Taksicilerin park isyanı

Samsun Büyükşehir Belediyesi ile 60 yıldır kullandıkları durak yeri nedeniyle davalık olan Esen Taksi şoförleri, idare mahkemesinin verdiği ara karar gereği araçlarının kaldırıldığı yere sivil otomobillerin park etmesine izin verilmesine isyan etti

Taksicilerin park isyanı

\n  

\n
\n Samsun’un İlkadım İlçesi Cumhuriyet Meydanı’nda 60 yıldır aynı yerde hizmet veren Esen Taksi ile Büyükşehir Belediyesi arasında devam eden davada çıkan ara karar gereğince durakları 50 metre geriye çekilen ve kaldırım üstüne araçlarını park etmek zorunda kalan şoförler, kendilerine yasak olan yere vatandaşların otomobillerinin park etmesine izin verilmesine tepki gösterdi.
\n
\n  
\n
\n NE DEĞİŞTİ Kİ?
\n
\n Taksi duraklarının mahkemenin aldığı ara karar ile 50 metre geriye çekilmesinin ardından kendilerine yasak olan park noktasının diğer araçlar için serbest hale geldiğini belirten Esen Taksi Durağı Yöneticisi Turgut Karaduman, “Ne değişti anlamadık. Bizi oradan kaldırıp kaldırımların üstüne çıkardılar, bizim yerimizi de vatandaşa park yeri yaptılar. Bizim kaldırım tepelerine çıkmamızdan ve müşteri kaybetmemizden başka değişen bir şey olmadı” dedi.
\n
\n  
\n
\n TRAFİK SIKIŞIYOR
\n
\n Esen Taksi Durağı’nın şoförlerinden Coşkun Yılmaz ise karşı karşıya kaldıkları muamelenin üzüntüsünü yaşadıklarını belirterek, “Mahkememiz sürüyor. Sadece ara karar ile bizi 50 metre geriye çektiler. Bu uygulamadan öncesi ve sonrasını hesapladığımızda işlerimizde yüzde 70’lik bir düşüş oldu. Ekmeğimizle oynanıyor. Üstüne üstlük trafik sıkışıyor diye bizi kaldırdıkları yerimiz şimdi arabaların park yeri haline geldi. Mahkeme sonuçlanınca haklılığımız ortaya çıkacak” diye konuştu.
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da korkunç yangın! Yaşlı kadın diri diri yandı

1 Samsun'da korkunç yangın! Yaşlı kadın diri diri yandı

Samsun üst üste sallandı

2 Samsun üst üste sallandı

Samsun'da ekmeğin fiyatı arttı

3 Samsun'da ekmeğin fiyatı arttı

Samsunlular ekmekteki artıştan memnun değil

4 Samsunlular ekmekteki artıştan memnun değil

Karadeniz kara teslim

5 Karadeniz kara teslim

Artık Samsun'da 1 liraya ekmek yok

6 Artık Samsun'da 1 liraya ekmek yok

Samsun'da CHP-İYİ Parti'den ittifak iddiası

7 Samsun'da CHP-İYİ Parti'den ittifak iddiası

Başkan İsmail Uyanık takipte

8 Başkan İsmail Uyanık takipte

Koloğlu sahaya indi!

9 Koloğlu sahaya indi!

İstanbul'da aranan doktor karı-koca Samsun'da yakalandı

10 İstanbul'da aranan doktor karı-koca Samsun'da yakalandı