Nikaha da giderim kasayı da korurum

AK Parti Milletvekili Ahmet Yeni, bir dergide kendisine yönelik eleştirilere cevap verdi. Yeni, "On yıldır millet adına, milletin kasasına da sahip çıkıyoruz. Milletimizin mutlu ve acı gününde yanında da oluyoruz, olmaya da devam edeceğiz" dedi

Nikaha da giderim kasayı da korurum

\n  

\n
\n Ak Parti Samsun Milletvekili Ahmet Yeni, bir derginin Aralık 2012 sayısında, hakkında çıkan eleştirilere cevap verdi. Yeni, bazı dergi ve gazetelerin kendi ideolojilerinin boyunduruğu altında siyaset yapmayan insanları, hadlerini aşar derecede eleştirdiğini, bazen eleştiri sınırını da geçerek tam bir karalama kampanyası yürüttüğünü söyledi. Yeni, "Milletvekillerinin halkla iç içe bulunmasını, dertleriyle hemhal olmasını, yapılan yatırımları yerinde incelemesi ve takipçisi olmasını, milletin sevinçli ve üzüntülü zamanlarında yanında yer almasını, il ve ilçe müdürleri ile ortak hedef olan 'ili geliştirme ve büyütme' doğrultusunda istişare halinde olmasını 'açılış, ziyaret, protokol, çay sohbeti, teftiş' diyerek küçümsemekle gazetecilik yaptıklarını zannediyorlar" diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n BEKLENTİLER DOĞRULTUSUNDA SİYASET YAPMIYORUZ DİYE...
\n
\n AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Yeni açıklamasında şunları dedi: "Bu zihniyetin temel argümanlarından biri de sözüm ona adaletsizliktir. Milletvekillerinin partili kimseler lehinde adaletsizlik yaptıklarını içi boş ve afakî ithamlarla iddia etmektedirler. Türkiye gündeminden az da olsa haberdar olan, siyaseti ilkokul çocuğu seviyesinde de olsa takip eden biri, Ak Partinin 2002 yılından beri iktidar olduğunu, her dönem aldığı oyu artırdığını bilir. Bu gerçeği, şov olsun diye ifade etmiyorum. Ak Parti bu ülkenin yarısının oyunu almış bir partidir. İdeolojisi ne olursa olsun bu millet; hizmetlerinden, yatırımlarından, adaleti ve kalkınmayı esas aldığından, ülkenin itibarını artırdığından dolayı Ak Parti’yi iktidara taşımıştır. Atalarımız 'Küfürle düzen yürür ama zulümle yürümez' demişlerdir. Bu millet adaletsizlik yapanları cezalandırmayı bilmiş Ak Partiyi de iktidara taşımıştır. Ama ne var ki herkes Ak Parti’yi ve Ak siyaseti kavrayamaz. Biz, malum derginin beklentileri doğrultusunda bir siyaset yapmadığımız için, milleti kandırmadığımız, popülist davranmadığımız için bu noktadayız. Fark ortada. 
\n
\n  
\n
\n HİZMETİMİZİN ÜZERİNİ ÖRTEMEZLER
\n
\n Üç dönemdir Ak Parti Samsun milletvekili olarak hakkaniyeti, dürüstlüğü, ortak aklı, mümkün olan en üst seviyede azim, gayret ve fedakârlığı esas alarak hizmet etmeye devam ediyorum. Yazıda nikah, sünnet, çay … diye nitelendirilen programlara katılmaktan onur duydum. Ahmet YENİ olarak bundan sonra da insanlarımızın sevinçli ve üzüntülü her anında elimden geldiğince yanında olmaya gayret edeceğim. Ancak takınılan üslupla bizim hizmetlerimizin üstünün örtülmesi mümkün değildir. Ülke geneli ve yerelde yaptığımız hizmetlerin sadece adı yazılsa malum derginin 100 sayfalık hacmini, on katına çıkarması gerekir ki o bile yetmez. Bizim sadece komisyon çalışmalarımızın önemini dahi her babayiğit anlayamaz. 
