'En güzel engelli' engel tanımıyor

Denizde yaşadığı kaza sonucu felç olarak yaklaşık 8 yıldır tekerlekli sandalyeye bağımlı hayatını sürdüren, 2009'da ''Dünya Engelli Güzeli'' Nergis Demirarslan, resim yaparak engellilere destek oluyor

'En güzel engelli' engel tanımıyor

\n Eniştesinin 2005 yılında denizde yaptığı şaka sonucu boynu kırılarak felç kalan 21 yaşındaki Demirarslan, o günden bu yana yaşamını tekerlekli sandalyede sürdürmek zorunda kaldı. 2008'de Antalya'nın Kemer ilçesinde gerçekleştirilen Türkiye Engelliler Güzellik Yarışması'nda birinci seçilen, ardından Uluslararası Engelliler Vakfınca düzenlenen Dünya Engelliler Güzellik Yarışması'nda da ''dünya güzeli'' olan Demirarslan, resim yaparak engellilere destek oluyor. 

\n
\n "AZMETTİM, BAŞARDIM..."
\n
\n Demirarslan, yaşadığı kazanın ardından tedavi gördüğü Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde (GATA) hayatıyla ilgili planlar yapmaya başladığını dile getirerek, ''Benim de bir sosyal yaşantım olmak zorundaydı. İlk olarak tedavim sürerken resim yapmaya başladım. Başta çok başarılı değildim ancak azmederek, öğretmenlerimin de yardımıyla iyi seviyede resim yapmayı başardım'' dedi. 
\n
\n  
\n
\n "ŞANS VERİLMESİ LAZIM"
\n
\n Parmaklarını kullanamadığı için özel aletler yardımıyla resim yaptığını anlatan Demirarslan, ''Engelliler yararına resim sergisi açarak onlara bir nebze olsun katkıda bulunmak istiyorum. Hayatımdan son derece memnunum, engelli olmam hiçbir şey değiştirmedi. Engellilerin yapabilecekleri sınırlıdır diye düşünülür, ben engellilere şans verildiğinde her şeyi yapabileceklerini gördüm'' diye konuştu. 
\n
\n  
\n
\n "BÜTÜN ENGELLİLER GÜZEL"     
\n
\n Dünya güzeli seçilmesinin hayatında fazla değişikliğe yol açmadığını belirten Demirarslan, ''Yarışmalara sosyal faaliyet olsun diye girmiştim. 850 aday içinden ilk 50'ye seçildim. Sonrasında önce Türkiye, ardından dünya güzeli oldum. Gözümde bütün engelliler güzel, en güzel olmayı tahmin etmesem de katıldım ve birinci oldum" dedi.
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

CHP'de Atakum'a 5'inci aday

1 CHP'de Atakum'a 5'inci aday

Samsun'da zincirleme trafik kazası: 2 yaralı

2 Samsun'da zincirleme trafik kazası: 2 yaralı

20 Kasım Salı Samsun hava durumu! Soba zehirlenmelerine dikkat

3 20 Kasım Salı Samsun hava durumu! Soba zehirlenmelerine dikkat

Futbol55'in konuğu Taner Taşkın

4 Futbol55'in konuğu Taner Taşkın

Denizli'den acı haber! 2 kişinin cesedine ulaşıldı

5 Denizli'den acı haber! 2 kişinin cesedine ulaşıldı

Kritik hafta

6 Kritik hafta

Memur maaşı 586 TL eridi

7 Memur maaşı 586 TL eridi

Samsun'da barajlarda su seviyesi düştü

8 Samsun'da barajlarda su seviyesi düştü

Otomobil domuz sürüsüne çarptı: 1 domuz telef oldu

9 Otomobil domuz sürüsüne çarptı: 1 domuz telef oldu

Lüks otomobile uyuşturucu operasyonu: 54 Kilo 800 gram eroin 8 kilo 490 gram afy

10 Lüks otomobile uyuşturucu operasyonu: 54 Kilo 800 gram eroin 8 kilo 490 gram afy