Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Samsun’da bir ilk

Samsun’un ilk Finansal danışmanlık şirketi Juno, Samsun da ve tüm Türkiye de KOBİ lere hizmet veriyor

Samsun’da bir ilk

Temmuz ayından itibaren Samsun da ve tüm Türkiye de KOBİ lere hizmet vermeye başlayan Samsun un ilk finansal danışmanlık şirketi Juno Finansal Danışmanlık, KOBİ lere çizdiği yol haritası ile büyük beğeni alıyor.

YOL HARİTALARI HAZIRLANIYOR
Özellikle bilanço analizi konusunda uzmanlaştıklarını belirten firmanın kurucu ortağı ve Genel Müdürü Hakkı Açıkbaş, Başta KOBİ’ler olmak üzere büyüyen veya sağlıklı büyümek isteyen tüm firmalara bilanço analizi, aylık raporlama, banka ilişkilerinin yönetimi, proje finansmanı ve yönetim danışmanlığı konularında danışmanlık yapan Juno Finansal Danışmanlık, özellikle bilanço analizi konusunda uzmanlaşmış durumda. 

Firma, yılsonu ve ara dönem bilançolarını detaylı olarak analiz etmekte, bilançodaki hatalar, noksanlar, olumsuz sinyaller konularında firma yöneticilerini bilgilendirmekte, hatalı kayıtların düzeltilmesi için yol haritaları hazırlamaktadır. Hazırlanan analiz raporlarında, hem mevcut durum  hem de bir önceki yılla karşılaştırma yapılmakta, uluslararası kabul gören analiz teknikleri ve rasyolarla firmaların finansal yapıları, profesyonel bir şekilde ortaya konmaktadır dedi.

PROFESYONEL DESTEK ALINMALI 
Dünyada artık kendini kabul ettiren finansal danışmanlık şirketlerinin, Türkiye’de sadece 3 büyük ilde yaygınlaştığını kaydeden Açıkbaş, Büyük ya da büyümekte olan firmalar finans yönetimleri konusunda bu şirketlerden danışmanlık almaktadır. 20 yıllık bankacılık ve şube müdürlüğü deneyimlerimde gözlemlediğim kadarıyla Samsun’da faaliyet gösteren firmaların da finansal danışmanlık desteğine ihtiyaçları var. Ancak bu hizmeti, Samsun’da ve lokal olarak alma şansları yoktu. Firmamız da işte bu noksanlığı ve talebi görerek Temmuz 2015’de Samsun’da faaliyet göstermeye başladı. Piyasa koşulları ve firmaların mevcut mali yapılarına bakıldığında, finans yönetiminin, eski yöntemlerle yapılmasının ne gibi sonuçlar verdiğinin çok iyi bilinmekteyiz. Bu anlamda mutlaka profesyonel bir destek alınması gerekmektedir” diye konuştu. 

 EN ÇOK OKUNANLAR

Karadenizin merakla beklediği çevre yoluna 5 ay kaldı

1 Karadeniz'in merakla beklediği çevre yoluna 5 ay kaldı

Trabzonspor Başkanı Ustadan Samsunspora destek sözü

2 Trabzonspor Başkanı Usta'dan Samsunspor'a destek sözü

Samsun Havalimanı bakıma alınacak

3 Samsun Havalimanı bakıma alınacak

Samsun Canik Başarı operasyonunda çok sayıda tutuklama

4 Samsun Canik Başarı operasyonunda çok sayıda tutuklama

Samsunda dev DAEŞ operasyonu Çok sayıda gözaltı var

5 Samsun'da dev DAEŞ operasyonu! Çok sayıda gözaltı var

Samsunspor Sportif Direktörü Zeren En büyük acıyı biz yaşadık

6 Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: En büyük acıyı biz yaşadık

İşte Samsunspordaki sakat futbolcularda son durum

7 İşte Samsunspor'daki sakat futbolcularda son durum

Samsunda cami eylemi

8 Samsun'da cami eylemi!

Samsunda Cumhuriyet Yürüyüşü iptal

9 Samsun'da Cumhuriyet Yürüyüşü iptal

Samsunda TIR devrildi Faciadan dönüldü

10 Samsun'da TIR devrildi! Faciadan dönüldü