Bu bölge hepimizin

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ı makamında ziyaret etti.

 Bu bölge hepimizin

Ziyarette fikir alışverişinde bulunan iki belediye başkanı belediyelerin yaptıkları çalışmaları anlattı. Canik in, Ordu nun bir kısmını da içine alan Canik Sancağı nın adını yaşattığını belirten Başkan Osman Genç, Samsun ve Ordu, özellikle Canik Sancağı dönemi olmak üzere tarih boyunca sıkı ilişkiler içerisinde olmuş iki şehirdir. Eski yıllara dayanan tarihsel dostluğumuzu ortak projeler, ortak çalışmalar üreterek güçlendirebiliriz dedi.

BU BÖLGE HEPİMİZİN
Canik Belediyesi olarak çevre il ve ilçelerle koordinasyon içerisinde olmaya gayret gösterdiklerini ifade eden Genç, Karadeniz Bölgesi nde yer alan Samsun ve Ordu illeri kardeştir. Aynı coğrafyada yaşayan iki komşu şehir halkı zaten birbirleriyle yüzyıllardır sosyal ve kültürel olarak etkileşim içerisindedir. Halkların beraberliği biz yöneticilere de örnek olmalıdır. Bu iki şehrimizin idarecileri  güçlü ilişkiler içerisinde olmalıdır. Bu bölge hepimizin. Samsun ve Ordu nun avantajlarını birleştirerek daha güçlü olabilir ve bu coğrafyanın dünyaya örnek bir bölge olmasını sağlayabiliriz diye konuştu.

ORDU NUN TECRÜBELİ BAŞKANI
Şehirler arasındaki karşılıklı diyaloğun önemli olduğuna vurgu yapan Genç, İki şehrin de insanının benzer sorunları var. Dolayısıyla benzer çözümlere ihtiyaç duyuyorlar. Bizlerin bir araya gelmesi demek sorunların çözümünün hızlanması demektir. Bu tür ziyaretleri birlikte neler yapılabileceği konusunda görüşerek fikir alışverişinde bulunulması açısından önemli buluyorum. Daha önce Milletvekilliği de yapan ve göreve gelmesiyle birlikte yıllardır biriken sorunları tecrübesiyle çözen, ilçe belediyeleri ile istişare ve uyumlu çalışmaları olan bir yönetim anlayışı ile Ordu yu güzelleştiren Sayın Başkan Enver Yılmaz ve ekibini kutluyorum şeklinde konuştu.

BELEDİYECİLİĞE GÜZEL ÖRNEK
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz da, şunları söyledi: Komşu olarak aramızdaki ilişkileri, dostlukları daha da geliştirmemiz gerekiyor. Karşılıklı iki komşu olarak çok güzel işler yapabiliriz. İlişkilerin güçlendirilmesi açısından önemli olan bu ziyareti önemli buluyorum. Canik Belediyesi nin çalışmalarını da takip ediyorum. Canik te gerçekten AK Parti belediyeciliğinin en güzel örneği uygulanıyor. Özellikle kültür ve eğitime yapılan yatırımlar çok anlamlı. Bu konuda Başkanımız Osman Genç i tebrik ediyorum.  

DOKAP A KATILDI
Ziyaretin sonunda Başkan Osman Genç, Başkan Enver Yılmaz a belediye yayınları olan kitap ve üç boyutlu tablo hediye etti. Başkan Genç, Ordu ziyareti kapsamında ayrıca Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş a da misafir oldu. Genç ve Tekintaş’a, iki komşu şehrin Belediye Başkanları olarak fikir alışverişinde bulundu. Genç DOKAP Yeşil Yol değerlendirme toplantısına katıldı. DOKAP Başkanı Ekrem Yüce ve TÜRKSOY Genel Sekreteri Prof. Dr. Düsen Kaseinan’a üç boyutlu tablo hediye etti. Başkan Genç, Ordu’da ayrıca İyilik Ordusu sloganıyla hizmet veren Ordu İHH yı ziyaret ederek, Şube başkanı Ali İyi ve yöneticilerle görüştü.EN ÇOK OKUNANLAR

Başkan Yusuf Ziya Yılmaz istifa ediyor

1 Başkan Yusuf Ziya Yılmaz istifa ediyor

Yusuf Ziya Yılmaz, resmen istifa etti

2 Yusuf Ziya Yılmaz, resmen istifa etti

Yeni başkan kim olacak? İşte kulislerde konuşulan isim...

3 Yeni başkan kim olacak? İşte kulislerde konuşulan isim...

Giresunspor Başkanı Bozbağ: 'Bizi ilgilendirmez'

4 Giresunspor Başkanı Bozbağ: 'Bizi ilgilendirmez'

 Kaldırım, resmen aday adayı

5 Kaldırım, resmen aday adayı

Yusuf Ziya Yılmaz, resmen istifa etti

6 Yusuf Ziya Yılmaz, resmen istifa etti

Samsunspor daha avantajlı

7 Samsunspor daha avantajlı

Samsunspor'a FİFA Kokartlı hakem

8 Samsunspor'a FİFA Kokartlı hakem

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Ömer Süslü: 'Her taraflarından fitne fesat akıyor'

9 İYİ Parti Samsun İl Başkanı Ömer Süslü: 'Her taraflarından fitne fesat akıyor'

Samsunspor'da moraller düzeldi

10 Samsunspor'da moraller düzeldi