Diyarbakır da 1 polis şehit oldu

Diyarbakır ın merkez Sur İlçesi nde PKK lıların açtığı ateşle bomba imha uzmanı polis memuru 32 yaşındaki Haydar Çetin şehit düştü, 1 polis de yaralandı.

Diyarbakır da 1 polis şehit oldu

Diyarbakır ın merkez Sur İlçesi nde 6 mahalle, bir cadde ve Dağkapı Meydanı nda uygulanan sokağa çıkma yasağı bugün 8 inci gününe girerken, PKK lıların kazdığı hendeklerin kapatılması ve barikatların kaldırılması için başlatılan helikopter destekli operasyonlar da aralıksız devam ediyor. PKK lıların Cumhuriyet İlkokulu, Süleyman Nazif, Mardinkapı İlkokulu ile Yavuz Selim Ortaokulu nu yaktığı ilçede tarihi Kurşunlu Camii de çıkan yangında büyük hasar gördü.

POLİS CAMİ BAHÇESİNDE ŞEHİT OLDU

Sur İlçesi nin Fatihpaşa Mahallesi nde pazartesi günü PKK lı teröristler tarafından yakılan tarihi Kurşunlu Camii bahçesinde bugün PKK lıların tuzakladığı patlayıcıları imha etmek için polis çalışma başlattı. Cami bahçesindeki tuzaklanan patlayıcıları imha eden polislere PKK lı teröristler keskin nişancı tüfeği Kanas ile ateş açtı. Açılan ateşte bomba uzmanı polis memuru Haydar Çetin, başından ağır yaralandı. Bu sırada PKK lılar bölgede bulunan patlayıcıyı da uzaktan kumanda ile infilak ettirdi. Patlama sırasında da 1 polis memuru daha yaralandı. Güvenlik güçlerinin karşılık vermesiyle birlikte PKK lılarla çatışma çıkarken, bölgeden ambulansla alınan yaralı polisler, Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ne kaldırıldı. Durumu ağır olan polis Haydar Çetin, doktorların tüm çabasına karşın şehit oldu. Diğer yaralı polisin sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

VALİLİK: 1 POLİS ŞEHİT OLDU 

Diyarbakır Valiliği, Sur İlçesi nde PKK lı teröristlerin 1 polisi şehit ettiğini, 1 polisi de yaraladığını açıkladı. Açıklamada şöyle denildi:

Vatandaşın günlük hayatını icra etmesini ve kamusal hizmetlerden faydalanmasını engellenmek amacıyla ilçe genelinde hendek ve barikat oluşturan BTÖ mensuplarının faaliyetlerinin engellenmesi, bariyerlerin kaldırılması ve hendeklerin kapatılmasına yönelik olarak 02.12.2015 günü Sur İlçesi (6 Mahalle ve Gazi Caddesi) ile 03.12.2015 günü Yenişehir İlçesi Dağkapı Meydanı nda sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir. İlgili birimler ile koordineli bir şekilde alınan emniyet tedbirleri kapsamında operasyonel faaliyetlere başlanmıştır. 09.12.2015 günü saat 11.00 sıralarında Sur İlçesi Kurşunlu Cami civarında bomba olabileceğine yönelik bilgi alınması üzerine bomba uzmanları olay yerine intikal etmiş, çalışma yapıldığı esnada BTÖ mensupları tarafından uzun namlulu silahlar ve roketatarlarla güvenlik güçlerine yönelik saldırı yapılmıştır. Yapılan saldırıda Bomba İmha Şube Müdürlüğü nde görevli Bomba Uzmanı Polis Memuru Haydar Çetin şehit olmuş, Özel Harekat Şube Müdürlüğü nde görevli 1 polis memuru da yaralanmıştır. Şehidimize Allah tan rahmet, kederli ailesi ile yakınlarına sabır ve başsağlığı dileriz. Terör ve terör örgütlerine yönelik verilen mücadele kararlılıkla ve aralıksız bir şeklide devam edecektir.

POLİS MEVZİLER OLUŞTURDU

Bugün teröristlerin keskin nişancı tüfeği Kanas ile polis memuru Haydar Çetin i şehit ettiği Sur İlçesi nde güvenlik güçleri operasyonlarını aralıksız olarak sürdürüyor. Polis, bugün ağırlıklı olarak PKK lıların tuzakladığı bombaları imha etmek için çalışmalarını yoğunlaştırdı. İlçeye girişlerin sağlandığı ve yasak olmayan bölgeler dahil polis ekipleri Mardinkapı, Urfakapı, Tekkapı olmak üzere giriş çıkış noktalarına kum torbalarından mevziler oluşturdu. Kontrol noktalarında özel harekat polisleri görevlendirildi. Kontrollü yapılan giriş çıkışlarda ilçeye çöp toplamaya giren Sur Belediyesi ne ait çöp toplama araçları dahil arandı.

Stratejik noklarda ambulansların yanı sıra polis kepçeleri ile karayollarına ait kamyonlar da hazır olarak bekletiliyor. Sur da dün PKK lıların Cumhuriyet İlkokulu, Süleyman Nazif, Mardinkapı İlkokulu ile Yavuz Selim Ortaokulu nu yakmasının ardından 3 okulda yangın sönerken, Yavuz Selim Ortaokulu ndan bugün de dumanlar yükseldi. Bölgedeki çatışmalar nedeniyle itfaiye ekiplerinin giremediği belirtildi. 

Ortaokuldaki yangını söndürmeye giden itfaiye ekibi Yoğurt Pazarı mevkiinde çatışmaların sürmesi nedeniyle geri dönmek zorunda kaldı.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor taraftarına müjde

1 Samsunspor taraftarına müjde

Samsun'da devlet hastenesinde yasa dışı otopark operasyonu: 7 gözaltı

2 Samsun'da devlet hastenesinde yasa dışı otopark operasyonu: 7 gözaltı

Samsunspor'dan o haberler için açıklama: 'Gerçeği yansıtmıyor'

3 Samsunspor'dan o haberler için açıklama: 'Gerçeği yansıtmıyor'

Samsunspor'dan açıklama

4 Samsunspor'dan açıklama

Samsun'da silahlı saldırı

5 Samsun'da silahlı saldırı

Samsunspor kalesi emin ellerde

6 Samsunspor kalesi emin ellerde

Samsun'da trafik kazası: 4 yaralı

7 Samsun'da trafik kazası: 4 yaralı

Samsun Eğitim ve Araştırma'nın Başhekimi'nden Haber Gazetesi'ne özel açıklamalar

8 Samsun Eğitim ve Araştırma'nın Başhekimi'nden Haber Gazetesi'ne özel açıklamalar

Başkan İsmail Uyanık: 'Şampiyonluk için yola çıktık'

9 Başkan İsmail Uyanık: 'Şampiyonluk için yola çıktık'

17 Temmuz Çarşamba Samsun hava durumu

10 17 Temmuz Çarşamba Samsun hava durumu