Baldızını öldüren memurdan ilginç savunma

Samsun’da baldızını tabancayla 7 yerinden vurarak öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan 16 yıllık polis memuru, yargılandığı davanın ilk duruşması bugün görüldü.

Baldızını öldüren memurdan ilginç savunma

14 Eylül 2015 günü akşam saat 22.00 sıralarında meydana gelen olayda, Kocaeli’nin Gebze ilçesinde ikamet eden ve Körfez İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesinde görev yapan 16 yıllık polis Erdoğan K. (42), ailevi sorunlardan dolayı olaydan 3 ay önce kendisinden ayrılan ve boşanma davaları devam eden 2 çocuk annesi eşi Sevilay K.’nin (40) Samsun’un Canik ilçesi Belediyeevleri Mahallesi’nde kaldığı kız kardeşinin evine gitti.

Eşiyle barışmak ve çocuklarını görmek isteyen Erdoğan K. ile barışmak istemeyen eşi, çocuklarını da göstermek istemedi. Erdoğan K., çıkan tartışmada 1 çocuk annesi baldızı Hatice Şahin i (31) tabancayla 7 yerinden vurarak öldürdü. Olayın ardından kaçan Erdoğan K., Çorum’da yakalanarak Samsun’a getirildi. Samsun Emniyet Müdürlüğü’nde sorgulanmasının ardından Samsun Adliyesi’ne sevk edilen Erdoğan K., çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak Samsun Kapalı Cezaevi ne gönderildi. 

Erdoğan K. hakkında kasten adam öldürmek suçundan Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesi nde dava açıldı. Bugün görülen davanın ilk duruşmasında verdiği ifadede kendini savunan polis memuru Erdoğan K., Eşimle konuşmak ve barışmak için baldızımın evine gittim. Baldızım beni eve koymak istemedi. Mutfağa gidip bıçak alacak zannettim. Bu sırada mutfağın pervazına ayağım takılıp yere düştüm. Tabancam 2 kez ateş aldı. Baldızım balkona kaçtı. İntihar edecek zannettim. Yere düşüp tabanca 2 kez ateş aldıktan sonra gerisini hatırlamıyorum dedi.

Erdoğan K. nın eşi Savilay K. ise mahkemede verdiği ifadede, Ablam iki kez evlenip boşandığı için Erdoğan kendisine kötü gözle bakıyordu. Bende kendisinden ayrılıp ablamın yanında kaldığım için ablama kötü gözle bakıyor ve ayrılmamızdan kendisini sorumlu tutuyordu. Bizim ayrılmamızda ablamın sebep olduğu bir şey yok. Olay akşamı elektrikler kesikti. Eve geldi. Ablam tepki gösterdi. Bu sırada silah çekti. Ben kendisine müdahale ettim. Ben çocukları alıp evden çıktım. Bu sırada silah sesleri duydum diye konuştu.

Erdoğan T. nin 10 yaşındaki kızı G.K. de duruşmada ifade verdi. Olay akşamını anlatan G.K., Teyzem koltukta uzanıp yatıyordu. Elektrikler gitmişti. Kapı çaldı. Babam geldi. Teyzem korktu. Biz hırsız geldi zannettik. Babam Hepinizi vururum dedi. Babam annem ile barışmaya gelmiş. Teyzem Korkuyorum git dedi. Annem boynuna sarıldı. Teyzem kaçtı, o da vurdu. Teyzem balkona kaçtı, biz annemle evden çıktık. Silah sesleri duyduk şeklinde konuştu.

Ölen kadının 12 yaşındaki oğlu T.K. ise, Elektrikler kesikti. Ben balkondan baktım sadece bizim elektrik yanmıyordu. Başka yerde elektrik vardı. Annem elektrikler kesik olduğu için sigortaya bakmak için dışarı çıktı. Erdoğan enişte annemi itti. Annem de düştü. Ben balkona kaçtım. 5-6 kez silah sesleri duydum. Erdoğan eniştenin daha önce annemle tartışmasını bilmiyorum dedi.

Erdoğan K. ise tanıkların ifadesini kabul etmediğini söyleyerek, olayın kasıtlı olmadığını iddia etti. Duruşma, sanık avukatlarının yazılı savunma yapmak için süre istemesi üzerine ileri bir tarihe ertelendi.EN ÇOK OKUNANLAR

Bodrum'da ekipleri alarma geçiren patlama

1 Bodrum'da ekipleri alarma geçiren patlama

Kamyonet park halindeki araçlara çarptı: 1 yaralı

2 Kamyonet park halindeki araçlara çarptı: 1 yaralı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki Ağrı'da

3 AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki Ağrı'da

Beyoğlu'nda 22 yaşında erkek cesedi bulundu

4 Beyoğlu'nda 22 yaşında erkek cesedi bulundu

Önce kasadaki parayı sonra sigarayı istediler

5 Önce kasadaki parayı sonra sigarayı istediler