Yaşlıları ve çocukları unutmadı

Samsun Valisi Hüseyin Aksoy ve eşi Hülya Aksoy, yıl son gününü yurtta kalan çocuklar ve huzurevi sakinleriyle geçirdi. Aksoy çifti, 2013 pastasını iki kuşakla birlikte kesti

 Yaşlıları ve çocukları unutmadı

\n Vali Hüseyin Aksoy ve eşi Hülya Aksoy, Samsun Huzurevi Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü'nde, huzurevi sakinleri, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu’na bağlı Süleyman Yançatoral Çocuk Yuvası ile Yaşar Doğu Kız ve Erkek Yetiştirme Yurtlarında kalan çocukların katıldığı yeni yıl eğlence programına katıldı. Aksoy çifti, Huzurevi Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde kalan yaşlılarla tek tek ilgilenip hatırlarını sordu, yurtlarda barınan çocuklara sevgi gösterisinde bulundu. Yeni yıl eğlencesinde Huzurevi Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde kalan yaşlıların adına konuşan Niyazi Özkan, yeni yıl için kutlama yaparak biz yaşlıları da unutmadığınız için teşekkür edirim" dedi.

\n
\n 2013 MUTLU BİR YIL OLSUN
\n
\n Vali Aksoy, 2012 yılının son gününü  yaşlılar ve gençlerle geçirmek istediklerini belirterek, "Sosyal Hizmetler Kurumumuza bağlı olan bu binada kalan büyüklerimizle, gençlerimizle ve çocuklarımızla burada düzenlenmiş olan yılbaşı etkinliğine ben de eşim ile birlikte katılarak bu mutluluğu, bu heyecanı sizlerle paylaşmak istedim. Bir yıl belirli süreç içerisinde tamamlandı. 2012 yılında Samsun’da bir sel felaketi yaşadık. Sıkıntılarımız oldu, güzel günlerimiz de oldu. Temennimiz 2013 yılının herhangi bir doğal afetin yaşanmadığı sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir yıl olmasıdır. Sağlık olmazsa diğerlerinin pek anlamı kalmıyor. Önce kendi sağlığımızı bireyler olarak en iyi şekilde korumalıyız. Ben bu yılbaşı münasebetiyle sizlerle birlikte burada olmaktan son derece mutluyum. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımıza bağlı kurumlarımızda yaşlı olarak 199 kişi Ladik, Havza, Bafra ve Samsun’da ikamet ediyor. Diğer kurumlarımıza bağlı Çocuk Yuvası ve Yetiştirme Yurtlarında da çocuklarımız ve gençlerimizin de sayısı 465’dir. Onlar da bu kapsamda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımızın yurtlarında devlet güvencesinde çalışmalarını ve yaşamlarını sürdürüyorlar. Bu gün özellikle burada olmak istedik. Neden burada olmak istedik. Sizler belirli nedenlerden dolayı buradasınız. Bu noktada yalnızlıklarınızı paylaşmak, sizlerin yanında olduğumuzu sizlere gösterebilmek adına biz bu gün eşim ile beraber buradayız" diye konuştu. 
\n
\n  
\n
\n PASTA KESTİLER
\n
\n Vali Aksoy, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bayramlarda, özel günlerde fırsat buldukça diğer günlerde de sizlerin yanına gelip, sizlerin yalnızlığını paylaşmak, o mutluluğu, o heyecanı ve o duyguyu sizlerle yaşamak adına buradayız. Ben eşim ile birlikte hepinizin yeni yılınızı yürekten kutluyorum. Büyüklerin ellerinden öpüyorum. Gençlerimizin ve çocuklarımızın da gözlerinden öpüyorum. Umuyorumki 2013 yılı hepimiz için, ülkemiz için, Samsunumuz için sağlıklı huzurlu bir yıl olsun. Sizleri saygı ve sevgiyle selamlıyorum."
\n
\n  
\n
\n Konuşmaların ardından Vali Hüseyin Aksoy ve eşi Hülya Aksoy, huzurevi sakinleri ve yurtlarda kalan gençler ve çocuklarla yeni yıl pastasını kesti. Eğlence İlkadım Belediyesi Türk Halk Müziği korosunun verdiği konserle devam etti.
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Zabıta görevlisi boş arazide ölü bulundu

1 Zabıta görevlisi boş arazide ölü bulundu

Samsun'da otomobil ile tır çarpıştı: 2 ölü, 2 yaralı

2 Samsun'da otomobil ile tır çarpıştı: 2 ölü, 2 yaralı

Katil zanlısından 'pes' dedirten cevap: 'Cinayeti zevkten işledim'

3 Katil zanlısından 'pes' dedirten cevap: 'Cinayeti zevkten işledim'

Aracın çarptığı yavru ayı sergileniyor

4 Aracın çarptığı yavru ayı sergileniyor

Bolu'da silahlı kavga: 1 yaralı

5 Bolu'da silahlı kavga: 1 yaralı

Dur ihtarına uymadı aracı bırakıp kaçtı

6 Dur ihtarına uymadı aracı bırakıp kaçtı

Önce refüje çarptı, ardından cayır cayır yandı

7 Önce refüje çarptı, ardından cayır cayır yandı

Sancaktepe'de otomobil su kanalına uçtu

8 Sancaktepe'de otomobil su kanalına uçtu

Adana'ya gitmek üzere yola çıkan 10 kişilik ailenin aracı arıza yapınca çevre ha

9 Adana'ya gitmek üzere yola çıkan 10 kişilik ailenin aracı arıza yapınca çevre ha