Balıkta sevindiren haber

Samsun’da kötü hava şartlarının son günlerde düzelmesinin ardından teknelerin tekrar denize açılmasıyla birlikte balık fiyatlarında düşüş yaşandı.

Balıkta sevindiren haber

Son günlerde havaların düzelmesiyle birlikte Samsun’da balık fiyatları yarı yarıya düştü. Kilosu 8 liraya kadar çıkan hamsi tekrardan 5 liraya kadar indi. Hamsi dışındaki diğer balıkların da fiyatlarında ciddi oranda düşüş yaşandı.

Balık fiyatlarının düşmesine rağmen insanların ilgi göstermediğini belirten balıkçı Bülent Çakmak, “Şu anda denizde balık oldukça bol bulunuyor. İstavrit 3 liraya, mezgit, hamsi, barbun 5 liraya, kefal 7 liraya kadar düştü. Balık fiyatları şu anda en düşük seviyesine kadar geriledi. Bu fiyatlardan aşağıya da düşmez. Ama insanlarda alım gücü pek yok. Balıkların fiyatının düşmesine rağmen insanlar çok fazla ilgi göstermiyor” dedi.

Balık fiyatların bu fiyatlardan daha aşağıya düşmeyeceğini belirten Kurtça Aydın, “Şu anda balık piyasası 1 hafta önceye nazaran çok iyi durumda. Geçen hafta 8 lira olan hamsiyi bu hafta 5 liraya satıyoruz. Mezgit 7 liraydı, şimdi 5 lira. Barbun 10 liradan 5 liraya düştü. İstavrit 7 liraydı, 3 liraya düştü. Havaların iyi olmasıyla beraber teknelerin denize açılmasının ardından fiyatlarda büyük bir düşüş yaşandı. Fiyatlar bundan daha da aşağılara düşmez. Vatandaşlarımıza bu günlerde balık fiyatları ucuzken bol bol balık yemelerini tavsiye ediyorum” diye konuştu.

Balık tezgahlarındaki diğer balıkların fiyatları ise zargana 10 lira, levrek, çupra 15 lira, kalkan 50 lira, tirsi 7 lira şeklinde sıralanıyor.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor Kayyum Başkanı Karayılmaz: 'Kimse bizi sahipsiz sanmasın'

1 Samsunspor Kayyum Başkanı Karayılmaz: 'Kimse bizi sahipsiz sanmasın'

Samsun'daki genç kızın öldüğü kazanın kamera görüntüleri ortaya çıktı

2 Samsun'daki genç kızın öldüğü kazanın kamera görüntüleri ortaya çıktı

Samsun'da acı ölüm!

3 Samsun'da acı ölüm!

Samsun'da Mert Irmağı'na düşen genç hastanelik oldu

4 Samsun'da Mert Irmağı'na düşen genç hastanelik oldu

Polis aracı dereye uçtu: 1 şehit, 1 kayıp

5 Polis aracı dereye uçtu: 1 şehit, 1 kayıp

Samsunspor için karar günü

6 Samsunspor için karar günü

Motorine büyük zam geliyor

7 Motorine büyük zam geliyor

Şirinler daha güçlü geliyor

8 Şirinler daha güçlü geliyor

Ve atları da vururlar...

9 Ve atları da vururlar...

Kız isteme mevzusunda katliam yaptı: 5 ölü

10 Kız isteme mevzusunda katliam yaptı: 5 ölü