YAP-BOZ KÖPRÜSÜ

Samsun’un 19 Mayıs İlçesi’nde 19 Mayıs Irmağı’nın üzerindeki köprüde menfez çalışmaları için kazı başlatılarak yolun trafiğe kapatılması vatandaşları çileden çıkardı.

YAP-BOZ KÖPRÜSÜ

\n  

\n
\n 5 gündür mağdur olduklarını belirten vatandaşlar, "Köprüyü yaz boz tahtasına çevirdiler" dedi.Samsun-Sinop Karayolu'nda 19 Mayıs Irmağı'nın üzerinde bulunan köprüde 5 gün önce başlatılan menfez çalışmaları nedeniyle trafik tek şeride düşürülüp, karşı şeride yol verilmesi ilçe sakinlerini çileden çıkardı. Daha önce de köprünün trafiğe kapatıldığını iddia eden vatandaşlar,  "Köprü adeta yap boz tahtasına döndü. Her defasında biz mağdur oluyoruz" dedi.
\n
\n  
\n
\n ÇÖZÜM BEKLİYORUZ 
\n
\n Vatandaşlar, kazı çalışması yapıldıktan sonra köprünün trafiğe kapalı olarak bırakıldığını ve bu süre içerisinde bir tek çivi dahi çakılmadığını  belirterek, "Karayolları Bölge Müdürlüğü'ne bağlı ekipler hafta başında burayı trafiğe kapatıp bir gün çalıştı ve sonra ortadan kayboldu. Şimdi hem köprünün üstü delik, hem de trafik karşı şeride verilmiş halde. Trafikte ciddi bir tehlike oluşturan bu durum yüzünden köprü ile ilk kavşak arasında kalan vatandaş da, esnaft da zor durumda kaldı. Bir an önce çözüm bekliyoruz” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n HAZIRLIK YAPILMALIYDI
\n
\n Karayolları yetkililerinin "Henüz demirler hazır değil" diye bilgi verdiğini belirten vatandaşlar, "Böylesine trafik yoğunluğu olan bir yolda önce gerekli hazırlıklar yapılıp, ardından çalışma başlatılmalıydı. Ancak öyle olmadı. Önce köprüyü kazdılar, ardından demirleri hazırlatmaya başladılar. Böyle olunca da sıkıntıyı 19 Mayıs halkı çekti. Karayollarının çalışmaları hızlandırmasını ve köprüyü bir an önce trafiğe açmasını bekliyoruz" diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n BAŞKAN TAKİPTE
\n
\n Vatandaşların yolun uzun süre kapalı kalması nedeniyle mağduriyet yaşadığını ve Karayolları Bölge Müdürlüğü ile irtibata geçtiklerini belirten 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, 9 Ocak 2012 Çarşamba günü yolun yeniden trafiğe açılacağını belirtti. Konunun yakın takipçisi olduğunu kaydeden Topaloğlu, “Çalışmanın yavaşlaması ve yolun trafiğe kapalı kalma süresinin uzaması üzerine Karayolları Bölge Müdürlüğü'yle irtibata geçtim. Demirlerin yapımının sürdüğü ve en geç 9 Ocak 2012 Çarşamba günü yolun yeniden trafiğe açılacağı bildirildi. Vatandaşlarımızın mağduriyeti ve trafiğin tehlikeli seyrine neden olan bu çalışmanın bir an önce tamamlanmasını bekliyoruz” dedi.
\n
\n  
\n
\n DEMİRLER HAZIRLANIYOR
\n
\n Karayolları Bölge Müdür Yardımcısı Zeki Ali Yazıcıoğlu ise vatandaşların şikayetine konu olan çalışmaları yakından takip ettiğini belirterek, “19 Mayıs İlçesi’ndeki çalışmayı yakından takip ediyorum. Kazı çalışması yapıldı, güçlendirme için gerekli demirler atölyemizde hazırlanıyor. Hazırlanmasının ardından takılacak ve yol trafiğe açılacak” diye konuştu.
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Sarıyer-Yılport Samsunspor maçı canlı izle

1 Sarıyer-Yılport Samsunspor maçı canlı izle

MHP Samsun'da adaylar açıklanıyor

2 MHP Samsun'da adaylar açıklanıyor

Samsun'da feci kaza! Otomobilin içinde sıkıştılar

3 Samsun'da feci kaza! Otomobilin içinde sıkıştılar

Samsunspor'da nöbet değişimi

4 Samsunspor'da nöbet değişimi

Bu nasıl bakım?

5 Bu nasıl bakım?

Lideri elimizden kaçırdık! Sarıyer: 1 Yılport Samsunspor: 1

6 Lideri elimizden kaçırdık! Sarıyer: 1 Yılport Samsunspor: 1

Haftanın maçı Haberaks TV'de

7 Haftanın maçı Haberaks TV'de

Taner Taşkın: 'Saygı duyulacak takım'

8 Taner Taşkın: 'Saygı duyulacak takım'

Samsun'da çocuk parkının duvarı çöktü! Müteahhitten açıklama

9 Samsun'da çocuk parkının duvarı çöktü! Müteahhitten açıklama

Çok şıksınız beyler

10 Çok şıksınız beyler