'Asgari ücret' tepkisi

CHP Canik İlçe Gençlik Kolları asgari ücrete yapılan zammı protesto etti. Başkan Tarık Durmaz, "Asgari ücrete yapılan zam ile vatandaşlarımız hala açlık sınırın altında çalışmak zorunda" dedi

 'Asgari ücret' tepkisi

\n CHP Canik İlçe Gençlik Kolları üyeleri, 35 liralık asgari ücret zammını protesto etti. CHP Canik Gençlik Kolları Başkanı Tarık Durmaz, açlık sınırının bin liranın üzerinde olduğunu belirterek, "AKP'nin yaptığı zam aylık bazda 35 liradır. Bu zam değil adeta zamcıktır.  Bu ücret ile vatandaşlarımız ev kirasını mı, faturaları mı, mutfak giderlerini mi ödeyecek? İnsanca yaşamak için 775 TL yeter mi?" diye sordu. 

\n
\n Açlık sınırının bin liranın üzerinde olduğunu hatırlatan Durmaz, "Yani yaklaşık 6 milyon asgari ücretli açlık sınırının da altında çalışıyor. AKP yandaşlarına oldukça cömert davranırken, vatandaşın gözünün yaşına bakmıyor. Sizlere bu zammı layık görenler, kendileri oldukça lüks yaşam sürmekteler. Günde bir simit parası eden bu zammı, kinayeli bir mektupla beraber Ankara'ya Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na gönderiyoruz" diye konuştu. 
\n
\n  
\n
\n Ayşe KUŞCU
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Seyir halinde alev alan araç hurdaya döndü

1 Seyir halinde alev alan araç hurdaya döndü

Park halindeki otomobil alev topuna döndü

2 Park halindeki otomobil alev topuna döndü

Malatya'yı ayağa kaldıran saldırı iddiası

3 Malatya'yı ayağa kaldıran saldırı iddiası

10 gün önce satın aldığı motosiklet sonu oldu

4 10 gün önce satın aldığı motosiklet sonu oldu

168 promil alkollü sürücü kaza yaptı: 2 kişi yaralandı

5 168 promil alkollü sürücü kaza yaptı: 2 kişi yaralandı

hızWeb