Balıkta sevindiren haber

Samsun’da kötü hava şartlarının son günlerde düzelmesinin ardından teknelerin tekrar denize açılmasıyla birlikte balık fiyatlarında düşüş yaşandı.

Balıkta sevindiren haber

Son günlerde havaların düzelmesiyle birlikte Samsun’da balık fiyatları yarı yarıya düştü. Kilosu 8 liraya kadar çıkan hamsi tekrardan 5 liraya kadar indi. Hamsi dışındaki diğer balıkların da fiyatlarında ciddi oranda düşüş yaşandı.

Balık fiyatlarının düşmesine rağmen insanların ilgi göstermediğini belirten balıkçı Bülent Çakmak, “Şu anda denizde balık oldukça bol bulunuyor. İstavrit 3 liraya, mezgit, hamsi, barbun 5 liraya, kefal 7 liraya kadar düştü. Balık fiyatları şu anda en düşük seviyesine kadar geriledi. Bu fiyatlardan aşağıya da düşmez. Ama insanlarda alım gücü pek yok. Balıkların fiyatının düşmesine rağmen insanlar çok fazla ilgi göstermiyor” dedi.

Balık fiyatların bu fiyatlardan daha aşağıya düşmeyeceğini belirten Kurtça Aydın, “Şu anda balık piyasası 1 hafta önceye nazaran çok iyi durumda. Geçen hafta 8 lira olan hamsiyi bu hafta 5 liraya satıyoruz. Mezgit 7 liraydı, şimdi 5 lira. Barbun 10 liradan 5 liraya düştü. İstavrit 7 liraydı, 3 liraya düştü. Havaların iyi olmasıyla beraber teknelerin denize açılmasının ardından fiyatlarda büyük bir düşüş yaşandı. Fiyatlar bundan daha da aşağılara düşmez. Vatandaşlarımıza bu günlerde balık fiyatları ucuzken bol bol balık yemelerini tavsiye ediyorum” diye konuştu.

Balık tezgahlarındaki diğer balıkların fiyatları ise zargana 10 lira, levrek, çupra 15 lira, kalkan 50 lira, tirsi 7 lira şeklinde sıralanıyor.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da şoke eden atama

1 Samsun'da şoke eden atama

Başkan Yılmaz: 'Kazma küreği alıp yıkamıyoruz'

2 Başkan Yılmaz: 'Kazma küreği alıp yıkamıyoruz'

Samsunspor'un 42 yıllık emektar stadı yıkılıyor

3 Samsunspor'un 42 yıllık emektar stadı yıkılıyor

Bakan'dan fındık fiyatları açıklaması!

4 Bakan'dan fındık fiyatları açıklaması!

Samsun'da FETÖ'den 12 kişi gözaltına alındı

5 Samsun'da FETÖ'den 12 kişi gözaltına alındı

Samsun'da Kent Park Projesi de iptal edildi

6 Samsun'da Kent Park Projesi de iptal edildi

Samsun'un yeni eniştesi Acun Ilıcalı!

7 Samsun'un yeni eniştesi Acun Ilıcalı!

Başkan Yılmaz: 'Projeyi hedeflediğimiz tarihte bitireceğiz'

8 Başkan Yılmaz: 'Projeyi hedeflediğimiz tarihte bitireceğiz'

Samsun'da dolandırıcı baltayı taşa vurdu

9 Samsun'da dolandırıcı baltayı taşa vurdu

Samsun'da bonzai ticaretine ceza yağdı!

10 Samsun'da bonzai ticaretine ceza yağdı!