Herkese görev düşüyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, geleceğin şehirlerini oluştururken herkese görevler düştüğünü söyledi

Herkese görev düşüyor

Esenler Belediyesi tarafından ilçeye yeni bir kent kimliği kazandırmak için kurulan Şehir Düşünce Merkezi bünyesinde hayata geçirilen “ Akademi Esenler “ Projesi kapsamında 3’üncü toplantı gerçekleştirildi. Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, AK Parti İstanbul Milletvekili Nureddin Nebati, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, çok sayıda akademisyen ile yüksek lisans ve doktora öğrencisi katıldı.

YENİLENEBİLİR ENERJİ KAYNAKLARI
İlerleyen dönemlerde yenilenebilir enerji kaynaklarına olan ihtiyacın çoğalacağını belirten Çiğdem Karaaslan , “Ben geçtiğimiz hafta Fransa’da yapılan Birleşmiş Milletler iklim değişikliği zirvesine katıldım Türkiye’yi temsilen. Orada şunu gördüm; dünyada enerji ile ilgili daha doğrusu fosil yakıtlardan elde edilen benzin ve türevleri bir süre sonra yok olacak. Böyle bir öngörü var. Bununla birlikte bizim yenilenebilir enerji kaynaklarını devreye sokmamız lazım. Önümüzdeki süreçlerde bu konuda şehirlerimize de çok büyük rol düşüyor. Yenilenebilir enerji kaynakları üreten, dünyayı daha az kirleten ve bu yolla birlikte insanlığa katkı sunan şehirleri ve o şehirlerle birlikte insanların bakış açılarına ihtiyacımız olacak” dedi.

GELECEK NESİLLERE MİRAS KALACAK
Geleceğin şehirleri oluşturulurken herkese sorumluluklar düştüğünü sözlerini ekleyen Karaaslan, “Geleceğin şehirleri diyoruz. Acaba geleceğin şehri o bilim kurgu filmlerinden gördüğümüz uçan arabaların , gökdelenlerin olduğu şehirler mi yoksa bizim bugün içinde yaşadığımız ve gelecek nesillere miras bırakacağımız şehir mi? İkincisi daha akla yatkın muhtemelen yaşadığımız şehirleri biz gelecek nesillere bırakacağız. Tıpkı bizden önceki medeniyetlerin izlerinin bize taşındığı gibi. O nedenle manevi olarak da üzerimize büyük sorumlulukların düştüğü bir alan olarak görüyorum” diye konuştu.

Program sonrası Başkan Göksu, Çiğdem Karaaslana günün anısına plaket takdiminde bulundu.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samaras: 'Önümüze bakmalıyız'

1 Samaras: 'Önümüze bakmalıyız'

Toplumda karşılık bulmak...

2 Toplumda karşılık bulmak...

Otobüs şarampole devrildi: 4 ölü, çok sayıda yaralı

3 Otobüs şarampole devrildi: 4 ölü, çok sayıda yaralı

Güç depoladılar

4 Güç depoladılar

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Malatya'da kanaat önderleriyle bir araya geldi

5 Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Malatya'da kanaat önderleriyle bir araya geldi

Eskişehir'de silahlı saldırı gerçekleştiren şüpheli yakalandı

6 Eskişehir'de silahlı saldırı gerçekleştiren şüpheli yakalandı

Bakırköy'de kaza; 1'i ağır 3 yaralı

7 Bakırköy'de kaza; 1'i ağır 3 yaralı

Kontrolden çıkan otobüs eve girdi

8 Kontrolden çıkan otobüs eve girdi

Şoför kalp krizi geçirdi, otobüs şarampole devrildi: 4 ölü, 34 yaralı

9 Şoför kalp krizi geçirdi, otobüs şarampole devrildi: 4 ölü, 34 yaralı

Hırsız dolmuşta görüntülendi evinde yakalandı

10 Hırsız dolmuşta görüntülendi evinde yakalandı