Gerçek gibi tatbikat

19 Mayıs Polis Meslek Yüksek Okulu öğrencilerinin pankartlı, molotof kokteylli, taşlı ve sopalı eylemine, Çevik Kuvvet polisleri, biber gazı ve tazyikli suyla karşılık verdi.

Gerçek gibi tatbikat

\n İlginç görüntülerin ortaya çıktığı tatbikatta Çevik kuvvet antrenman yaparken, öğrenciler toplumsal olaylara müdahaleyi öğrendi.Samsun Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Toplumsal Olaylara Müdahale' tatbikatı, gerçeğini aratmadı. Polis Okulu öğrencilerinin gösterici rolünü üstlendiği tatbikatta, molotof kokteyli, havai fişek ve taş atan eylemcilere, Çevik Kuvvet biber gazı ve tazyikli su kullanılarak müdahale etti.

\n
\n KÖPEKLER İŞBAŞINDA
\n
\n Samsun Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şubesi tarafından 19 Mayıs Polis Meslek Yüksekokulu'nda düzenlenen 'Toplumsal Olaylara Müdahale' tatbikatta ilginç görüntüler ortaya çıktı. Polis köpeklerinin hırsız ve saldırganlara karşı eğitimlerini ortaya koyan gösterinin ardından, polis adayı öğrenciler, eylemci rolüne soyunarak, ellerinde pankart ve dövizlerle eylem yaptı. Çevik Kuvvet Şube Müdürü Musa Bozkurt'un yönettiği tatbikatta polis, eylemcileri eğitimli köpeklerle püskürttü. Tatbikatta, tüm ikazlara rağmen dağılmayan ve kendilerini zincirleyen öğrencilerle müdahale eden polis, eylemcileri gözaltına aldı.
\n
\n  
\n
\n TAZYİKLİ SUYLA MÜDAHALE 
\n
\n Tatbikatın ikinci bölümünde ise, senaryo gereği  terör örgütü yandaşı bir grup eylem yaparak polise saldırdı. Polise yapılan saldırı da molotof kokteyli, havai fişek, taş ve sopa kullanılırken; Çevik kuvvet, polis köpekleri, biber gazı ve tazyikli suyla göstericilere müdahele etti. 19 Mayıs Polis Okulu öğrencilerinin ilgiyle takip ettiği tatbikat, göstericilerin yakalanarak gözaltına alınmasıyla sona erdi.Çevik Kuvvet Şube Müdürü Musa Bozkurt, bu tür tatbikatlarla personellerini toplumsal olaylara müdahale etmede kullandıkları tekrar ettiklerini belirterek, "Yıl boyu yaptığımız eğitim çalışmalarının ardından bu tatbikatları sürekli yapıyoruz. 2013 yılırda da tatbikatlarımız devam edecek. Hem personelimiz tatbikatlarla toplumsal olaylara hazır halde bekliyor, hem de bu müdahalelerdeki eksik ve varsa yanlış yönlerimizi bularak düzeltiyoruz" dedi.
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da öfkeli kardeş deşet saçtı! Ablası ve sevgilisini...

1 Samsun'da öfkeli kardeş deşet saçtı! Ablası ve sevgilisini...

Samsun'da silahlı saldırı: 2 yaralı

2 Samsun'da silahlı saldırı: 2 yaralı

Samsunlulara müjde! Yüzde 15 indirim yapıldı

3 Samsunlulara müjde! Yüzde 15 indirim yapıldı

Samsunspor'a çifte standart

4 Samsunspor'a çifte standart

16 Kasım Cuma Samsun hava durumu..

5 16 Kasım Cuma Samsun hava durumu..

İki belediye başkanı görevlerinden uzaklaştırıldı

6 İki belediye başkanı görevlerinden uzaklaştırıldı

Samsun'da faciaya ramak kala!

7 Samsun'da faciaya ramak kala!

Eğitim atışı sırasında patlama! Şehit ve yaralılar var

8 Eğitim atışı sırasında patlama! Şehit ve yaralılar var

Ali Ece'ye forma sürprizi

9 Ali Ece'ye forma sürprizi

Samsun'da araştırma görevlisine FETÖ'den gözaltı

10 Samsun'da araştırma görevlisine FETÖ'den gözaltı