Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Balıkta sevindiren haber

Samsun’da kötü hava şartlarının son günlerde düzelmesinin ardından teknelerin tekrar denize açılmasıyla birlikte balık fiyatlarında düşüş yaşandı.

Balıkta sevindiren haber

Son günlerde havaların düzelmesiyle birlikte Samsun’da balık fiyatları yarı yarıya düştü. Kilosu 8 liraya kadar çıkan hamsi tekrardan 5 liraya kadar indi. Hamsi dışındaki diğer balıkların da fiyatlarında ciddi oranda düşüş yaşandı.

Balık fiyatlarının düşmesine rağmen insanların ilgi göstermediğini belirten balıkçı Bülent Çakmak, “Şu anda denizde balık oldukça bol bulunuyor. İstavrit 3 liraya, mezgit, hamsi, barbun 5 liraya, kefal 7 liraya kadar düştü. Balık fiyatları şu anda en düşük seviyesine kadar geriledi. Bu fiyatlardan aşağıya da düşmez. Ama insanlarda alım gücü pek yok. Balıkların fiyatının düşmesine rağmen insanlar çok fazla ilgi göstermiyor” dedi.

Balık fiyatların bu fiyatlardan daha aşağıya düşmeyeceğini belirten Kurtça Aydın, “Şu anda balık piyasası 1 hafta önceye nazaran çok iyi durumda. Geçen hafta 8 lira olan hamsiyi bu hafta 5 liraya satıyoruz. Mezgit 7 liraydı, şimdi 5 lira. Barbun 10 liradan 5 liraya düştü. İstavrit 7 liraydı, 3 liraya düştü. Havaların iyi olmasıyla beraber teknelerin denize açılmasının ardından fiyatlarda büyük bir düşüş yaşandı. Fiyatlar bundan daha da aşağılara düşmez. Vatandaşlarımıza bu günlerde balık fiyatları ucuzken bol bol balık yemelerini tavsiye ediyorum” diye konuştu.

Balık tezgahlarındaki diğer balıkların fiyatları ise zargana 10 lira, levrek, çupra 15 lira, kalkan 50 lira, tirsi 7 lira şeklinde sıralanıyor.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor Samsunda dev zirve

1 Samsunspor: Samsun'da dev zirve

Samsun Haber Samsun olimpiyat renklerine boyanıyor

2 Samsun Haber: Samsun olimpiyat renklerine boyanıyor

Samsunspor Samsunsporda beklenen gün geldi

3 Samsunspor: Samsunspor'da beklenen gün geldi

Samsunspor Samsunspora rekor ceza

4 Samsunspor: Samsunspor'a rekor ceza

Rahat bırakın

5 Rahat bırakın!..

Samsuspor - Vedat Bora Sakat sakat oynadım

6 Samsuspor - Vedat Bora: 'Sakat sakat oynadım'

Samsunspor Abdülkerime mesaj yağmuru

7 Samsunspor: Abdülkerim'e mesaj yağmuru

Otopsi için morga kaldırılan ceset domuz leşi çıktı

8 Otopsi için morga kaldırılan ceset domuz leşi çıktı

Alperen Paka bir darbe daha

9 Alperen Pak'a bir darbe daha

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkel ile görüştü

10 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkel ile görüştü