Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Kadınlar başımızın tacı

Gümüşhane Gökçe Köyü Derneği’ne mensup kadınları Hanımlar Lokali’nde ağırlayan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Kadınların içerisinde olmadığı hiçbir çalışma mutlak başarıya ulaşamaz. Sizler bizim başımızın tacısınız dedi

Kadınlar başımızın tacı

Samsun’da ikamet eden Gümüşhane Gökçeli kadınları İlkadım Belediyesi Hanımlar Lokali nde ağırlayan Başkan Erdoğan Tok, Samsun da bulunan hemşehri derneklerini önemsediklerini belirterek,  “Hemşehri dernekleri şehrin dinamiğini oluşturmaktadır” dedi.

KADINLAR HER PROJEDE
Kadınların içerisinde olmadığı hiçbir çalışmanın mutlak başarıya ulaşamayacağına dikkat çeken Başkan Tok, “Erkeklerle her ortamda bir araya geliyoruz. Onlarla esnaf gezileri, mahalle toplantıları, cenaze, düğün ve kahvaltı programlarında bir araya geliyoruz. Bayanlarımızla doğrudan irtibata geçmek ve onlarla diyalog halinde olmak için sosyal hayatta yaşama sevinçlerini arttıracak hizmetleri kazandırmakla başladık. Önceki belediye başkanlığım döneminde burada sizlerin her türlü imkanından faydalandığınız Hanımlar Lokalimizi hizmetinize sunduk diye konuştu.

KADINLAR UNUTULMADI
Kalkancı Mahallesi Ihlamur Bulvarı üzerinde kadınların 5 vakit ibadet edebilecekleri ve derslerini yapabilecekleri Selçuklu mimarisine uygun camii ve külliye inşa ettiklerini ifade eden Başkan Tok, “Selçuklu mimarisine uygun bin 400 kişilik cemaati olacak şekilde bir külliyenin temel kazı çalışmaları büyük bir hızla devam ediyor. Tamamen ahşap ve kesme taşlardan oluşacak deniz manzaralı muhteşem bir camii olacak. Bu külliyede hanım kardeşlerimiz rahat rahat abdest alabilecekleri, ferah bir şekilde ibadetlerini yerine getirecekleri bölümler olacak. Bayanlarımız burada 5 vakit ibadetlerini eda edebilecek. Temel kazısına başladığımız bu camiimiz iki yıl gibi bir süre içinde kullanıma açılmış olacak” dedi.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Parkta oturan opera sanatçısı silahlı saldırıya uğradı

1 Parkta oturan opera sanatçısı silahlı saldırıya uğradı

Zonguldakta amatör maçta tekme tokat kavga

2 Zonguldak'ta amatör maçta tekme tokat kavga

AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr Selim Temurci CHP demokrasimizin defosudur

3 AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr. Selim Temurci: 'CHP demokrasimizin defosudur'