Vezirköprü turizm planı ne oldu?

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Haluk Koç'un yazı soru önergelerini cevaplandıran Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, "Vezirköprü Turizm Merkezi için planlama çalışmaları tamamlandığında bölgeye yatırımlar yapılacak" dedi

 Vezirköprü turizm planı ne oldu?

\n CHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Haluk Koç, yazılı soru önergesiyle Vezirköprü Şahinkayası Kanyonu'nun turizm bölgesi ilan edilmesiyle ilgili sorularına, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay cevap verdi. Günay yazılı cevabında şunları ifade etti: 

\n
\n "Şahinkayası Kanyonu 5 Haziran 2011 tarihinde yürürlüğe giren Samsun-Vezirköprü Turizm Merkezi kapsamında kalmaktadır. Samsun-Vezirköprü Turizm Merkezi için bakanlığımızca planlama çalışmalarına başlanılmış olup, söz konusu çalışmalar halen devam etmektedir. Bölgede eko-turizm, kırsal-turizm ve bunlarla birlikte baraj gölü çevresinde spor turizminin gelişimi odaklı ve günübirlik tesislerle birlikte desteklenmiş bir turizm bölgesi oluşturulması hedeflenmektedir. Planlama çalışmalarının tamamlanmasının ardından onaylı planlar doğrultusunda bölgede yatırımlar yapılabilecektir."
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

2 araç birbirine girdi: 1 yaralı

1 2 araç birbirine girdi: 1 yaralı

Beton mikseri yük trenine çarptı: 2 yaralı

2 Beton mikseri yük trenine çarptı: 2 yaralı

Gümüşhane'de trafik kazası: 6 yaralı

3 Gümüşhane'de trafik kazası: 6 yaralı

Karadeniz sahil yolunda kaza: 4 yaralı

4 Karadeniz sahil yolunda kaza: 4 yaralı

İnegöl'de facianın eşiğinden dönüldü

5 İnegöl'de facianın eşiğinden dönüldü

TEM'de feci kaza kaza: 1 yaralı

6 TEM'de feci kaza kaza: 1 yaralı

Van'da uyuşturucu operasyonları

7 Van'da uyuşturucu operasyonları