Herkese görev düşüyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, geleceğin şehirlerini oluştururken herkese görevler düştüğünü söyledi

Herkese görev düşüyor

Esenler Belediyesi tarafından ilçeye yeni bir kent kimliği kazandırmak için kurulan Şehir Düşünce Merkezi bünyesinde hayata geçirilen “ Akademi Esenler “ Projesi kapsamında 3’üncü toplantı gerçekleştirildi. Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, AK Parti İstanbul Milletvekili Nureddin Nebati, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, çok sayıda akademisyen ile yüksek lisans ve doktora öğrencisi katıldı.

YENİLENEBİLİR ENERJİ KAYNAKLARI
İlerleyen dönemlerde yenilenebilir enerji kaynaklarına olan ihtiyacın çoğalacağını belirten Çiğdem Karaaslan , “Ben geçtiğimiz hafta Fransa’da yapılan Birleşmiş Milletler iklim değişikliği zirvesine katıldım Türkiye’yi temsilen. Orada şunu gördüm; dünyada enerji ile ilgili daha doğrusu fosil yakıtlardan elde edilen benzin ve türevleri bir süre sonra yok olacak. Böyle bir öngörü var. Bununla birlikte bizim yenilenebilir enerji kaynaklarını devreye sokmamız lazım. Önümüzdeki süreçlerde bu konuda şehirlerimize de çok büyük rol düşüyor. Yenilenebilir enerji kaynakları üreten, dünyayı daha az kirleten ve bu yolla birlikte insanlığa katkı sunan şehirleri ve o şehirlerle birlikte insanların bakış açılarına ihtiyacımız olacak” dedi.

GELECEK NESİLLERE MİRAS KALACAK
Geleceğin şehirleri oluşturulurken herkese sorumluluklar düştüğünü sözlerini ekleyen Karaaslan, “Geleceğin şehirleri diyoruz. Acaba geleceğin şehri o bilim kurgu filmlerinden gördüğümüz uçan arabaların , gökdelenlerin olduğu şehirler mi yoksa bizim bugün içinde yaşadığımız ve gelecek nesillere miras bırakacağımız şehir mi? İkincisi daha akla yatkın muhtemelen yaşadığımız şehirleri biz gelecek nesillere bırakacağız. Tıpkı bizden önceki medeniyetlerin izlerinin bize taşındığı gibi. O nedenle manevi olarak da üzerimize büyük sorumlulukların düştüğü bir alan olarak görüyorum” diye konuştu.

Program sonrası Başkan Göksu, Çiğdem Karaaslana günün anısına plaket takdiminde bulundu.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor taraftarına müjde

1 Samsunspor taraftarına müjde

Samsun'da devlet hastenesinde yasa dışı otopark operasyonu: 7 gözaltı

2 Samsun'da devlet hastenesinde yasa dışı otopark operasyonu: 7 gözaltı

Samsunspor'dan o haberler için açıklama: 'Gerçeği yansıtmıyor'

3 Samsunspor'dan o haberler için açıklama: 'Gerçeği yansıtmıyor'

Samsun'da silahlı saldırı

4 Samsun'da silahlı saldırı

Samsunspor kalesi emin ellerde

5 Samsunspor kalesi emin ellerde

Samsun'da trafik kazası: 4 yaralı

6 Samsun'da trafik kazası: 4 yaralı

Samsun Eğitim ve Araştırma'nın Başhekimi'nden Haber Gazetesi'ne özel açıklamalar

7 Samsun Eğitim ve Araştırma'nın Başhekimi'nden Haber Gazetesi'ne özel açıklamalar

Başkan İsmail Uyanık: 'Şampiyonluk için yola çıktık'

8 Başkan İsmail Uyanık: 'Şampiyonluk için yola çıktık'

Samsunpor'dan açıklama

9 Samsunpor'dan açıklama

Samsun'da sahte MİT'çiye suçüstü

10 Samsun'da sahte MİT'çiye suçüstü