Başkan Genç Ankara da

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Genel Başkan Yardımcısıları Çiğdem Karaaslan, Mehmet Özhaseki, Mehmet Doğan Kubat ve Mustafa Ataş’ı Ankara da ziyaret etti.

Başkan Genç Ankara da

Bir dizi ziyaret ve çalışmalarda bulunmak üzere Ankara ya giden Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Başkent te önemli temaslarda bulundu. AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Çiğdem Karaaslan, Mehmet Özhaseki, Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş,Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Doğan Kubat ile 22, 23 ve 24. Dönem Sakarya Milletvekili Hasan Ali Çelik’i ziyaret eden Başkan Genç, yeni Genel Başkan Yardımcılarına hayırlı olsun dileğinde bulundu. Canik te belediye tarafından yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Genç, 1 Kasım Genel Seçimi nde Canik olarak yüzde 73.8 oranında rekor bir başarı yakaladıklarına işaret etti.

HÜKÜMETİN VİZYONUNA UYGUN 
Canik Belediyesi olarak hükümetin gelecek vizyonuna uygun projeler ürettiklerine vurgu yapan Genç, AK Parti hükümetimiz özellikle çocuk, gençler, kadın ve engellilerimiz gibi dezavantajlı kesimlere özel önem veriyor. Biz de Canik Belediyesi olarak çocuklarımız, gençlerimiz, kadınlarımız, yaşlılarımız ve engellilerimiz için bir çok önemli projeyi hayata geçirdik. Yeni neslin inşası için eğitime bugüne kadar 35 milyon liralık yatırım yaptık. Belediyemizde gençlerimiz için Akademik Belediyecilik Birimi ve Proje Geliştirme Birimi kurduk. Kariyer Gelişim ve Gençlik Merkezleri açtık. Kadın dostu merkezler inşa ettik. Engellilerimiz için Engelsiz Kafe ve Park yaptık. İçinde 7 den 77 ye herkes için tesislerin bulunduğu Mevlana Eğitim, Kültür ve yaşam Kampüsümüzün örneği yok dedi. 

TOPYEKÜN DÖNÜŞÜM
Karadeniz de en büyük ve örnek kentsel dönüşümleri hayata geçirdiklerini de dile getiren Genç, Canik te uyguladığımız kentsel dönüşüm çalışmalarıyla birlikte insanlarımızın ufku genişledi. Canik te sadece fiziki olarak kentsel bir dönüşüm değil, kültürel ve sosyal dönüşüm de üzere topyekün bir dönüşüm var. 2023, 2053 ve 2071 vizyonu doğrultusunda mutlu bir şehir için çalışıyoruz. Bizim en temel amacımız, şehrimizi geleceğe taşırken, milli ve manevi değerleriyle birlikte yükselen bir şehir ortaya koymaktır. Çünkü şehirlerin estetiği mimarisi, insanın estetiği ise ahlakıdır. Şehrimizin dönüşümünde bu iki estetiği yanyana getiriyoruz diye konuştu.

AK PARTİ BELEDİYECİLİĞİNE ÖRNEK
AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Karaaslan, Özhaseki ve Kubat, Canik Belediyesi nin AK Parti belediyecilik anlayışına en güzel örnek olduğunu belirterek, Bir ilçe belediyesi olarak büyük projelere imza atılması şehirlerimiz ve ülkemiz açısından bir örnektir. Özellikle eğitime yapılan yatırımlar gerçekten geleceğimiz açısından çok önemli. Bu manada Canik Belediyesi nin hayata geçirdiği projeler Samsun un ve ülkemizin de gelişmesine katkı sağlıyor dedi. 

Ziyaretler sonunda Başkan Genç, Karaaslan, Özhaseki, Ataş ve Kubat a Canik Belediyesi kurs merkezlerinde bayanlar tarafından perspektif sanatıyla yapılan üç boyutlu tablo hediye etti. Başkan Genç Sakarya Milletvekili Hasan Ali Çelik’e de “Canik- Samsun’da Seçimler ve Siyaset” isimli kitabı hediye etti.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'dan üç transfer

1 Samsunspor'dan üç transfer

Efsaneler bir bir Samsunspor'a dönüyor

2 Efsaneler bir bir Samsunspor'a dönüyor

Samsunspor'da bu ikili tamam

3 Samsunspor'da bu ikili tamam

Samsunspor Kulübü'nden açıklama: 'Fırsatçılarla' alakamız yok

4 Samsunspor Kulübü'nden açıklama: 'Fırsatçılarla' alakamız yok

Samsunspor'da İldiz ve Yoldaş ön plana çıkıyor

5 Samsunspor'da İldiz ve Yoldaş ön plana çıkıyor

Samsunspor Basın Sözcüsü Çakır: 'Tahta sorunu yok'

6 Samsunspor Basın Sözcüsü Çakır: 'Tahta sorunu yok'

Samsun'da para çantasını itfaiye kurtardı

7 Samsun'da para çantasını itfaiye kurtardı

Samsun'da inşaattan düşen işçi yaralandı

8 Samsun'da inşaattan düşen işçi yaralandı

20 yıllık mesleğini bu iş için bıraktı

9 20 yıllık mesleğini bu iş için bıraktı

Samsunspor'da 5 saatlik toplantı

10 Samsunspor'da 5 saatlik toplantı