Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Fabrika gibi enstitü

Samsun Olgunlaşma Enstitüsü Giyim Atölyesi, kamu ve özel sektörden aldığı siparişlerle 4 yıl önce 37 bin olan cirosunu 1 milyon 800 bin liraya çıkardı

Fabrika gibi enstitü

El sanatlarından seramik cam atölyesi ve kuyumculuk gibi birçok alanda üretim yapan Samsun Olgunlaşma Enstitüsü, kamu ve özel sektörden aldığı siparişlerle sadece giyim atölyesinden 1 milyon 800 bin lira ciro yaptı.

CİROSU EN YÜKSEK OKUL
Samsun Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü Fatma Bayram Arslan, el sanatları, seramik cam atölyesi, kuyumculuk gibi birçok alanda üretim ve tasarım atölyelerine sahip olduklarını belirtti. Yaptıkları çalışmalar sonucu giyim ve tasarım atölyesinde büyük bir gelişim yaşandığını aktaran Arslan, Okulumuzda 4 yıl önce başlattığımız atılım çalışmasıyla ciromuzu 37 binden 1 milyon 800 bin liraya çıkardık. Bu ciroyu sadece giyim ve tasarım atölyemizde çalışan usta eğitimcilerimiz ve öğretmenlerimiz gerçekleştirmiştir. Okulumuz Türkiye de bulunan 15 olgunlaşma enstitüsü içinde cirosu en yüksek okul haline gelmiştir dedi.

OSMANLI KOLEKSİYONU ÜRETİLİYOR
Tasarım çalışmalarını genellikle kamu kurumlarına sattıklarını aktaran Arslan, Sadece kamu kurumları değil, belediyelerimiz ve özel sektör de bize sipariş vermektedir. Biz de aldığımız siparişleri sanatsal hala getirerek teslim etmekteyiz. Giyim ve Tasarım Atölyesi nde yapılan çalışmaların en önemlisinin Osmanlı dönemi kıyafetleri. Osmanlı koleksiyonu okulumuzun en önemli üretimidir. 16 ve 19. yüzyılın kostümünü içeren Osmanlı koleksiyonunu ülkemize kazandırdık. Bu koleksiyonu defilelerle tanıttık ve birçok yerden sipariş aldık diye konuştu.

MÜŞTERİLERE ÖZEL TASARIM
Samsun Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hanife Öztürk Erdin ise Samsun Olgunlaşma Enstitüsünün müşterilerine özel tasarımlar da hazırladığını kaydetti. Okulun hazırladığı sanatsal tasarımların özel günlerde kullanılmak için alındığını vurgulayan Erdin, Okulumuz yalnız sanatsal tasarımlarla değil seri üretimleriyle de Türkiye nin birçok ilinden siparişler almaktadır. Aldığı siparişlerle okulumuz üretim kapasitesini en yüksek noktaya taşımıştır ifadesini kullandı.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Büyükşehir geç bile kaldı

1 Samsun Büyükşehir geç bile kaldı

Tütün Samsuna geri dönüyor

2 Tütün Samsun'a geri dönüyor

Samsunda 10 ayda 539 bin liralık ceza

3 Samsun'da 10 ayda 539 bin liralık ceza

Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü tribünde

4 Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü tribünde

Haydi Samsun

5 Haydi Samsun

Samsunsporun en büyük gücü stat

6 Samsunspor'un en büyük gücü stat

Sıra Samsunspor taraftarında

7 Sıra Samsunspor taraftarında

Samsunlu sanatçılar buluştu

8 Samsunlu sanatçılar buluştu

Samsun esnafı 2016da krediye saldırdı

9 Samsun esnafı 2016'da krediye saldırdı

Safları belli etmek

10 Safları belli etmek!..