daim ve lider olan okulumuzun 60. yaş gününde burada olarak hepimizi onurlandırdınız. Bakanlığımızın okulmuzu proje olarak belirlemesi SAL a hem ayrı bir değer katmış hem de yöneticilere, öğretmenlere ve öğrencilere çok önemli sorumluluklar yüklemiştir. Bizler bunun bilincinde olmak, başöğretmenin gösterdiği yolda, milli ve manevi değerler ışığında her alanda başarılı olmak zorundayız dedi.

İNSANLIĞA YOL ÇİZERLER
SAL mezunlarında ve öğrencilerinde büyük bir okul sevgisi olduğunu ve bundan memnuniyet duyduğunu kaydeden İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin,   Bazı şeyler vardır ki yenisi makbuldür, bazı şeylerin de eskisi. Bir kurum ne kadar eski ve geleneklerine bağlıysa, başarılı olması ve topluma insanlığa yol çizen insanlar yetiştirmesi o kadar kolay olacaktır. İnşallah 60.,160., 260. yıllarda burada yetişen öğrenciler büyük Türkiye davasına büyük hizmetlerde bulunacaklar ifadelerini kullandı.

MEZUNLAR HEP YANINIZDA
60 yıldır okulun kıymetli öğretmenler ve öğrencilerle iyi bir irfan yuvası olduğunu ifade eden Samsun Maarif Koleji ve Samsun Anadolu Lisesi Mezunları Derneği Samsun Başkanı Levent Güneş ise, Bizler de zamanında sizler gibi, o sıralarda eğitim aldık. Mezunlar derneği olarak, her zaman yanınızda olacağız. Sizin kariyer ve kişisel gelişimlerinize fayda sağlamak için hep yanınızda olacağız. Tek amacımız kolej ruhunu her zaman diri tutmak. Dernek olarak elimizden geleni yapacağız dedi.

Konuşmaların ardından, Bafra Belediyesi Mehter Takımının gösterisi , okul öğrencilerinden oluşan müzik gruplarının sahne alması ve şiirlerle program sona erdi. 

Zerrin SOMUNCU  EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'daki o köprüye düzenleme şart! 'Yetersiz proje'

1 Samsun'daki o köprüye düzenleme şart! 'Yetersiz proje'

Sıralama maçları

2 Sıralama maçları

Çorum'da gece yarısı korkunç kaza! TIR bu hale geldi

3 Çorum'da gece yarısı korkunç kaza! TIR bu hale geldi

Samsun'da feci kaza: 1 ölü

4 Samsun'da feci kaza: 1 ölü

Yılmaz Özeren: 'Rahat uyuyamıyoruz'

5 Yılmaz Özeren: 'Rahat uyuyamıyoruz'

Ordu'da feci kaza! 7 yaralı

6 Ordu'da feci kaza! 7 yaralı

Fiyatlar uçtu, Samsun'da tanzim kuyruğu yine uzadı

7 Fiyatlar uçtu, Samsun'da tanzim kuyruğu yine uzadı

Ercan Yazıcı topla çalışıyor

8 Ercan Yazıcı topla çalışıyor

Mustafa Aztopal 'futbol55'te

9 Mustafa Aztopal 'futbol55'te

Samsunlu polis memuruna son görev

10 Samsunlu polis memuruna son görev