Çiftçilik için önemli hamle

Üreticilere yem bitkileri tohumunun dağıtıldığı ve süt tankının hibe edildiği törende konuşan Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, Süt tankları ve tohum, çiftçiliğin gelişimi için önemli dedi.

Çiftçilik için önemli hamle

Büyükşehir Belediyesi ve Kalkınma Bakanlığı Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DOKAP) tarafından, Kırmızı Et Üreticileri Birliği ve Süt Üreticileri Birliği ne kayıtlı üreticilere yem bitkileri tohumu dağıtımı yapıldı ve süt tankı hibe edildi.

VALİ ŞAHİN DE KATILDI
Havza Belediyesi önünde düzenlenen dağıtım törenine Samsun Valisi İbrahim Şahin,  Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Havza Kaymakamı Alper Tanrısever,  Belediye Başkanı Murat İkiz, Samsun Büyükşehir Belediyesi daire başkanları, Havza, Vezirköprü, Ladik, Kavak, Asarcık ilçeleri Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Sadullah Kirenci, Havza Süt Üreticileri Birliği Başkanı Necmi Sakallı, birliklere kayıtlı üreticiler ve vatandaşlar katıldı.

HEP İÇİNDE OLACAĞIZ
Programda bir konuşma yapan Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, dağıtılacak olan süt tankları ve tohumların çiftçiliğin gelişimi için önemli olduğunu belirterek, Daha önce de burada Büyükşehir Belediye Başkanımız ile arı dağıtımı gerçekleştirdik. Halkımız bu tür hizmetlere layık. Tarımın ve çiftçiliğin gelişimi için bu tür hizmetlerin her zaman içerisinde olacağız diye konuştu.

2016 DA BÜTÇE 1,5 MİLYON TL
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ise yapılan dağıtımın sembolik olduğunu belirterek, Hayata geçirilen proje ile 2015 yılı için destekleme bütçesi olarak 1 milyon lira ayrıldı. 2016 yılında da bu bütçe en az 1,5 milyon lira olacak. Çiftçiliğe olan desteklerimizi önümüzdeki yıllarda da sürdüreceğiz dedi.

TARIMI BİLİMSEL YAPMALIYIZ
Samsun Valisi İbrahim Şahin’de konuşmasında şu ifadelere yer verdi: Sizlere destek için süt tankları, yem bitkileri dağıtılıyor. Sizden isteğimiz bilinçli olarak çalışmanız ve bunu geliştirmeniz. Bizim artık tarımı bilimsel yapmamız gerekiyor. Tabi eski usulleri tamamen terk etmeyeceğiz ama modern tekniklere ulaşamazsak rekabet etme gücümüz kaybolur.

Konuşmaların ardından 1 adet 2 tonluk ve 300 litrelik süt tankı ile 3 bin 300 kilo yemlik bitki tohumu birliklere ve birlik üyelerine teslim edildi.EN ÇOK OKUNANLAR

Yankaya bakalım mı bankaya?..

1 Yankaya bakalım mı bankaya?..

Hükümet düğmeye bastı! Milyonlarca kişiye müjde

2 Hükümet düğmeye bastı! Milyonlarca kişiye müjde

Samsun'da hava nasıl olacak?

3 Samsun'da hava nasıl olacak?

Düğün konvoyunda kaza: 22 yaralı

4 Düğün konvoyunda kaza: 22 yaralı

Otomobil koyun sürüsüne daldı

5 Otomobil koyun sürüsüne daldı

Düğün konvoyunda zincirleme trafik kazası: 22 yaralı

6 Düğün konvoyunda zincirleme trafik kazası: 22 yaralı

Dağda mahsur kalan 8 çoban ve 2 bin koyun kurtarıldı

7 Dağda mahsur kalan 8 çoban ve 2 bin koyun kurtarıldı

Mardin'de aranan 20 şahıs yakalandı

8 Mardin'de aranan 20 şahıs yakalandı

Samsun Valisi Kaymak: Milletimizin gurur günü

9 Samsun Valisi Kaymak: Milletimizin gurur günü

Sultan Abdülhamid Han Hastanesi'nin kantininde yangın

10 Sultan Abdülhamid Han Hastanesi'nin kantininde yangın