Samsun da STK zirvesi

Samsun da, Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından Sivil Toplumla Diyalog toplantısı düzenlenecek. Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır’ın da katılacağı toplantı, bütün sivil toplum kuruluşlarına açık olacak

Samsun da STK zirvesi

Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından Türkiye’nin çeşitli illerinde düzenlenen Sivil Toplumla Diyalog Toplantıları 24 Aralık’ta Samsun toplantısıyla devam ediyor. Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır’ın katılımıyla gerçekleştirilecek toplantıya, Samsun’da faaliyet gösteren bütün sivil toplum kuruluşları katılacak.

STK LAR İLE İSTİŞARE 
Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından sivil toplum kuruluşları ile istişare kanallarının geliştirilmesi amacıyla düzenlenen toplantılara bir yenisi daha eklenecek. Daha önce Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Bursa, Konya ve Adana’da gerçekleştirilen buluşmalar 24 Aralık 2015 Perşembe günü saat 13:00’da Samsun Sheraton Oteli’nde yapılacak toplantıyla devam edecek. Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır’ın katılacağı toplantıda, Samsun’da faaliyet gösteren dernekler, vakıflar, yerel yönetimler, esnaf ve sanatkar odaları, meslek odaları gibi sivil toplumun tüm temsilcileri yer alacak.

SERBEST KÜRSÜ KURULACAK
Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne katılım sürecinde sivil toplumla iletişimi güçlendirmeyi, bu kuruluşların temsilcilerinin görüşlerini dinlemeyi, süreçte aktif olarak yer almalarını sağlamaya yönelik işbirlikleri olanaklarını araştırmayı hedefleyen toplantı serileri tüm taraflar için fayda sağlıyor. Sivil toplum kuruluşları AB sürecine ilişkin görüşlerini “serbest kürsü”den dile getirme fırsatı bulurken, toplantıda gerçekleştirilen Erasmus+ Programı ve sivil toplum kuruluşlarına verilen diğer mali destekler konusundaki bilgilendirme sunumları ile bu süreçte daha aktif yer almanın yollarını öğreniyorlar. Ayrıca,  Avrupa Birliği Bakanlığı, Türkiye Ulusal Ajansı ve Türk Akreditasyon Kurumu tarafından açılacak stantlarda katılımcılara doğrudan bilgilendirme de sağlanıyor. 

DAHA GÜÇLÜ İŞBİRLİĞİ
Diğer taraftan, “güçlü bir sivil toplum ve güçlü bir Türkiye” sloganıyla hareket eden AB Bakanlığı sivil toplumla iletişimi güçlendirerek Türkiye’nin AB’ye katılım sürecini toplumun tüm katmanlarına taşıyor. Sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerini doğrudan dinleyerek sorularını yanıtlıyor ve daha güçlü işbirliği olanaklarını araştırıyor. 

SON BAŞVURU 18 ARALIK
Samsun’da gerçekleştirilecek diyalog toplantısı bölgede faaliyet gösteren tüm sivil toplum kuruluşları için büyük fırsat olacak. Henüz başvuruda bulunmamış kuruluşların 18 Aralık Cuma günü mesai saati bitimine kadar stksamsun@ab.gov.tr adresine e-posta ile müracaat edebilecekleri bildirildi.

Bayram OKEN ÇOK OKUNANLAR

5 Aralık Perşembe il il güncel fındık fiyatları! Fındık fiyatları ne kadar?

1 5 Aralık Perşembe il il güncel fındık fiyatları! Fındık fiyatları ne kadar?

Türkiye'nin en uzun teleferiği Samsun'a yapılacak

2 Türkiye'nin en uzun teleferiği Samsun'a yapılacak

Samsun Valiliği açıkladı! O uygulama kaldırıldı

3 Samsun Valiliği açıkladı! O uygulama kaldırıldı

Kupada Karadeniz derbisi

4 Kupada Karadeniz derbisi

Samsun'da kentsel dönüşüm başladı

5 Samsun'da kentsel dönüşüm başladı

Samsun'da kar yağışı etkisini gösterdi! 2 mahallede yollar kapandı

6 Samsun'da kar yağışı etkisini gösterdi! 2 mahallede yollar kapandı

Samsun'da iş yerine baskın: 3 gözaltı

7 Samsun'da iş yerine baskın: 3 gözaltı

Meteorolojiden Samsun için kritik uyarı!

8 Meteorolojiden Samsun için kritik uyarı!

Samsun'da kadın güvenlik görevlisine şiddet

9 Samsun'da kadın güvenlik görevlisine şiddet

5 Aralık Perşembe Samsun hava durumu

10 5 Aralık Perşembe Samsun hava durumu

hızWeb