Enerji İzleme Üssü kuracak

Çalık YEDAŞ sorumluluk alanı içindeki 5 ilde oluşturduğu 'mutlu yıllar ekibi' sabaha kadar aralıksız nöbetteydi.

Enerji İzleme Üssü kuracak

\n  

\n
\n Genel Müdür Nurettin Türkoğlu, 7 milyon dolara enerji izleme üssü kuracaklarını belirterek, projeyi hayata geçirdiklerinde yılbaşı gecesi ekip kurmak yerine sadece ‘mutlu yıllar’ diyeceklerini söyledi.2012 yılını geride bırakıp, 2013'e adım atarken, evlerde ve eğlence mekânlarında geç saatlere kadar kutlamalar sürdü.  Yoğun enerji sarfiyatının yaşandığı gecede, herkes yeni yıldan güzel beklentilerle; bir yılı geride bırakırken, Çalık YEDAŞ ekiplerinin gözleri aydınlatmada, kulakları 'çağrı merkezinden gelecek ihbarlardaydı'.Çağrı merkezi çalışanları gelen her ihbarı anında değerlendirip, mobil arıza ekipleriyle anında bağlantı kurarken, Samsun'un İlkadım, Atakum ve Canik bölgelerine konumlandırılmış ekipler, gelen her ihbarı anında değerlendirdi. 
\n
\n  
\n
\n BAŞARI SAĞLANDI 
\n
\n Çorum, Amasya, Sinop ve Ordu'da da 60 mobil ekiple görev yapan Çalık YEDAŞ ekipleri, 'mutlu yıllar' sloganıyla sürdürdükleri görevlerini eksiksiz yerine getirdi. Yılbaşı gecesi gelen çağrıların cevaplanmasında ve arızalara müdahalede yüzde 98'lik bir başarı sağlayan arıza ekipleri, ilçelerde de aynı başarıyı yakaladı. 
\n
\n  
\n
\n TÜRKOĞLU KUTLADI 
\n
\n Çalık YEDAŞ Genel Müdürü Nurettin Türkoğlu, yeni yılın ilk mesai gününe çağrı merkezi ve arıza ekiplerinden oluşan 'mutlu yıllar ekibine' teşekkürle başladı. Türkoğlu, "Yeni yıl gecesi oldukça yoğun bir enerji sarfiyatı oldu. Sorumluluk alanımız olan Samsun, Ordu, Amasya, Çorum, Sinop illerinde aynı şekilde ekipler oluşturuldu. Yılın en yoğun enerji kullanımının olduğu geceden Çalık YEDAŞ olarak, başarıyla çıktık. Tüm ekiplerimizi kutluyorum" dedi.
\n
\n  
\n
\n SCADA/DMS İLE MUTLU YILLAR
\n
\n Türkoğlu, Türkiye'de elektrik dağıtım liderliği rolünü üstlenen Çalık YEDAŞ’ın, tamamlanma çalışmaları süren SCADA/DMS (Data İzleme, Kaydetme ve Şebeke Yönetimi) projesini hayata geçirdiklerinde yılbaşı gecesi için ekip kurmak yerine sadece ‘mutlu yıllar’ diyeceklerini belirterek şöyle devam etti: "Dünyanın en son teknolojisini kullanan General Electric Digital Energy Grubu ile işbirliği yaparak, 7 milyon dolara enerji izleme üssü kuruyoruz. Çevre dostu 'Yeşil Bina’da konuşlandırılacak olan sistemle Samsun, Ordu, Amasya, Çorum ve Sinop'un elektrik dağıtım işini üstlenen Çalık YEDAŞ şebekeyi uzaktan izleyip, arızalara uzaktan müdahale edebilecek. SCADA/DMS projesi için personelimizin eğitimi de sürüyor. Sistemle bir arıza olması halinde müşterinin çağrı merkezini aramasına gerek kalmıyor. Çünkü Çalık YEDAŞ Yeşil Bina Üssü'nden anında tespit edilen arızalara ekipler derhal yönlendirilebilecek. 2013 yılından itibaren tüm aboneleri kapsayan otomasyon ve alt yapı planlaması Çalık YEDAŞ’ın 1 milyon 600 bin abonesine Avrupa kalite standartlarında dağıtım hizmeti vermeyi hedefliyor.”
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da dehşet! O anlar saniye saniye kamerada

1 Samsun'da dehşet! O anlar saniye saniye kamerada

Egemen Töreli hayatını kaybetti

2 Egemen Töreli hayatını kaybetti

Belediye çalışanı Başkanı vurdu!

3 Belediye çalışanı Başkanı vurdu!

Samsun'da o caddeyi trafiğe kapatmıştı... Bu kez başaramadı

4 Samsun'da o caddeyi trafiğe kapatmıştı... Bu kez başaramadı

Samsun'da okul gezisi facia ile bitecekti

5 Samsun'da okul gezisi facia ile bitecekti

Samsun'da feci kaza! 1 ağır yaralı

6 Samsun'da feci kaza! 1 ağır yaralı

Samsunlular dikkat! Kar kapıda

7 Samsunlular dikkat! Kar kapıda

Samsun'da pompalı tüfekli çatışma: 5 yaralı

8 Samsun'da pompalı tüfekli çatışma: 5 yaralı

Samsun'da koca dehşeti! Kurtulmak için camdan atladı

9 Samsun'da koca dehşeti! Kurtulmak için camdan atladı

Uyanık ve Yıldırım da izledi

10 Uyanık ve Yıldırım da izledi