Başkanlar Cennet te

Dünya’nın en önemli sulak alanlarından biri olan Samsun Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti, Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun Büyükşehir Belediyesi meclis üyeleri ve belediye başkanlarını ağırladı

Başkanlar Cennet te

Avrupa Kuş Alanları envanterindeki en önemli 4 kriterden 3’üne sahip, Dünya’daki kuş cennetleri arasında 352 tür ile en büyük 2. kuş cenneti olan Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti’nin ziyaretçileri bu kez Samsun’daki ilçe belediye başkanları ile büyükşehir belediyesi meclis üyeleri oldu.

İNCELEME YAPTILAR
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz başkanlığındaki inceleme ve bilgilendirme gezisine Samsun Valisi İbrahim Şahin, AK Parti Karaman Milletvekili Recep Konuk, Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, AK Parti Grup Başkan Vekili Nihat Soğuk, Ondokuzmayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Ayvacık Belediye Başkanı Mustafa Belur, Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Ediz, Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu ve Ladik Belediye Başkanı Selim Özbalcı ile belediye meclis üyeleri katıldı.  

YILMAZ BİLGİ VERDİ
İrili ufaklı çok sayıda gölü, sazlık alanları, ender su basar ormanları, Leylek Ormanı ve çayırlarıyla 12 bin hektarlık alanda otobüsle dolaşan belediye başkanları ile meclis üyelerine, Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, yaptıkları çalışmalar ve projelerle ilgili bilgi verdi. 

TURİZM DEĞERİ OLACAK
Kızılırmak Kuş Cenneti’ni ön plana çıkarmaya ve turizm değeri haline getirmeye çalıştıklarını ifade eden Başkan Yılmaz, Bu doğal yaban hayatı sahasında kuşlar, sürüngenler, manda gibi büyük baş hayvanlar bir ahenk içinde bir arada yaşıyorlar. Tabi gölleri, su basar ormanları, Leykek Ormanı’nı, sazlıklarını, kuşların seramonilerini tanıtarak, turizme kazandıracağız. Kamera ve görüntü sistemleri kuruyoruz. Bu sistemler vasıtasıyla Kuş Cenneti’nden 24 saat canlı yayın yaparak, kuşların yaşamlarını izleteceğiz. Kuş cennetinin hak ettiği değeri bulması için elimizden gelen tüm çabayı sarf etmeye de devam edeceğiz ifadelerini kullandı.EN ÇOK OKUNANLAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Milletimizin sandıkta partimize verdiği mesajı da aldık'

1 Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Milletimizin sandıkta partimize verdiği mesajı da aldık'

Jandarma Başkale'de faciayı önledi

2 Jandarma Başkale'de faciayı önledi

Artvin'de davul zurna ile kutlama

3 Artvin'de davul zurna ile kutlama

Diyanet-Sen Genel Başkanı Bayraktutar: 'Sandıklardan çıkan sonuç millet iradesi,

4 Diyanet-Sen Genel Başkanı Bayraktutar: 'Sandıklardan çıkan sonuç millet iradesi,

Cizre'de polis izinsiz gösteriye müdahale etti

5 Cizre'de polis izinsiz gösteriye müdahale etti

MHP Malatya'da 16 yıl sonra vekil çıkardı

6 MHP Malatya'da 16 yıl sonra vekil çıkardı

Kepçe üzerinden tehlikeli kutlama

7 Kepçe üzerinden tehlikeli kutlama

Çorum'da Erdoğan coşkusu

8 Çorum'da Erdoğan coşkusu

Adıyaman'da seçim sonucu: 4 AK Parti, 1 CHP

9 Adıyaman'da seçim sonucu: 4 AK Parti, 1 CHP

AK Parti'li milletvekilleri seçimi şarkılarla kutladı

10 AK Parti'li milletvekilleri seçimi şarkılarla kutladı