Yerin altında kutlama

Rize Valisi Nurullah Çakır, 2013’e Çayeli Bakır İşletmelerinde yerin 600 metre altında 'merhaba' dedi.

Yerin altında kutlama

\n Çayeli Bakır İşletmelerine gelen Rize Valisi Çakır, ÇBİ Genel Müdürü Ian Anderson ve yetkililerden bilgi aldı. Brifingin ardından yeraltına inen Çakır, uzaktan kumandalı kepçe ile 2012 yılının son bakır cevherini çıkararak kamyona yükledi ve bakır cevherini çıkarttı. Kepçe ile 17 ton civarında cevher çıkaran Çakır’ın ÇBİ Genel Müdürü Ian Anderson’a “benim çıkardığım cevherde hiç fire olmaz” demesi galeridekilerin gülüşmesine neden oldu.

\n
\n KEPÇECİ VALİ!
\n
\n Gece vardiyasındaki işçiler tarafından tulum eşliğinde karşılanan Çakır, maden işçilerinin yılbaşı için hazırladıkları pastayı işçilerle beraber kesti. Özel olarak hazırlattırdığı pepeçuraları işçilere ikram eden Çakır, pepeçuraları kendi elleriyle yedirdi. ÇBİ Genel Müdürü Ian Anderson; “Vali bey kepçeyi çok iyi kullandı kendisini kepçeci olarak işe alacağız” dedi. Bunun üzerine Vali Çakır da şöyle karşılık verdi: “Ben hiçbir işçi kardeşimizin emeğini işini almak istemem.”  Vali Çakır, “Vali bey ben sizden korktum” diyen kepçe operatörü Beytullah Kulcu’ya da şöyle cevap verdi: ‘İnan bana valiliği sen benden daha iyi yaparsın."
\n
\n  
\n
\n Vali Çakır’ın daha sonra “Ben de bazen çuvallıyorum. Sen de malzemeyi alıp çuvala dolduruyorsun” demesi maden işçileri arasında gülüşmelere neden oldu. Yeni yıla maden işçileri ile beraber giren Rize Valisi Nurullah Çakır madencilerin yeni yılını kutladıktan sonra madenden ayrıldı.
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunlu ünlü youtuber'ın öldüğü stüdyo harabeye döndü!

1 Samsunlu ünlü youtuber'ın öldüğü stüdyo harabeye döndü!

Samsun'da evlat dehşeti!

2 Samsun'da evlat dehşeti!

14 Kasım Çarşamba Samsun hava durumu..

3 14 Kasım Çarşamba Samsun hava durumu..

Kemal Dikmen geri döndü

4 Kemal Dikmen geri döndü

Ceza kapıda

5 Ceza kapıda

Dersimiz Sarıyer

6 Dersimiz Sarıyer

Taner Taşkın: 'Şampiyonluk maçı değil'

7 Taner Taşkın: 'Şampiyonluk maçı değil'

Samsun, 50 milyonu kaybetti

8 Samsun, 50 milyonu kaybetti

Karadeniz sahil yolunda kaza: 4 yaralı

9 Karadeniz sahil yolunda kaza: 4 yaralı

2 araç birbirine girdi: 1 yaralı

10 2 araç birbirine girdi: 1 yaralı