Fabrika gibi enstitü

Samsun Olgunlaşma Enstitüsü Giyim Atölyesi, kamu ve özel sektörden aldığı siparişlerle 4 yıl önce 37 bin olan cirosunu 1 milyon 800 bin liraya çıkardı

Fabrika gibi enstitü

El sanatlarından seramik cam atölyesi ve kuyumculuk gibi birçok alanda üretim yapan Samsun Olgunlaşma Enstitüsü, kamu ve özel sektörden aldığı siparişlerle sadece giyim atölyesinden 1 milyon 800 bin lira ciro yaptı.

CİROSU EN YÜKSEK OKUL
Samsun Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü Fatma Bayram Arslan, el sanatları, seramik cam atölyesi, kuyumculuk gibi birçok alanda üretim ve tasarım atölyelerine sahip olduklarını belirtti. Yaptıkları çalışmalar sonucu giyim ve tasarım atölyesinde büyük bir gelişim yaşandığını aktaran Arslan, Okulumuzda 4 yıl önce başlattığımız atılım çalışmasıyla ciromuzu 37 binden 1 milyon 800 bin liraya çıkardık. Bu ciroyu sadece giyim ve tasarım atölyemizde çalışan usta eğitimcilerimiz ve öğretmenlerimiz gerçekleştirmiştir. Okulumuz Türkiye de bulunan 15 olgunlaşma enstitüsü içinde cirosu en yüksek okul haline gelmiştir dedi.

OSMANLI KOLEKSİYONU ÜRETİLİYOR
Tasarım çalışmalarını genellikle kamu kurumlarına sattıklarını aktaran Arslan, Sadece kamu kurumları değil, belediyelerimiz ve özel sektör de bize sipariş vermektedir. Biz de aldığımız siparişleri sanatsal hala getirerek teslim etmekteyiz. Giyim ve Tasarım Atölyesi nde yapılan çalışmaların en önemlisinin Osmanlı dönemi kıyafetleri. Osmanlı koleksiyonu okulumuzun en önemli üretimidir. 16 ve 19. yüzyılın kostümünü içeren Osmanlı koleksiyonunu ülkemize kazandırdık. Bu koleksiyonu defilelerle tanıttık ve birçok yerden sipariş aldık diye konuştu.

MÜŞTERİLERE ÖZEL TASARIM
Samsun Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hanife Öztürk Erdin ise Samsun Olgunlaşma Enstitüsünün müşterilerine özel tasarımlar da hazırladığını kaydetti. Okulun hazırladığı sanatsal tasarımların özel günlerde kullanılmak için alındığını vurgulayan Erdin, Okulumuz yalnız sanatsal tasarımlarla değil seri üretimleriyle de Türkiye nin birçok ilinden siparişler almaktadır. Aldığı siparişlerle okulumuz üretim kapasitesini en yüksek noktaya taşımıştır ifadesini kullandı.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunlu Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya görevden alındı

1 Samsunlu Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya görevden alındı

Samed'le özel görüşme

2 Samed'le özel görüşme

18 Temmuz Perşembe Samsun hava durumu

3 18 Temmuz Perşembe Samsun hava durumu

Yücel Uyar: 'Daha hızlı yol alacağız'

4 Yücel Uyar: 'Daha hızlı yol alacağız'

Samsun yolunda feci kaza: 1 ölü, 3 yaralı

5 Samsun yolunda feci kaza: 1 ölü, 3 yaralı

Camiye gelmeyince öldüğü ortaya çıktı

6 Camiye gelmeyince öldüğü ortaya çıktı

Köpek saldırısı sonucu dağda mahsur kalan vatandaş 5 saat süren operasyonla kurt

7 Köpek saldırısı sonucu dağda mahsur kalan vatandaş 5 saat süren operasyonla kurt

Samsun'daki su zammının gerekçesi açıklandı

8 Samsun'daki su zammının gerekçesi açıklandı

Cinayet zanlısının üzerinden cephanelik çıktı

9 Cinayet zanlısının üzerinden cephanelik çıktı

Kazada yaralanan şahıs yaşam savaşını kaybetti

10 Kazada yaralanan şahıs yaşam savaşını kaybetti