'Tekstilde markamız olsun'

Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, tekstilci ve konfeksiyonculara, "Fason üretimi sürdürken bir araya gelerek Samsun'un markasını da oluşturmalısınız" çağrısında bulundu

'Tekstilde markamız olsun'

\n AK Parti Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir,  tekstil ve konfeksiyonculara, 'ortak iş yapma' önerisinde bulunurken, "Bir araya gelin, bir Samsun markası oluşturun" çağrısını da yaptı.Cemal Yılmaz Demir, Samsun Tekstil ve Konfeksiyoncular İmalatçıları Derneği'nce Amisos Kafe'de düzenlenen sabah kahvaltısına katıldı. AK Parti İlkadım İlçe Başkanı İhsan Kurnaz, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Hasan Kılıçarslan, Dernek Başkanı Ömer Başar ve üyelerin hazır bulunduğu programda sektörün içinde bulunduğu durum ve talepler değerlendirildi. 

\n
\n GAZİANTEP, KAYSERİ ÖRNEKLERİ
\n
\n Sorun ve önerilerin bir dosya halinde kendisine ulaştırılmasını isteyen Milletvekili Demir, "Öncelikle derneğinize sektör temsilcilerini bir araya getirdiği için teşekkür ederim. Görüyorum ki, her biriniz farklı firmalarsınız, farklı markalara da üretim yapıyorsunuz. Fason üretimi devam ettirirken, bir yandan da bir araya gelmeli ve markanızı oluşturmalısınız. Samsun'da tekstil markası oluşturmak için gerekli firmaların olduğunu biliyorum. Kısa vadeli düşünceler yerine, 50-100 yıllık ortaklıkların planlarını yapmalısınız. Gaziantep'te, Kayseri'de ve pek çok ilde bu tür ortaklıkların meyvesini görebilirsiniz" dedi. 
\n
\n  
\n
\n İHTİSAS SANAYİ ALANI
\n
\n Tekstil sektöründekilerin kooperatifleşerek Toybelen mevkiinde oluşturulan sanayi alanında ihtisas bölgesi kurabileceğine de dikkati çeken Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, "Batı Sanayi Sitesi Kooperatifi'yle Ankara'da bazı temaslarda bulunduk. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, ihtisas sanayilerinin kurulmasının orada daha verimli olacağını ve bazı teşvikleri sunabileceklerini söyledi. Bunlardan sizlerin de yararlanmasını isterim. Oluşturacağınız bir kooperatifle orada size ihtisas sanayi alanı kurulabilir. Bunun gerçekleşmesi için bana düşen görev neyse yapmaya hazırım" diye konuştu.
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Zeytin tarlasında cinayet

1 Zeytin tarlasında cinayet

Sosyal medya fenomeni E-5'te kaza yaptı

2 Sosyal medya fenomeni E-5'te kaza yaptı

ABD, Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesiyle ilgili nihai bir sonuca varmadı

3 ABD, Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesiyle ilgili nihai bir sonuca varmadı