\n
\n  
\n
\n KASAYA SAHİP ÇIKIYORUZ
\n
\n Ben on yıldır Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu üyesi ve şuan başkanvekiliyim. 2002 öncesi denetlenemeyen kurumlar Ak Parti iktidarında eksiksiz olarak denetlenmiştir. Yüksek Denetleme Kurulu ve Sayıştay’ın bu kurumları her yıl denetlenmesi sağlanmıştır. 21’i  iktidar 14’ü muhalefet partisi olmak üzere 35 milletvekili ile, Sayıştay tardafından hazırlanan raporlar doğrultusunda şeffaf bir şekilde 10 yıldır bu denetim faaliyeti devam etmektedir. KİT Komisyonu üyeliğim süresince Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası, Türkiye Halk Bankası A.Ş. Kalkınma Bankası, Eximbank, İller Bankası, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası, Altın Borsası gibi mali kurumların alt komisyon başkanlığını yürüttüm şuan da devam ediyorum. BDDK ile ilgili kanunun hazırlanması sürecini bizzat takip ettim. On yıldır kim olursa olsun hiçbir ayrıcalık tanımadan, ayrımcılık yapmadan millet adına milletin kasasına sahip çıkıyoruz. İşte bu hassasiyet sebebiyle 2002’de batmanın eşiğine gelen, birilerine peşkeş çekilen bu bankalar bugün hazineye milyarlarca para aktarıyorlar. 
\n
\n  
\n
\n KURUMLARIN GELDİĞİ NOKTA GÖSTERGEDİR
\n
\n Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu, Türkiye Demir ve Çelik İşletmeleri BOTAŞ ( Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş.), Türkiye Petrolleri A.O. (T.P.A.O.), Türkiye Taşkömürü Kurumu, Türkiye Elektrik Üretim İletim A.Ş., Devlet Malzeme Ofisi, Toprak Mahsulleri Ofisi, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü, T.C. Devlet Demiryolları İşletmesi, Devlet Hava Meydanları İşletmesi, T.C. Posta İşletmesi, Kıyı Emniyeti ve Gemi Kurtarma İşletmesi, Et ve Balık Kurumu, Çay İşletmeleri Kurumu, TOKİ, TRT, Türkiye Şeker Fabrikaları, TÜBİTAK ve daha çok sayıda kurumu denetlemektedir. Bu kurumlar bugün asıl işlevlerini yerine getirmektedir. Her bir kurum kendi işlevi açısından çok önemli atılımlar gerçekleştirmiştir. PTT’ni geldiği nokta ortada, İMKB’nin geldiği nokta ortada. Ve diğer tüm kurumların elde ettiği başarılar herkesçe malum. Bu da Ak Parti iktidarı ile mümkün olmuştur."
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

AK Parti'de başvurular sona erdi! İşte Samsun aday adayı listesi

1 AK Parti'de başvurular sona erdi! İşte Samsun aday adayı listesi

Samsunspor eski teknik direktörü hayatını kaybetti

2 Samsunspor eski teknik direktörü hayatını kaybetti

Tuğla yüklü kamyon uçuruma devrildi: 2 ölü, 1 yaralı

3 Tuğla yüklü kamyon uçuruma devrildi: 2 ölü, 1 yaralı

Samsun'da feci kaza : 2 ölü, 2 yaralı

4 Samsun'da feci kaza : 2 ölü, 2 yaralı

Kendine yeten kulüp

5 Kendine yeten kulüp

 Samsun'da kahreden cenaze! Baba ve oğlu yan yana

6 Samsun'da kahreden cenaze! Baba ve oğlu yan yana

Samsun'da seçim yarışı hızlandı

7 Samsun'da seçim yarışı hızlandı

Yılport Samsunspor'da önce idman sonra yolculuk

8 Yılport Samsunspor'da önce idman sonra yolculuk

Yılport Samsunspor'a ceza

9 Yılport Samsunspor'a ceza

CHP' de toplu istifa!

10 CHP' de toplu istifa!