Samsun’da bir ilk

Samsun’un ilk Finansal danışmanlık şirketi Juno, Samsun da ve tüm Türkiye de KOBİ lere hizmet veriyor

Samsun’da bir ilk

Temmuz ayından itibaren Samsun da ve tüm Türkiye de KOBİ lere hizmet vermeye başlayan Samsun un ilk finansal danışmanlık şirketi Juno Finansal Danışmanlık, KOBİ lere çizdiği yol haritası ile büyük beğeni alıyor.

YOL HARİTALARI HAZIRLANIYOR
Özellikle bilanço analizi konusunda uzmanlaştıklarını belirten firmanın kurucu ortağı ve Genel Müdürü Hakkı Açıkbaş, Başta KOBİ’ler olmak üzere büyüyen veya sağlıklı büyümek isteyen tüm firmalara bilanço analizi, aylık raporlama, banka ilişkilerinin yönetimi, proje finansmanı ve yönetim danışmanlığı konularında danışmanlık yapan Juno Finansal Danışmanlık, özellikle bilanço analizi konusunda uzmanlaşmış durumda. 

Firma, yılsonu ve ara dönem bilançolarını detaylı olarak analiz etmekte, bilançodaki hatalar, noksanlar, olumsuz sinyaller konularında firma yöneticilerini bilgilendirmekte, hatalı kayıtların düzeltilmesi için yol haritaları hazırlamaktadır. Hazırlanan analiz raporlarında, hem mevcut durum  hem de bir önceki yılla karşılaştırma yapılmakta, uluslararası kabul gören analiz teknikleri ve rasyolarla firmaların finansal yapıları, profesyonel bir şekilde ortaya konmaktadır dedi.

PROFESYONEL DESTEK ALINMALI 
Dünyada artık kendini kabul ettiren finansal danışmanlık şirketlerinin, Türkiye’de sadece 3 büyük ilde yaygınlaştığını kaydeden Açıkbaş, Büyük ya da büyümekte olan firmalar finans yönetimleri konusunda bu şirketlerden danışmanlık almaktadır. 20 yıllık bankacılık ve şube müdürlüğü deneyimlerimde gözlemlediğim kadarıyla Samsun’da faaliyet gösteren firmaların da finansal danışmanlık desteğine ihtiyaçları var. Ancak bu hizmeti, Samsun’da ve lokal olarak alma şansları yoktu. Firmamız da işte bu noksanlığı ve talebi görerek Temmuz 2015’de Samsun’da faaliyet göstermeye başladı. Piyasa koşulları ve firmaların mevcut mali yapılarına bakıldığında, finans yönetiminin, eski yöntemlerle yapılmasının ne gibi sonuçlar verdiğinin çok iyi bilinmekteyiz. Bu anlamda mutlaka profesyonel bir destek alınması gerekmektedir” diye konuştu. 

 EN ÇOK OKUNANLAR

Vatan Caddesi'nde alkollü sürücü dehşeti: 2'si ağır, 3 yaralı

1 Vatan Caddesi'nde alkollü sürücü dehşeti: 2'si ağır, 3 yaralı

Adana'da şok asayiş uygulaması

2 Adana'da şok asayiş uygulaması

hızWeb